Hledáte auto jako investici? Zkuste BMW 3.0 E9, jeho ceny rychle rostou

Staré E9 v posledních letech rostou na ceně, ale stále nemusí být pozdě jednu pořídit jako dobrou investici.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Hledáte auto jako investici? Zkuste BMW 3.0 E9, jeho ceny rychle rostou

23.3.2015 | Marek Bednář | Přidat příspěvek

Hledáte auto jako investici? Zkuste BMW 3.0 E9, jeho ceny rychle rostou

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Staré E9 v posledních letech rostou na ceně, ale stále nemusí být pozdě jednu pořídit jako dobrou investici.

Pořídit si auto jako investici nemusí být marný nápad - pokud máte štěstí, hodnota se může zvýšit dost rychle. Jenže je nejlepší takové auto pořídit a zrenovovat ještě dřív, než ceny začnou strmě růst a to je třeba už u takových starých Porsche 911 dost pozdě. Nedávno jsme vám nabídli přehled 10 i dostupných aut, jejichž koupí nemůžete prodělat a dnes můžeme poukázat na další. Autem, jehož koupí můžete získat nejen dobré pocity, je také BMW E9.

Za posledních deset let vzrostly ceny zachovalých BMW E9 o 40 % a půlka z tohoto nárůstu proběhla během posledních tří let. Údajně to jsou právě zájemci o stará Porsche, kteří v posledních letech tlačí ceny tohoto stroje nahoru. Ceny historických 911 jsou dnes dost vysoko, takže se někteří lidé údajně rozhodnou koupit místo takového stroje radši levnější BMW E9. A vyšší poptávka znamená vyšší ceny.

Změna orientace z Porsche na BMW může vypadat všelijak, jsou to dost odlišná auta, ale E9, předchůdce řady 6 E24, sama o sobě stojí za investici, i kdyby v ní člověk neviděl výdělek. Karoserie navržená i stavěná karosárnou Karmann je elegantní ještě dnes; chybí jí B-sloupek a všechna čtyři okna se dají stáhnout, takže je kabina vzdušná skoro jako v kabrioletu.

Ovšem, každá mince má dvě strany. Renovace jakéhokoliv auta je velmi náročný, zdlouhavý a drahý proces a v případě E9 je údajně doporučováno si pořídit nejméně dvě auta určená k renovaci, ze kterých postupně uděláte jedno. Takže i když se na internetu dají najít BMW E9 do 20 tisíc Eur, uvést je do takového stavu, aby byly prodejné za násobky této částky, nebude rozhodně levnou věcí.

Pokud ale budou ceny stoupat, výsledek vás může velmi potěšit, zejména pustíte-li se do něčeho vzácnějšího či silnějšího, jako například verze CSi nebo rovnou CSL. A pochopitelně, dokud auto neprodáte, budete mít doma velmi zajímavý kus automobilové techniky, po všech stránkách...


Hledáte auto jako investici? Zkuste BMW 3.0 E9, jeho ceny rychle rostou - 1 - bmw e9 pry stoupnou na cene 01Hledáte auto jako investici? Zkuste BMW 3.0 E9, jeho ceny rychle rostou - 2 - bmw e9 pry stoupnou na cene 02Hledáte auto jako investici? Zkuste BMW 3.0 E9, jeho ceny rychle rostou - 3 - bmw e9 pry stoupnou na cene 03Hledáte auto jako investici? Zkuste BMW 3.0 E9, jeho ceny rychle rostou - 4 - bmw e9 pry stoupnou na cene 04Hledáte auto jako investici? Zkuste BMW 3.0 E9, jeho ceny rychle rostou - 5 - bmw e9 pry stoupnou na cene 05Hledáte auto jako investici? Zkuste BMW 3.0 E9, jeho ceny rychle rostou - 6 - bmw e9 pry stoupnou na cene 05aHledáte auto jako investici? Zkuste BMW 3.0 E9, jeho ceny rychle rostou - 7 - bmw e9 pry stoupnou na cene 05bHledáte auto jako investici? Zkuste BMW 3.0 E9, jeho ceny rychle rostou - 8 - bmw e9 pry stoupnou na cene 06Hledáte auto jako investici? Zkuste BMW 3.0 E9, jeho ceny rychle rostou - 9 - bmw e9 pry stoupnou na cene 07Hledáte auto jako investici? Zkuste BMW 3.0 E9, jeho ceny rychle rostou - 10 - bmw e9 pry stoupnou na cene 08Hledáte auto jako investici? Zkuste BMW 3.0 E9, jeho ceny rychle rostou - 11 - bmw e9 pry stoupnou na cene 09Hledáte auto jako investici? Zkuste BMW 3.0 E9, jeho ceny rychle rostou - 12 - bmw e9 pry stoupnou na cene 10Hledáte auto jako investici? Zkuste BMW 3.0 E9, jeho ceny rychle rostou - 13 - bmw e9 pry stoupnou na cene 11
BMW E9 může být zajímavou investicí, troufnete-li si na renovaci

Zdroj: Auto Evolution

Marek Bednář

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše