Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve

Mercedes omladil nejen standardní provedení, ale i verze AMG a Maybach. Všechny mohou profitovat též z nové techniky a vylepšených interiérů.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve

18.4.2017 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Mercedes omladil nejen standardní provedení, ale i verze AMG a Maybach. Všechny mohou profitovat též z nové techniky a vylepšených interiérů.

O faceliftu Mercedesu třídy S se mluví již měsíce, jeho představení bylo ostatně očekáváno již loni. Nakonec jsme se jej dočkali až dnes na autosalonu v Šanghaji, tamní premiéru ovšem třícípá hvězda pojala opravdu velkolepě - kromě standardní verze limuzíny totiž dorazily také varianty AMG a Maybach. Ve všech případech přitom došlo k drobným hrátkám v rámci designu a rozsáhlejšímu osvěžení v interiéru. Ještě více novinek se ale týká techniky.

My si nejprve posvítíme na exteriér, který dává na odiv hlavně novou čelní masku. Modely se šesti a osmi válci dostaly do vínku provedení se třemi dvojitými lamelami, podobné tomu, jaké dříve nosily dvanáctiválce. Pro ně jsou pro změnu aktuálně určeny přídavné a chromem potažené vertikální proužky. Maybach se navíc pyšní specifickým logotypem mezi lamelami, který mohou doplnit světlomety Intelligent Light Assist. V jejich případě přitom došlo na aplikaci tří LEDkových pruhů.

Nový je také čelní nárazník, který ve svých rozích hostí rozměrnější ventilační otvory a na první pohled se tak může zdát, že pokaždé máte tu čest s variantou AMG. Ve stejném duchu se nese i záď, jenž dává výrazně najevo kromě nového nárazníku i koncovky výfuku. Mimo to také v tomto případě došlo na modifikace světel, přičemž tentokrát lze počítat s hrátkami optických vláken uvnitř lamp při každém odemčení nebo zamčení vozu. Osvěžena byla také nabídka litých kol, kde lze vybírat ze sedmi nových variant v 17- až 20palcovém provedení. Tím nám ale modifikace zevnějšku končí, přesunout se tak můžeme do kabiny.

Ten od pohledu působí ještě noblesněji než dosud, přičemž z vizuálních změn je jasně patrný nový tříramenný volant, který nahradil dosavadní dvouramenný. Palubní deska pak hostí dvojici 12,3palcových displejů, které se již obejdou bez separovaných rámečků - místo toho naopak sdílí skleněné víko. Vylepšen byl také povrch většiny ovládacích prvků, kromě toho v nabídce dřevěných dekorů přistály dva nové - jeden přitom disponuje „otevřenými póry“. Kořené čalounění lze volit v obměněných odstínech, přičemž dorazily i nové dvoubarevné kombinace jako šedo-hnědá či hnědo-béžová. Až 64 odstínů pak nabízí ambientní osvětlení, které zvládá ozářit nejen každý záhyb, který chcete, ale nejspíše i místa, o nichž jste dosud neměli ani ponětí.

Zmínit musíme také novou technologii Energizing Comfort Control, která je vůbec první takovou na světě a která na sebe váže různé systémy jako třeba klimatizaci, osvětlení či hudební doprovod. Volit můžete ze šesti programů - Freshness, Warmth, Vitality, Joy, Comfort a Training - přičemž každý běží po dobu 10 minut a je doprovázen i odlišnou masáží. Cílem je přitom uvolnění řidiče i snaha o znovunabytí jeho koncentrace.

Tím se dostáváme k největší novince faceliftované třídy S, a sice k modernizovanému systému autonomního řízení. Ten za vás sice stále ještě nepřebere plnou kontrolu, zvládá však samovolně zastavit, pokud třeba usnete či upadnete do bezvědomí - v takovém případě je navíc přivolána i pomoc. Mimo to systém zvládá veškeré manévry na dálnicích, rychlost vozu ovšem upraví i před zatáčkami či křižovatkami.

Aby toho bylo dosaženo, máme zde nálož asistenčních systémů, mezi něž patří adaptivní tempomat, monitoring jízdních pruhů, aktivní řízení vozu v jízdních pruzích či detekce dopravního značení. V tomto ohledu navíc vůz spoléhá nejen na živý obraz kamery, ale taktéž uschovaná data v rámci navigace. Mimo to je ovšem součástí balení i plejáda vylepšených senzorů a radarů, které kromě cesty sledují i chování řidiče.

Opomenout nesmíme ani na automatické parkování skrze aplikaci v mobilním telefonu, po vzoru kupé a kabrioletu pak i čtyřmístná limuzína dostala do vínku technologii „zaklekávání“ v zatáčkách. Ta upraví vnitřní náklon karoserie až o 2,65 stupně, aby tak došlo k negování setrvačných sil. Výsledkem má být absolutní komfort na palubě, o což se ostatně stará také modifikovaný vzduchový podvozek.

Přesunout se můžeme k pohonným jednotkám, kde zpočátku bude možné volit mezi třemi základními variantami S 350d 4Matic, S 400d 4Matic a S 560 4Matic. První dvě dostaly do vínku třílitrový turbodiesel, který produkuje 286 nebo 340 koní a 600 nebo 700 Nm točivého momentu. U slabního provedení lze přitom očekávat spotřebu 5,5 litru na sto kilometrů, druhá je o desetinku žíznivější.

Benzinové provedení počítá s osmiválcem naladěný na 469 koní a 700 Nm, se kterým se pojí spotřeba 8,5 l/100 km. Kromě toho ovšem dorazí i nový řadový šestiválec M256, který kromě klasického turbodmychadla dostane do vínku i elektricky řízený kompresor a integrovaný startér-generátor. Přesný výkon třícípá hvězda zatím nezmiňuje, nicméně dočkat bychom se měli více než 408 koní.

Plug-in hybridní varianta profituje z větších baterií o kapacitě 13,3 kWh, jenž stojí za ryze elektrickým až 50kilometrovým dojezdem. V případě varianty S 63 AMG pak můžeme zmínit adopci nového čtyřlitrového bi-turba, které nahrazuje předchozí 5,5litrový osmiválec. Výkon tohoto modelu ovšem narostl na 612 koní, točivý moment pak na 900 Nm, což stačí na sprint na stovku za 3,5 s.

U osmiválcového provedení z Affalterbachu lze volit mezi pohonem zadních a všech kol, který je standardem pro vozy s levostranným řízením - tedy i pro ty, které se dostanou na český trh. Tato koncepce je přitom určena vrcholnému provedení S 65 AMG, pod jehož kapotou se ale již nic nemění - i nadále lze tedy počítat s přeplňovaným dvanáctiválcem o šestilitrovém objemu se 630 koňmi.

Tím jsme se dostali na konec, aktuálně tak jen dodáme, že osmiválcové AMG má v základu 19palcová litá kola, dvanáctiválcové pak dvacetipalcová. Kromě toho došlo k vizuálnímu poladění obou nárazníků, instalaci sportovních sedadel či celé řadě technologií, za něž musíte u méně výkonných modelů připlácet. To ale samozřejmě neznamená, že by individualizovat nešel ani vrchol...

Faceliftovaný Mercedes-Benz třídy S 2017


Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 1 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 01Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 2 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 02Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 3 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 03Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 4 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 04Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 5 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 05Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 6 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 06Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 7 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 07Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 8 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 08Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 9 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 09Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 10 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 10Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 11 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 11Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 12 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 12Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 13 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 13Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 14 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 14Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 15 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 15Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 16 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 16Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 17 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 17Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 18 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 18

Faceliftovaný Mercedes-AMG S 63 4Matic 2017

Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 19 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 19Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 20 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 20Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 21 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 21Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 22 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 22Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 23 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 23Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 24 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 24Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 25 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 25Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 26 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 26Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 27 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 27Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 28 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 28Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 29 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 29Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 30 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 30Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 31 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 31Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 32 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 32Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 33 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 33Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 34 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 34Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 35 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 35Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 36 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 36Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 37 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 37Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 38 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 38Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 39 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 39Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 40 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 40Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 41 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 41Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 42 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 42Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 43 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 43Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 44 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 44

Faceliftovaný Mercedes-AMG S 65 2017

Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 45 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 45Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 46 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 46Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 47 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 47Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 48 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 48Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 49 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 49Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 50 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 50Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 51 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 51Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 52 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 52Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 53 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 53Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 54 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 54Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 55 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 55Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 56 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 56Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 57 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 57Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 58 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 58Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 59 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 59Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 60 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 60Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 61 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 61

Faceliftovaný Mercedes-Maybach 2017

Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 62 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 62Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 63 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 63Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 64 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 64Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 65 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 65Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 66 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 66Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 67 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 67Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 68 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 68Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 69 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 69Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 70 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 70Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 71 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 71Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 72 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 72Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 73 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 73

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.