Fotbalisté Bayernu si budou vybírat ještě dražší Audi zdarma, značka přidá i peníze

Před dvěma měsíci se začalo proslýchat, že hvězdní fotbalisté jednoho z nejlepších světových klubů o svá Audi zdarma přijdou. Realita je ale nakonec jiná, budou moci být při výběru ještě méně skromní.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Fotbalisté Bayernu si budou vybírat ještě dražší Audi zdarma, značka přidá i peníze

15.5.2019 | Petr Prokopec

Fotbalisté Bayernu si budou vybírat ještě dražší Audi zdarma, značka přidá i peníze

/

Před dvěma měsíci se začalo proslýchat, že hvězdní fotbalisté jednoho z nejlepších světových klubů o svá Audi zdarma přijdou. Realita je ale nakonec jiná, budou moci být při výběru ještě méně skromní.

Na počátku března prolétla médii překvapivá zpráva. BMW se podle informací jednoho z člena vedení Bayernu Mnichov rozhodlo, že vyšachuje Audi z pozice stěžejního sponzora klubu investicí 800 milionů Eur (cca 20,6 mld. Kč). Z této sumy měla část jít na vyplacení čtyř kruhů, neboť Audi v klubu vlastní podíl ve výši 8,33 %, zbytek měl zamířit do klubové kasy.

Teď už je jasné, že nešlo o spekulaci. Zprávu potvrdil sám šéf klubu Uli Hoeneß, který řekl, že dohoda o budoucí spolupráci s BMW skutečně existuje, třebaže odmítl komentovat finanční stránku věci. BMW se tak rozhodlo pustit s Audi do dalšího klání, ve kterém chce zvítězit. A dá se to pochopit - obě značky jsou spojené s Bavorskem, jen ta s M ve jméně ale sídlí přímo v Mnichově. A takto mu jeden z jeho úhlavních soupeřů „škodí” jen kousek od ústředí.

Dosud jsme ovšem neviděli důvod, proč by Audi mělo přepustit místo BMW, tedy přinejmenším před rokem 2025, do kdy má automobilka s klubem podepsanou sponzorskou smlouvu. Jedna značka by tu druhou mohla vyplatit, i tak by ale s odchodem musela souhlasit. A to zjevně Audi udělat nehodlá.

V reakci na vzniklou situaci Audi oznámilo, že hodlá navýšit své sponzorské aktivity a zejména finanční plnění směrem ke klubu. Čekat navíc nehodlá až na rok 2025, kdy současný kontrakt vyprší, ale bude se snažit už dříve. Zvýší tedy rozpočet na Audi rozdávaná hráčům klubu zdarma i přímá finanční plnění.

To je pro BMW docela čára přes rozpočet, navíc není jediná. Mnichovská automobilka totiž před pár dny prohrála spor s Evropskou unií ohledně monopolního chování a dostala pokutu 1,4 miliardy Eur (36,05 mld. Kč). Jde tedy o ještě větší sumu, než jakou značka měla dle dohadů zaplatit za sponzorství klubu. Kromě toho nabobtnaly náklady na elektrifikaci, což BMW v rámci letošního prvního čtvrtletí dostalo do ztráty. Za takové situace dost možná nebude ochotné soupeřit s Audi o fotbalový sponzoring a z boje s ním se zase stáhne.


Fotbalisté Bayernu si budou vybírat ještě dražší Audi zdarma, značka přidá i peníze - 1 - Audi pro Bayern Mnichov dalsi 01Fotbalisté Bayernu si budou vybírat ještě dražší Audi zdarma, značka přidá i peníze - 2 - Audi pro Bayern Mnichov dalsi 02Fotbalisté Bayernu si budou vybírat ještě dražší Audi zdarma, značka přidá i peníze - 3 - Audi pro Bayern Mnichov dalsi 03Fotbalisté Bayernu si budou vybírat ještě dražší Audi zdarma, značka přidá i peníze - 4 - Audi pro Bayern Mnichov dalsi 04Fotbalisté Bayernu si budou vybírat ještě dražší Audi zdarma, značka přidá i peníze - 5 - Audi pro Bayern Mnichov 01Fotbalisté Bayernu si budou vybírat ještě dražší Audi zdarma, značka přidá i peníze - 6 - Audi pro Bayern Mnichov 02Fotbalisté Bayernu si budou vybírat ještě dražší Audi zdarma, značka přidá i peníze - 7 - Audi pro Bayern Mnichov 03Fotbalisté Bayernu si budou vybírat ještě dražší Audi zdarma, značka přidá i peníze - 8 - Audi pro Bayern Mnichov 04Fotbalisté Bayernu si budou vybírat ještě dražší Audi zdarma, značka přidá i peníze - 9 - Audi pro Bayern Mnichov 05Fotbalisté Bayernu si budou vybírat ještě dražší Audi zdarma, značka přidá i peníze - 10 - Audi pro Bayern Mnichov 06Fotbalisté Bayernu si budou vybírat ještě dražší Audi zdarma, značka přidá i peníze - 11 - Audi pro Bayern Mnichov 07Fotbalisté Bayernu si budou vybírat ještě dražší Audi zdarma, značka přidá i peníze - 12 - Audi pro Bayern Mnichov 08Fotbalisté Bayernu si budou vybírat ještě dražší Audi zdarma, značka přidá i peníze - 13 - Audi pro Bayern Mnichov 09Fotbalisté Bayernu si budou vybírat ještě dražší Audi zdarma, značka přidá i peníze - 14 - Audi pro Bayern Mnichov 10Fotbalisté Bayernu si budou vybírat ještě dražší Audi zdarma, značka přidá i peníze - 15 - Audi pro Bayern Mnichov 11Fotbalisté Bayernu si budou vybírat ještě dražší Audi zdarma, značka přidá i peníze - 16 - Audi pro Bayern Mnichov 12Fotbalisté Bayernu si budou vybírat ještě dražší Audi zdarma, značka přidá i peníze - 17 - Audi pro Bayern Mnichov 13Fotbalisté Bayernu si budou vybírat ještě dražší Audi zdarma, značka přidá i peníze - 18 - Audi pro Bayern Mnichov 14Fotbalisté Bayernu si budou vybírat ještě dražší Audi zdarma, značka přidá i peníze - 19 - Audi pro Bayern Mnichov 15Fotbalisté Bayernu si budou vybírat ještě dražší Audi zdarma, značka přidá i peníze - 20 - Audi pro Bayern Mnichov 16
Audi sponzoruje klub FC Bayern již od roku 2010. A jak se zdá, cesty obou stran se hned tak nerozejdou a při předávání aut zdarma hráčům uvidíme na place ještě dražší modely

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše