Nordschleife konečně zruší rychlostní limity, až teď, od této soboty

Severní smyčka je v důsledku změn bezpečnější a nejspíše bude i rychlejší. Nicméně až do 2. dubna stále platí veškerá loňská omezení.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Nordschleife konečně zruší rychlostní limity, až teď, od této soboty

31.3.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Nordschleife konečně zruší rychlostní limity, až teď, od této soboty

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Severní smyčka je v důsledku změn bezpečnější a nejspíše bude i rychlejší. Nicméně až do 2. dubna stále platí veškerá loňská omezení.

Je tomu již rok od chvíle, kdy se na Severní smyčce vznesl do vzduchu závodní Nissan GT-R Janna Mardenborougha. V důsledku této nehody zemřel jeden divák a na Ring se snesla kritika kvůli nedostačující bezpečnosti. Ostatně z téhož důvodu se již v Zeleném pekle neobjevují Formule 1, a když už, tak pouze v rámci demonstračních jízd. Tento fakt ale nyní nechme stranou, místo toho se budeme zaobírat pouze samotnou tratí.

Jak již jistě víte, okruh prošel celou řadou změn, z nichž ta zásadní se týká inkriminovaného Flugplatzu. Zde byla odstraněna hrana, což by mělo zabránit dalším leteckým karambolům. Mimo to se Ring těší také nové zóně určené divákům, která by měla zaručovat naprosté bezpečí všech návštěvníků. Dále pak lze zmínit ještě přepracovaný výjezd z okruhu, i když zrovna aktuálně nastavené řešení není podle nás šťastné v důsledku možných kolon.

Zda máme pravdu či nikoliv, to nám řeknou teprve následující měsíce. Nicméně již můžeme potvrdit, že provedené úpravy přinesly slavné trati dvě nové licence udělované mezinárodní automobilovou federací FIA a německou asociací pro motorsport DMSB. Díky tomu padnou rychlostní limity, jež byly v důsledku oné nehody na některých částech okruhu zavedeny.

Všeobecně se přitom mělo za to, že omezení bylo zrušeno již při znovuotevření okruhu, nicméně až nyní vedení Ringu vydalo oficiální prohlášení, ve kterém zmiňuje, že limity padnou až 2. dubna u příležitosti nového ročníku vytrvalostních závodů VLN Endurance Championship. Tedy toho samého podniku, který jejich zavedení loni inicioval.

Vedení okruhu dále dodává, že změny snad zamezí vzniku incidentů, především těch fatálních, zejména během závodů. Dá se však předpokládat, že navzdory novému asfaltu (nebo možná i díky němu, neboť průjezd Flugplatzem bude nyní o poznání rychlejší) se auta „turistů“ budou i nadále setkávat se svodidly a my se tak budeme moci i v budoucnu dívat na těžko uvěřitelné karamboly.


Nordschleife konečně zruší rychlostní limity, až teď, od této soboty - 1 - zmeny nordschleife onboard ringtaxi 01Nordschleife konečně zruší rychlostní limity, až teď, od této soboty - 2 - zmeny nordschleife onboard ringtaxi 02Nordschleife konečně zruší rychlostní limity, až teď, od této soboty - 3 - zmeny nordschleife onboard ringtaxi 03
Flugplatz prošel nemalou proměnou...

Nordschleife konečně zruší rychlostní limity, až teď, od této soboty - 4 - zmeny nordschleife onb rt 06 stare pNordschleife konečně zruší rychlostní limity, až teď, od této soboty - 5 - zmeny nordschleife onb rt 07 nove p
...stejně jako výjezd z okruhu a přilehlé parkoviště

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.