Hlavní tahák Škody v Ženevě neskutečným řetězem událostí prošvihl premiéru

Odhalení hlavních hvězd autosalonů jsou u jednotlivých automobilek měsíce i roky plánovanými událostmi, které se snaží počítat s možným i nemožným. Škoda ho letos v Ženevě přesto prošvihla.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Hlavní tahák Škody v Ženevě neskutečným řetězem událostí prošvihl premiéru

19.3.2019 | Petr Prokopec

Hlavní tahák Škody v Ženevě neskutečným řetězem událostí prošvihl premiéru

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Odhalení hlavních hvězd autosalonů jsou u jednotlivých automobilek měsíce i roky plánovanými událostmi, které se snaží počítat s možným i nemožným. Škoda ho letos v Ženevě přesto prošvihla.

Letošní Ženeva definitivně skončila, k samotnému autosalonu se ale zjevně budeme ještě nějakou chvíli vracet. Najevo vychází celá řada zajímavých skutečností. Kupříkladu při rozebírání stánku Bugatti se ukázalo, že zakázkové kupé La Voiture Noire je pojízdné. Nebyla to sice jízda v pravém stylu Bugatti, ale i to se počítá. Také další zajímavost přichází z koncernových vod, tentokrát od Škody.

Řadu lidí udivilo, že koncept Vision iV coby hlavní tahák značky chyběl na tradiční akci VW Night, tedy koncernové noci, která se odehrává v předvečer autosalonu. Na samotný autosalon přitom dorazil, ale až v úterý 5. března ráno, pouhé dvě hodiny před zahájením tiskové konference. Něco takového je krajně neobvyklé, za běžných okolností jsou exponáty na autosalonech připravené minimálně den před zahájením a šéfové firem si v jejich přítomnosti nacvičují své oslavné proslovy. Bernhard Maier však celé pondělí mohl nacvičovat maximálně to, jak ukrývat nervozitu.

Vysvětlení celého problému přichází právě nyní. Koncept vyroben v Německu, odkud putoval rovnou na autosalon. Spediční firmě se ale porouchal kamion, proto vyslala druhý, který měl misi dokončit. Nicméně i ten nakonec z provozu odstavila závada. Na cesty tak zamířil vůz číslo tři, který sice již fungoval bez problémů, ovšem byl po několik hodin zadržován švýcarskými celníky.

Proč k odstavení kamionu došlo, bohužel nevíme. Vůbec bychom se ale nedivili, kdyby kvůli poruchám předchozích dvou vozů došlo třeba na administrativní problémy či se věčně šťouravým Švýcarům něco nelíbilo na autě ukrývajícím pro něj neznámý vůz. Škoda tak nakonec musela upustit od původního záměru, který spočívaly ve speciální privátní pondělní odpolední prezentaci a premiéře na koncernové noci. Místo toho se elektrická budoucnost značky ukázala až v úterý ráno na oficiální tiskové konferenci. A mnoho zjevně nechybělo k tomu, aby se neukázala ani tam...


Hlavní tahák Škody v Ženevě neskutečným řetězem událostí prošvihl premiéru - 1 - Skoda Vision iV 2019 zive foto 01Hlavní tahák Škody v Ženevě neskutečným řetězem událostí prošvihl premiéru - 2 - Skoda Vision iV 2019 zive foto 02Hlavní tahák Škody v Ženevě neskutečným řetězem událostí prošvihl premiéru - 3 - Skoda Vision iV 2019 zive foto 03Hlavní tahák Škody v Ženevě neskutečným řetězem událostí prošvihl premiéru - 4 - Skoda Vision iV 2019 zive foto 04Hlavní tahák Škody v Ženevě neskutečným řetězem událostí prošvihl premiéru - 5 - Skoda Vision iV 2019 zive foto 05Hlavní tahák Škody v Ženevě neskutečným řetězem událostí prošvihl premiéru - 6 - Skoda Vision iV 2019 zive foto 06Hlavní tahák Škody v Ženevě neskutečným řetězem událostí prošvihl premiéru - 7 - Skoda Vision iV 2019 zive foto 07Hlavní tahák Škody v Ženevě neskutečným řetězem událostí prošvihl premiéru - 8 - Skoda Vision iV 2019 zive foto 08Hlavní tahák Škody v Ženevě neskutečným řetězem událostí prošvihl premiéru - 9 - Skoda Vision iV 2019 zive foto 09Hlavní tahák Škody v Ženevě neskutečným řetězem událostí prošvihl premiéru - 10 - Skoda Vision iV 2019 zive foto 10Hlavní tahák Škody v Ženevě neskutečným řetězem událostí prošvihl premiéru - 11 - Skoda Vision iV 2019 zive foto 11Hlavní tahák Škody v Ženevě neskutečným řetězem událostí prošvihl premiéru - 12 - Skoda Vision iV 2019 zive foto 12
Škoda Vision iV prošvihla svou premiéru a málem i celý ženevský autosalon. Při jejím transportu se totiž porouchaly hned dva kamiony a ten třetí pro změnu na chvíli zadrželi švýcarští celníci

Zdroj: Autocar

Petr Prokopec

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.