Jak dokonale vyčistit auto? Mistři v oboru vám ukážou, jak vypadá péče za 107 tisíc

Na této sumě jen začíná cena čištění auta, při které je s ním zacházeno jako s drahokamem. Výsledek je ale stejně výjimečný jako cena, vzácné Ferrari září více než z továrny.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Jak dokonale vyčistit auto? Mistři v oboru vám ukážou, jak vypadá péče za 107 tisíc

16.11.2019 | Mirek Mazal

Jak dokonale vyčistit auto? Mistři v oboru vám ukážou, jak vypadá péče za 107 tisíc

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Na této sumě jen začíná cena čištění auta, při které je s ním zacházeno jako s drahokamem. Výsledek je ale stejně výjimečný jako cena, vzácné Ferrari září více než z továrny.

Ferrari pustilo do světa jen 209 exemplářů hypersportovního modelu LaFerrari Aperta. Hybridní roadster padl do rukou jen vybraným zákazníkům vyhovujícím přísným podmínkám. „My jsme automobilce nabídli dva naše klienty. Ta si pak sama vybrala jednoho, který splňoval patřičná kritéria. V Česku bude jen jediný exemplář, na některé trhy se vůbec nedostalo. Například v Rusku zřejmě žádný vůz nebude,“ sdělil svého času k výjimečnosti tohoto vozu tuzemský dovozce. Vzácnost Aperty se odrazila v ceně až 8,3 milionu Eur (215 milionů Kč), který za poslední volný exemplář kdosi zaplatil v aukci. Dráže žádné moderní Ferrari ještě prodáno nebylo.

Taková cennost ovšem vyžaduje odpovídající péči, kterou nabízí například firma Topaz Detailing z Velké Británie. Automobilové „fitko” sídlící přímo v Londýně věnuje péči mytí a ochraně povrchů nejdražších aut světa, proto dostalo do péče i LaFerrari bez střechy, které bez překvapení patří k nejoblíbenějším vozům šéfa zkušených leštičů.

Přesný proces vytvoření ochranného filmu na povrchu Ferrari čítá sled precizně odvedených činností, objednaná úroveň 4 spočívá v detailním odmaštění, umytí a opravení nedokonalostí všech dostupných míst včetně vnitřku kol, podvozku, zavěšení nebo motorového prostoru. Cvičeným očím neunikne ani jeden škrábanec, Topaz Detailng najde každé smítko usazené v tenké mezeře dvou karbonových dílů.

Hodiny čištění speciálními přípravky jsou teprve úvodní činností, na ní navazuje nanesení neviditelné ochrany laku v podobě kvalitní autokosmetiky. Pracovníci zkoumají i pH povrchu, aby jednotlivé vrstvy přípravků vzájemně kombinovaly své vlastnosti po co nejdelší dobu.

Absolutním vrcholem neobvyklé zakázky je instalace průsvitné fólie, která poskytne finální krytí důkladně vytvořeného podkladu. Potažení všech částí vytvoří neviditelnou skořápku odolnou proti slunečním paprskům i odletujícím kamínkům. V neposlední řadě zůstane déle vidět zrcadlení úžasně vyhlazeného laku. Lesk z italské výrobní linky byl před kamerou vyšperkován do neuvěřitelného zrcadla, i perfekcionisté muset budou smeknout při pohledu na koncert zušlechtění italského stroje.


Jak dokonale vyčistit auto? Mistři v oboru vám ukážou, jak vypadá péče za 107 tisíc - 1 - Ferrari LaFerrari Aperta myti a ochrana laku 01Jak dokonale vyčistit auto? Mistři v oboru vám ukážou, jak vypadá péče za 107 tisíc - 2 - Ferrari LaFerrari Aperta myti a ochrana laku 02Jak dokonale vyčistit auto? Mistři v oboru vám ukážou, jak vypadá péče za 107 tisíc - 3 - Ferrari LaFerrari Aperta myti a ochrana laku 03Jak dokonale vyčistit auto? Mistři v oboru vám ukážou, jak vypadá péče za 107 tisíc - 4 - Ferrari LaFerrari Aperta myti a ochrana laku 04Jak dokonale vyčistit auto? Mistři v oboru vám ukážou, jak vypadá péče za 107 tisíc - 5 - Ferrari LaFerrari Aperta myti a ochrana laku 05Jak dokonale vyčistit auto? Mistři v oboru vám ukážou, jak vypadá péče za 107 tisíc - 6 - Ferrari LaFerrari Aperta myti a ochrana laku 06Jak dokonale vyčistit auto? Mistři v oboru vám ukážou, jak vypadá péče za 107 tisíc - 7 - Ferrari LaFerrari Aperta myti a ochrana laku 07Jak dokonale vyčistit auto? Mistři v oboru vám ukážou, jak vypadá péče za 107 tisíc - 8 - Ferrari LaFerrari Aperta myti a ochrana laku 08Jak dokonale vyčistit auto? Mistři v oboru vám ukážou, jak vypadá péče za 107 tisíc - 9 - Ferrari LaFerrari Aperta myti a ochrana laku 09Jak dokonale vyčistit auto? Mistři v oboru vám ukážou, jak vypadá péče za 107 tisíc - 10 - Ferrari LaFerrari Aperta myti a ochrana laku 10Jak dokonale vyčistit auto? Mistři v oboru vám ukážou, jak vypadá péče za 107 tisíc - 11 - Ferrari LaFerrari Aperta myti a ochrana laku 11Jak dokonale vyčistit auto? Mistři v oboru vám ukážou, jak vypadá péče za 107 tisíc - 12 - Ferrari LaFerrari Aperta myti a ochrana laku 12Jak dokonale vyčistit auto? Mistři v oboru vám ukážou, jak vypadá péče za 107 tisíc - 13 - Ferrari LaFerrari Aperta myti a ochrana laku 13Jak dokonale vyčistit auto? Mistři v oboru vám ukážou, jak vypadá péče za 107 tisíc - 14 - Ferrari LaFerrari Aperta myti a ochrana laku 14Jak dokonale vyčistit auto? Mistři v oboru vám ukážou, jak vypadá péče za 107 tisíc - 15 - Ferrari LaFerrari Aperta myti a ochrana laku 15Jak dokonale vyčistit auto? Mistři v oboru vám ukážou, jak vypadá péče za 107 tisíc - 16 - Ferrari LaFerrari Aperta myti a ochrana laku 16
Dokonalé vyčištění Ferrari LaFerrari Aperta je působivá práce, ovšem nikterak levná. Kúra číslo 4 stojí zákazníky od 3 600 liber (107 tisíc Kč) výš

Zdroj: Topaz Detailing@Youtube

Mirek Mazal

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše