Ester Ledecká může závidět, BMW navezlo na Rudé náměstí v Moskvě 140 aut

Královnou letošních her se stala Ester Ledecká. Na tu čekal Staromák plný lidí, na ruskou výpravu ale čeká Rudé náměstí plné mnichovských SUV.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Ester Ledecká může závidět, BMW navezlo na Rudé náměstí v Moskvě 140 aut

1.3.2018 | Petr Prokopec | 32 příspěvků

Ester Ledecká může závidět, BMW navezlo na Rudé náměstí v Moskvě 140 aut

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Královnou letošních her se stala Ester Ledecká. Na tu čekal Staromák plný lidí, na ruskou výpravu ale čeká Rudé náměstí plné mnichovských SUV.

Letošním zimním Olympijským hrám bez debat kralovala Ester Ledecká. Kromě vítězství ve snowboardingu, které bylo víceméně očekávané, totiž ovládla také superobří slalom na lyžích. Stala se tak vůbec první ženou v historii, která získala dvě medaile ve dvou různých sportech na jedněch hrách. Vůbec bychom se tedy nedivili, kdyby hollywoodští scénaristé již zasedli ke stolům a plodili jeden srdceryvný příběh za druhým. Stejně tak nebylo překvapivé, že olympijskou výpravu přišlo na Staroměstské náměstí v Praze přivítat daleko více lidí, než kolik jich o den dříve demonstrovalo „pod koněm“ za svobodu a demokracii.

Jistě dojemná věc, na ruské sportovce ale čeká na náměstí krom lidí ještě něco trochu jiného. Bez zajímavosti není, že Rusové skončili v hodnocení národů jen o příčku před Čechy, neboť získali také dvě zlaté medaile, k nim ovšem přidali ještě šest stříbrných a devět bronzových. Tato bilance je pak sice daleko lepší než třeba u Itálie, Japonska, Rakouska či Francie, výpravy z těchto zemí ovšem dosáhly více prvenství, proto jim patří čelnější příčky.

Je přitom nutné zmínit, že ruští sportovci mohou být vůbec rádi, že nakonec do korejského Pchjongčchangu byli vpuštěni. Již od roku 2014 se totiž Rusko potýká s dopingovou aférou. V důsledku toho byl Ruský olympijský výbor vyloučen z Olympijských her, nastoupit tak mohli pouze ti atleti, kteří mají zcela transparentní historii. Pod ruskou vlajkou ale soutěžit nemohli, stejně jako nezazněla ani jejich hymna. Místo toho byli vedení pod pěti olympijskými kruhy jako „Olympijští atleti z Ruska”.

Právě tato výprava bude dnes uvítána v Moskvě na Rudém náměstí, kde již včera začaly přípravy. Ty se nejviditelněji projevovaly navezením neskutečných 140 vozů značky BMW, z nichž část dostanou sportovci za odměnu, zbylé slouží pro prezentační účely samotné automobilky. Na držitele zlatých medailí čekají X5 xDrive 30d, na držitele stříbrných X4 xDrive 30d a na držitele bronzových X4 xDrive 20d. Takto bude medailistům předáno 47 vozů a pokud vám nesedí počty, neboť medailí je 17, vysvětlení je nasnadě - některé úspěchy posbíraly týmy v kolektivních sportech.

Nejvíce lidí se pak podílelo na zisku jedné zlaté medaile, a sice v rámci ledního hokeje. BMW X5 tedy dostanou všichni hráči, stejně jako model X4 pro změnu zamíří ke všem členům a členkám krasobruslařského týmu, který získal stříbro. Hromadné je pak i stříbro za skikros můžů a bronz za skikros žen, ve zbytku jsou ale již medaile a tedy i vozy spojeny s jednotlivci.

Dodat lze, že všechny vozy sice mají německé logo, vyrobeny však byly v ruském Kaliningradu. Ve srovnání se standardní produkci přitom nebyly nikterak upraveny, olympionici pak neměli ani žádné specifické nároky na výbavu. Můžeme se tak vlastně ptát, zda si mnichovská SUV ponechají či zda je následně třeba se ziskem prodají sběratelům a fanouškům...


Ester Ledecká může závidět, BMW navezlo na Rudé náměstí v Moskvě 140 aut - 1 - BMW odmena pro olympioniky 01Ester Ledecká může závidět, BMW navezlo na Rudé náměstí v Moskvě 140 aut - 2 - BMW odmena pro olympioniky 02Ester Ledecká může závidět, BMW navezlo na Rudé náměstí v Moskvě 140 aut - 3 - BMW odmena pro olympioniky 03Ester Ledecká může závidět, BMW navezlo na Rudé náměstí v Moskvě 140 aut - 4 - BMW odmena pro olympioniky 04Ester Ledecká může závidět, BMW navezlo na Rudé náměstí v Moskvě 140 aut - 5 - BMW odmena pro olympioniky 05
Ruská výprava se za svých 17 medailí z letošní Olympiády dočká 140 vozů BMW. Takový dar se mnichovské automobilce docela prodraží

Petr Prokopec

Diskuze 32 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.