Další těžká nehoda na Nordschleife. Dva lidé jsou mrtví, tři zranění

(+ video) Severní smyčka Nürburgringu tento týden nekompromisně ukazuje svou odvrácenou tvář. Vážná nehoda Koenigseggu One:1 byla jen varování.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Další těžká nehoda na Nordschleife. Dva lidé jsou mrtví, tři zranění

24.7.2016 | Petr Miler | 16 příspěvků

Další těžká nehoda na Nordschleife. Dva lidé jsou mrtví, tři zranění

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

(+ video) Severní smyčka Nürburgringu tento týden nekompromisně ukazuje svou odvrácenou tvář. Vážná nehoda Koenigseggu One:1 byla jen varování.

Uplynulo teprve pár dnů od brutální havárie Koenigseggu One:1 na Nordschleife a bohužel musíme informovat o další, ještě podstatně závažnější nehodě. One:1 sice havaroval způsobem, který hned tak někdo nezopakuje, coby jeden z nejrychlejších automobilů planety byl ale i na podobné situace dobře připraven a pilot vozu byl po tvrdém karambolu dokonce schopen uhasit počínající požár. O Hondě Civic páté generace (EG) vyráběné mezi léty 1991 a 1995 se něco takového bohužel říci nedá. Právě ona se ale stala hlavním aktérem jedné z nejtragičtějších nehod, které se v posledních letech na Nordschleife odehrály.

Zatím neznáme všechny detaily, neboť nehoda se odehrála až ve včerejších pozdně odpoledních hodinách, po komunikaci s policií Porýní-Falcu a několika Čechy, kteří včera Ring navštívili, ale můžeme potvrdit následující.

Během odpoledních jízd ztratil v sekci zvané Kesselchen na mokré trati kontrolu nad vozem řidič zatím přesně neznámého stroje a nechal jej odstavený u trati. Vydala se mu na pomoc dvojice traťových komisařů a úsek byl označen žlutými vlajkami resp. světly. Nevíme, jestli je řidič červené třídvéřové Hondy Civic a jeho spolujezdkyně přehlédli, všimli si jich pozdě nebo vzhledem k jejich omezené frekvenci už žili v tom, že nebezpečí pominulo, každopádně si pro svůj omyl vybrali jedno z nejhorších míst na trati.

Kesselchen je známý ztrátami kontroly nad ve vysokých rychlostech a následným „pendlováním” vozu mezi bariérami a přesně do této situace se posádka Civicu s francouzskou registrací dostala. Po smyku tvrdě narazila bokem vozu do míst, kde byl řešen předchozí drobný incident. Podařilo se nám získat i fotografie z místa nehody a ačkoli vám některé ani nemůžeme ukázat pro jejich obsah, i z toho viditelného je patrné, že posádka vozu neměla mnoho šancí přežít.

Řidič i spolujezdkyně byli na místě mrtví, dva traťoví komisaři byli zraněni, jeden těžce. Menší újma je hlášena i v případě jednoho z diváků, který měl stát za bariérou a řidič dříve havarovaného vozu utrpěl podle hlášení policie těžký šok z toho, čeho musel být svědkem.

Výsledkem jsou tedy dva mrtví a tři zranění, z nichž jeden těžce. O jeho stavu zatím nemáme bližší zprávy, bez ohledu na to jde ale o velkou tragédii. Nürburgring sice je jednou z nejvíce smrtících tratí světa, tak vážné nehody se tam ale zase tak často nestávají. Naše myšlenky jsou pochopitelně hlavně s těmi, kterých se tragédie osobně dotkla, obávat se ale musíme i o osud samotné trati.

Jistě si ještě vzpomenete na loňský rok, kdy došlo k zabití jednoho z diváků. Tato událost si pak vyžádala mnohá omezení, která po úpravách trati padla docela nedávno. Pochopitelně, nehody se stávají, všichni snad ví, do čeho na podobných místech jdou a toto byla jako obvykle neuvěřitelně smutná shoda okolností (náročné podmínky, předchozí nehoda, přehlédnutí, náraz nejhorší stranou vozu do pevné překážky atp.), přesto jistě vzbudí debatu o tom, kudy se má dnes jasně nejslavnější okruh světa dále ubírat.

Situaci pochopitelně dále sledujeme a budeme vás informovat o dalším vývoji, příliš mnoho dobrých zpráv ale nečekejte, bohužel. Tento týden navíc nešlo o jedinou závažnou událost, a nyní nemyslíme opět na švédské monstrum. Níže se můžete podívat, jak na Ringu vzplanulo do základů shořelo starší Audi S3. To se stalo už v pátek, v tomto případé ale řidič naštěstí stihl vůz včas opustit...


Další těžká nehoda na Nordschleife. Dva lidé jsou mrtví, tři zranění - 1 - Nurburgring Nordschleife crash two dead fire 01Další těžká nehoda na Nordschleife. Dva lidé jsou mrtví, tři zranění - 2 - Nurburgring Nordschleife crash two dead fire 01aDalší těžká nehoda na Nordschleife. Dva lidé jsou mrtví, tři zranění - 3 - Nurburgring Nordschleife crash two dead fire 01bDalší těžká nehoda na Nordschleife. Dva lidé jsou mrtví, tři zranění - 4 - Nurburgring Nordschleife crash two dead fire dalsi 01Další těžká nehoda na Nordschleife. Dva lidé jsou mrtví, tři zranění - 5 - Nurburgring Nordschleife crash two dead fire dalsi 02Další těžká nehoda na Nordschleife. Dva lidé jsou mrtví, tři zranění - 6 - Nurburgring Nordschleife crash two dead fire dalsi 03Další těžká nehoda na Nordschleife. Dva lidé jsou mrtví, tři zranění - 7 - Nurburgring Nordschleife crash two dead fire dalsi 04Další těžká nehoda na Nordschleife. Dva lidé jsou mrtví, tři zranění - 8 - Nurburgring Nordschleife crash two dead fire dalsi 05Další těžká nehoda na Nordschleife. Dva lidé jsou mrtví, tři zranění - 9 - Nurburgring Nordschleife crash two dead fire dalsi 06Další těžká nehoda na Nordschleife. Dva lidé jsou mrtví, tři zranění - 10 - Nurburgring Nordschleife crash two dead fire dalsi 07Další těžká nehoda na Nordschleife. Dva lidé jsou mrtví, tři zranění - 11 - Nurburgring Nordschleife crash two dead fire dalsi 08Další těžká nehoda na Nordschleife. Dva lidé jsou mrtví, tři zranění - 12 - Nurburgring Nordschleife crash two dead fire dalsi 09Další těžká nehoda na Nordschleife. Dva lidé jsou mrtví, tři zranění - 13 - Nurburgring Nordschleife crash two dead fire dalsi 10Další těžká nehoda na Nordschleife. Dva lidé jsou mrtví, tři zranění - 14 - Nurburgring Nordschleife crash two dead fire dalsi 11Další těžká nehoda na Nordschleife. Dva lidé jsou mrtví, tři zranění - 15 - Nurburgring Nordschleife crash two dead fire dalsi 12Další těžká nehoda na Nordschleife. Dva lidé jsou mrtví, tři zranění - 16 - Nurburgring Nordschleife crash two dead fire dalsi 13Další těžká nehoda na Nordschleife. Dva lidé jsou mrtví, tři zranění - 17 - Nurburgring Nordschleife crash two dead fire dalsi 14
Honda Civic byla nárazem totálně zdemolována. Posádka neměla šanci na přežití, další tři lidé byli zraněni

Další těžká nehoda na Nordschleife. Dva lidé jsou mrtví, tři zranění - 18 - Nurburgring Nordschleife crash two dead fire 02
Vůz a oběti pozdější nehody při jedné z posledních jízd svého života, jen pár hodin před incidentem

Další těžká nehoda na Nordschleife. Dva lidé jsou mrtví, tři zranění - 19 - Nurburgring Nordschleife crash two dead fire 03Další těžká nehoda na Nordschleife. Dva lidé jsou mrtví, tři zranění - 20 - Nurburgring Nordschleife crash two dead fire 04Další těžká nehoda na Nordschleife. Dva lidé jsou mrtví, tři zranění - 21 - Nurburgring Nordschleife crash two dead fire 05Další těžká nehoda na Nordschleife. Dva lidé jsou mrtví, tři zranění - 22 - Nurburgring Nordschleife crash two dead fire 06
Na tomto místě se nehoda stala. Jeden z rychlých úseků trati je karamboly ve vysokých rychlostech vyhlášen, fatální ale obvykle nebývají

Další těžká nehoda na Nordschleife. Dva lidé jsou mrtví, tři zranění - 23 - Nurburgring Nordschleife crash two dead fire 07Další těžká nehoda na Nordschleife. Dva lidé jsou mrtví, tři zranění - 24 - Nurburgring Nordschleife crash two dead fire 08Další těžká nehoda na Nordschleife. Dva lidé jsou mrtví, tři zranění - 25 - Nurburgring Nordschleife crash two dead fire 09Další těžká nehoda na Nordschleife. Dva lidé jsou mrtví, tři zranění - 26 - Nurburgring Nordschleife crash two dead fire 10Další těžká nehoda na Nordschleife. Dva lidé jsou mrtví, tři zranění - 27 - Nurburgring Nordschleife crash two dead fire 11Další těžká nehoda na Nordschleife. Dva lidé jsou mrtví, tři zranění - 28 - Nurburgring Nordschleife crash two dead fire 12Další těžká nehoda na Nordschleife. Dva lidé jsou mrtví, tři zranění - 29 - Nurburgring Nordschleife crash two dead fire 13Další těžká nehoda na Nordschleife. Dva lidé jsou mrtví, tři zranění - 30 - Nurburgring Nordschleife crash two dead fire 14
Audi S3 skončilo po pátečním požáru ještě hůře, jeho řidič ale vůz včas opustil

Foto: SB fotos, Racetracker

Petr Miler

Diskuze 16 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.