Svérázný youtuber natočil, jak oheň mění jeho off-roadový speciál v hromadu prachu

Požár auta je vždy obtížně řešitelná věc, ale co když se vám přihodí daleko od civilizace? Pak nezbývá než se smířit, pohlídat oheň a před kamerou vyprávět o útrapách života. Tedy alespoň dle tohoto muže.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Svérázný youtuber natočil, jak oheň mění jeho off-roadový speciál v hromadu prachu

24.9.2018 | Mirek Mazal

Svérázný youtuber natočil, jak oheň mění jeho off-roadový speciál v hromadu prachu

/

Požár auta je vždy obtížně řešitelná věc, ale co když se vám přihodí daleko od civilizace? Pak nezbývá než se smířit, pohlídat oheň a před kamerou vyprávět o útrapách života. Tedy alespoň dle tohoto muže.

Casey Kaiser je dobrodruh se stále zapnutou kamerou, který své příběhy publikuje na kanálu Coyote Works na Youtube. Snahou možná překvapivě postaršího Američana je strávit co nejvíce času mimo civilizaci, nejlépe v opuštěných oblastech na západním pobřeží v Oregonu.

Aktivní muž vozí s sebou filmařské vybavení a každou expedici natáčí pro potěchu podobně smýšlejících lidí. Jak sám říká, přespí kdekoliv a výlety s Jeepem ho baví. Volné kempování v přírodě, zkoumání jejích tajemných zákoutí a věčná improvizace ve snaze přežít pramení ve spoustu zajímavých zážitků. Tedy snad až na ten poslední, ten spíše nahání hrůzu.

Poslední video začíná obvyklou cestou do neznáma. První část natáčení zaznamenává trasu, zastávky na zajímavých místech, zkoumání okolí nebo poznávání přírody. Druhá polovina záběrů ale už tak romanticky nevypadá. Před západem slunce si cestovatel hledal místo na spaní, vůbec však netušil, že nastane situace, na kterou není připraven. Těsně před setměním se mu začalo bez předchozího varování kouřit z motoru. Následovalo klasicky chybné otevření kapoty a nastala apokalypsa. Ze zadní strany pohonné jednotky vyšlehly plameny, které nešly uhasit ani vodou v kombinaci s hasicím přístrojem. Když došly nápady na uhašení ohně, přišla na řadu rezignace a smutné dotočení videa.

Zbytek snímku tak už patří jen ohnivým jazykům požírajícím Jeep Wrangler Rubicon, od jehož vidlicového šestiválce se plameny rozšířily na celé vozidlo. Casey naštěstí stihl vyházet nezbytnosti z interiéru, a tak mimo ohrožení zůstaly základní věci potřebné k přežití. Samotnému autu ale prostě neměl jak pomoci. Během evakuace věcí udržel nervy na uzdě a zachránil vše podstatné včetně lopatku, kterou pak hasil hořící trávu okolo žhnoucího vozidla.

Smutně bizarní jsou záběry na sedícího Caseyho s vodou v ruce, jak vypráví do kamery a za ním se v popel a černý dým neodvratně mění jeho vůz. Zatímco si užíval pohled na oblohu, za zády se mu auta proměnilo v torzo. Neuvěřitelně klidný ztroskotanec uprostřed pustiny bez auta si otevřel další dobré pití a pokračoval nerušeně v kempování. Do rána hlídal ohnisko požáru a po rozednění přišla řada na záchranu.

Casey poslal souřadnice GPS kamarádovi, který se vydal zachránit majitele zpopelněného Jeepu. Naštěstí vše dobře dopadlo z hlediska lidského zdraví, křupavý Jeep se dostal domů o pár dnů později na odtahové dodávce. Nezůstalo z něho skoro nic, z upraveného Rubiconu v úpravě do nepohody zůstala jen hromada plechů. A jedno svérázné video zachycujícího jeho poslední chvíle...


Svérázný youtuber natočil, jak oheň mění jeho off-roadový speciál v hromadu prachu - 1 - Jeep Wrangler 2013 pozar v pousti 01Svérázný youtuber natočil, jak oheň mění jeho off-roadový speciál v hromadu prachu - 2 - Jeep Wrangler 2013 pozar v pousti 02Svérázný youtuber natočil, jak oheň mění jeho off-roadový speciál v hromadu prachu - 3 - Jeep Wrangler 2013 pozar v pousti 03Svérázný youtuber natočil, jak oheň mění jeho off-roadový speciál v hromadu prachu - 4 - Jeep Wrangler 2013 pozar v pousti 04Svérázný youtuber natočil, jak oheň mění jeho off-roadový speciál v hromadu prachu - 5 - Jeep Wrangler 2013 pozar v pousti 05Svérázný youtuber natočil, jak oheň mění jeho off-roadový speciál v hromadu prachu - 6 - Jeep Wrangler 2013 pozar v pousti 06Svérázný youtuber natočil, jak oheň mění jeho off-roadový speciál v hromadu prachu - 7 - Jeep Wrangler 2013 pozar v pousti 07Svérázný youtuber natočil, jak oheň mění jeho off-roadový speciál v hromadu prachu - 8 - Jeep Wrangler 2013 pozar v pousti 08Svérázný youtuber natočil, jak oheň mění jeho off-roadový speciál v hromadu prachu - 9 - Jeep Wrangler 2013 pozar v pousti 09Svérázný youtuber natočil, jak oheň mění jeho off-roadový speciál v hromadu prachu - 10 - Jeep Wrangler 2013 pozar v pousti 10Svérázný youtuber natočil, jak oheň mění jeho off-roadový speciál v hromadu prachu - 11 - Jeep Wrangler 2013 pozar v pousti 11Svérázný youtuber natočil, jak oheň mění jeho off-roadový speciál v hromadu prachu - 12 - Jeep Wrangler 2013 pozar v pousti 12
Takto skončil poslední výlet Caseyho Kaisera do přírody. Užil si večer výhledem na hvězdy, když mu za hlavou doutnal jeho Jeep Wrangler

Zdroj: Coyote Works@Youtube

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše