Jak se leští nejlepší auto z nejlepších? Vrchol opulence Mercedesu ladili 100 hodin

Jen pro tu nejnáročnější klientelu nabízel Mercedes výjimečnou edici extra dlouhé třídy S. Vznikla jen v šesti kusech a mimořádnou péči si zaslouží už proto.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Jak se leští nejlepší auto z nejlepších? Vrchol opulence Mercedesu ladili 100 hodin

24.6.2019 | Mirek Mazal

Jak se leští nejlepší auto z nejlepších? Vrchol opulence Mercedesu ladili 100 hodin

/

Jen pro tu nejnáročnější klientelu nabízel Mercedes výjimečnou edici extra dlouhé třídy S. Vznikla jen v šesti kusech a mimořádnou péči si zaslouží už proto.

Mercedes jako značka luxusních aut hýčká své zákazníky komfortem a přelomovými technologiemi. To nejlepší v obou ohledech tradičně nabízí třída S, ale definici opulence ještě lépe vystihují její verze Maybach a obzvláště pak provedení Pullman.

Mercedes-Maybach S 600 Pullman byl po léta tím absolutně nejlepším, co se dalo u Mercedesu koupit - ojedinělou verzi automobilka dodala pouze šestici vyvolených. Absolutní vrchol německého podbízení se náročným zákazníkům poháněl šestilitrový dvanáctiválec se dvěma turbodmychadly o výkonu 395 kW (537 koní) a 830 Nm. Na stovku toto auto zrychlí za 6,5 sekundy a maximální rychlost činí až 291 km/h. Mastodont o hmotnosti 3,5 tuny nemá ambice nejrychleji překonat evropský kontinent, ale i s dynamikou se okázalou výbavu zjevně snaží spojit.

Přepychová limuzína je určena mocným osobám a už oněch šest vyrobených kusů je dostatečný argument pro zcela individuální údržbu. Britská firma Topaz zveřejnila postup prací během leštění karoserie. Zdánlivě snadná úloha zabrala 100 hodin čistého času - lidé z Topazu se pokusili odstranit nedokonalosti laku z výroby i pozdějšího používáni a dlouhou dřinu ve stručnosti zachytili na video.

Práce začala opatřením míst, které nemají přijít do kontaktu s leštícím kotoučem, ochranným povrchem. Po zakrytí vybraných částí došlo na několik fází vyhlazování karoserie pomocí elektrické leštičky a speciálních přípravků. Každý panel vnějšího opláštění Mercedesu vyžadoval specifický přístup trpělivého detailera.

Přehlídka mnoha druhů unášecích talířů a návleků na leštičku spolu s pastami a kapalnými leštidly vedla k odstraněni tzv. pomerančové kúry na karoserii. Další série ruční práce s leštícími stroji odstranila vlasové škrábance, kterým se nelze v provozu vyvarovat. Zajímavé jsou různě velké nástroje, které dosáhly do všech záhybů dlouhé limuzíny.

Před dokončením zakázky firemní zaměstnanci použili utajované kroky ke zvýšení dokonalosti. Závěrečné prvky exkluzivní péče tak zůstaly ve videu skryty, ale důležitý je hotový výsledek. Po stech hodinách pilné práce černý Mercedes připomínal nové zrcadlo. Takové vyhlazení vnější vrstvy laku nedokázaly ani ty nejlepší stroje, kterými Mercedes jistě disponuje.


Jak se leští nejlepší auto z nejlepších? Vrchol opulence Mercedesu ladili 100 hodin - 1 - Mercedes Maybach S600 Pullman lesteni 01Jak se leští nejlepší auto z nejlepších? Vrchol opulence Mercedesu ladili 100 hodin - 2 - Mercedes Maybach S600 Pullman lesteni 02Jak se leští nejlepší auto z nejlepších? Vrchol opulence Mercedesu ladili 100 hodin - 3 - Mercedes Maybach S600 Pullman lesteni 03Jak se leští nejlepší auto z nejlepších? Vrchol opulence Mercedesu ladili 100 hodin - 4 - Mercedes Maybach S600 Pullman lesteni 04Jak se leští nejlepší auto z nejlepších? Vrchol opulence Mercedesu ladili 100 hodin - 5 - Mercedes Maybach S600 Pullman lesteni 05Jak se leští nejlepší auto z nejlepších? Vrchol opulence Mercedesu ladili 100 hodin - 6 - Mercedes Maybach S600 Pullman lesteni 06Jak se leští nejlepší auto z nejlepších? Vrchol opulence Mercedesu ladili 100 hodin - 7 - Mercedes Maybach S600 Pullman lesteni 07Jak se leští nejlepší auto z nejlepších? Vrchol opulence Mercedesu ladili 100 hodin - 8 - Mercedes Maybach S600 Pullman lesteni 08Jak se leští nejlepší auto z nejlepších? Vrchol opulence Mercedesu ladili 100 hodin - 9 - Mercedes Maybach S600 Pullman lesteni 09Jak se leští nejlepší auto z nejlepších? Vrchol opulence Mercedesu ladili 100 hodin - 10 - Mercedes Maybach S600 Pullman lesteni 10Jak se leští nejlepší auto z nejlepších? Vrchol opulence Mercedesu ladili 100 hodin - 11 - Mercedes Maybach S600 Pullman lesteni 11Jak se leští nejlepší auto z nejlepších? Vrchol opulence Mercedesu ladili 100 hodin - 12 - Mercedes Maybach S600 Pullman lesteni 12
Jeden z šesti existujících Mercedesů Pullman zaměstnal detailery z Topazu na neskutečných 100 hodin čistého času

Zdroj: Topaz@Youtube

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše