Ferrari odmítlo prodat váženému klientovi auto dle jeho gusta, tak si ho postavil sám

Když se v kolekci známého hudebníka objevilo Ferrari v provedení, které automobilka běžně nedodává, leckdo si myslel, že šlo o úlitbu privilegovanému klientovi. Ale ouha, ani slavný Jay Kay Ferrari neobměkčil, fialové auto si musel nechat udělat jinde.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Ferrari odmítlo prodat váženému klientovi auto dle jeho gusta, tak si ho postavil sám

20.6.2019 | Mirek Mazal

Ferrari odmítlo prodat váženému klientovi auto dle jeho gusta, tak si ho postavil sám

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Když se v kolekci známého hudebníka objevilo Ferrari v provedení, které automobilka běžně nedodává, leckdo si myslel, že šlo o úlitbu privilegovanému klientovi. Ale ouha, ani slavný Jay Kay Ferrari neobměkčil, fialové auto si musel nechat udělat jinde.

Britský hudebník Jay Kay je jednou z největších celebrit sbírajících vzácné automobily. Občas pronikne na svět část jeho benzínového jmění, proto jsme v minulosti mohli vidět například vzácné kombi Ferrari 330 GT, rychlé Ferrari 488 Pista nebo snad nejkřiklavější Ferrari LaFerrari.

Frontman kapely Jamiroquai má u italské značky výsostní postavení, kromě výše zmíněných strojů značky vlastní i další. Ani jeho jméno a zástup vozů koupených v Maranellu nestačil na to, aby italská automobilka přehlédla jedno ze svých pravidel a dodala mu model GTC4 Lusso v jím vysněné specifikaci.

Jay Kay si totiž usmyslel, že by chtěl tento model mít ve fialovém provedení. Ferrari za normálních okolností nemá problém dodat vůz v jakékoli barvě, nakonec zmíněné křiklavě zelené Ferrari budiž důkazem. Jednomu odstínu se ale vyhýbá, jak dříve potvrdil jeden ze zástupců značky. Automobilka nedá vozu jakýkoli lak, který připomíná růžovou a už z minulosti víme, že se to vztahuje i na purpurové, nachové a další „zženštělé” odstíny. Bylo to přání samotného Enza Ferrariho a Italové jsou mu dodnes věrni.

Jay Kay tak musel sáhnout po GTC4Lusso ve standardní šedé Grigio Ferro, relativně nenápadná verze pak putovala rovnou do londýnské firmy Topaz Detailing kvůli úpravě vzhledu. Právě od ní se o celé věci dozvídáme, neboť to byl tento úpravce, který z šedé myšky s dvanáctiválcem udělal křiklavý objekt zájmu podle Jay Kayova gusta. Lak tedy dostal fialový nástřik Purple Silk dle vzorníku automobilky Rolls-Royce. Právě fakt, že jde o „hedvábně nachovou” barvu stál zřejmě za tím, že Italové řekli ne.

Jay Kay říká novému Ferrari přezdívkou Cosmic možná podle písně zvané Cosmic Girl, kterou skupina vydala před léty a hudbu doprovodila videoklipem s fialovým Lamborghini Diablo. Nové Ferrari má navíc ještě zlaté disky kol a rudě červené brzdiče karbon-keramické brzdové soustavy. Nedivili bychom se, kdyby z této specifikace vstávaly pár lidem v Maranellu vlasy na hlavě.

Jay Kay ale dosáhl svého, na silnici zcela určitě nic podobného nejezdí. Pestrobarevná úprava částečně stříkaným vícestupňovým procesem navíc údajně chrání sériový lak, ke kterému se dá vrátit - zářivý odstín lze prý kdykoliv bezezbytku odstranit. O tom téměř padesátiletý zpěvák vyžadující pozornost zatím nepřemýšlí, ale až bude aut prodávat, může to přijít vhod. Navzdory tomu, že jeho jméno v seznamu majitelů může cenu auta zvyšovat, může mít bizarní barevné provedení na hodnotu vozu přesně opačný efekt.


Ferrari odmítlo prodat váženému klientovi auto dle jeho gusta, tak si ho postavil sám - 1 - Ferrari GTC4Lusso Jay Kay foto 01Ferrari odmítlo prodat váženému klientovi auto dle jeho gusta, tak si ho postavil sám - 2 - Ferrari GTC4Lusso Jay Kay foto 02Ferrari odmítlo prodat váženému klientovi auto dle jeho gusta, tak si ho postavil sám - 3 - Ferrari GTC4Lusso Jay Kay foto 03Ferrari odmítlo prodat váženému klientovi auto dle jeho gusta, tak si ho postavil sám - 4 - Ferrari GTC4Lusso Jay Kay foto 04Ferrari odmítlo prodat váženému klientovi auto dle jeho gusta, tak si ho postavil sám - 5 - Ferrari GTC4Lusso Jay Kay foto 05Ferrari odmítlo prodat váženému klientovi auto dle jeho gusta, tak si ho postavil sám - 6 - Ferrari GTC4Lusso Jay Kay foto 06
Ferrari GTC4Lusso upravené podle přání frontmana Jamiroquai nemohlo vzniknout v továrně značky, Jay Kay si jej musel nechat upravit až v Londýně

Zdroj: Topaz Detailing

Mirek Mazal