Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve

Mercedes omladil nejen standardní provedení, ale i verze AMG a Maybach. Všechny mohou profitovat též z nové techniky a vylepšených interiérů.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve

18.4.2017 | Petr Prokopec | 8 příspěvků

Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve

/

Mercedes omladil nejen standardní provedení, ale i verze AMG a Maybach. Všechny mohou profitovat též z nové techniky a vylepšených interiérů.

O faceliftu Mercedesu třídy S se mluví již měsíce, jeho představení bylo ostatně očekáváno již loni. Nakonec jsme se jej dočkali až dnes na autosalonu v Šanghaji, tamní premiéru ovšem třícípá hvězda pojala opravdu velkolepě - kromě standardní verze limuzíny totiž dorazily také varianty AMG a Maybach. Ve všech případech přitom došlo k drobným hrátkám v rámci designu a rozsáhlejšímu osvěžení v interiéru. Ještě více novinek se ale týká techniky.

My si nejprve posvítíme na exteriér, který dává na odiv hlavně novou čelní masku. Modely se šesti a osmi válci dostaly do vínku provedení se třemi dvojitými lamelami, podobné tomu, jaké dříve nosily dvanáctiválce. Pro ně jsou pro změnu aktuálně určeny přídavné a chromem potažené vertikální proužky. Maybach se navíc pyšní specifickým logotypem mezi lamelami, který mohou doplnit světlomety Intelligent Light Assist. V jejich případě přitom došlo na aplikaci tří LEDkových pruhů.

Nový je také čelní nárazník, který ve svých rozích hostí rozměrnější ventilační otvory a na první pohled se tak může zdát, že pokaždé máte tu čest s variantou AMG. Ve stejném duchu se nese i záď, jenž dává výrazně najevo kromě nového nárazníku i koncovky výfuku. Mimo to také v tomto případě došlo na modifikace světel, přičemž tentokrát lze počítat s hrátkami optických vláken uvnitř lamp při každém odemčení nebo zamčení vozu. Osvěžena byla také nabídka litých kol, kde lze vybírat ze sedmi nových variant v 17- až 20palcovém provedení. Tím nám ale modifikace zevnějšku končí, přesunout se tak můžeme do kabiny.

Ten od pohledu působí ještě noblesněji než dosud, přičemž z vizuálních změn je jasně patrný nový tříramenný volant, který nahradil dosavadní dvouramenný. Palubní deska pak hostí dvojici 12,3palcových displejů, které se již obejdou bez separovaných rámečků - místo toho naopak sdílí skleněné víko. Vylepšen byl také povrch většiny ovládacích prvků, kromě toho v nabídce dřevěných dekorů přistály dva nové - jeden přitom disponuje „otevřenými póry“. Kořené čalounění lze volit v obměněných odstínech, přičemž dorazily i nové dvoubarevné kombinace jako šedo-hnědá či hnědo-béžová. Až 64 odstínů pak nabízí ambientní osvětlení, které zvládá ozářit nejen každý záhyb, který chcete, ale nejspíše i místa, o nichž jste dosud neměli ani ponětí.

Zmínit musíme také novou technologii Energizing Comfort Control, která je vůbec první takovou na světě a která na sebe váže různé systémy jako třeba klimatizaci, osvětlení či hudební doprovod. Volit můžete ze šesti programů - Freshness, Warmth, Vitality, Joy, Comfort a Training - přičemž každý běží po dobu 10 minut a je doprovázen i odlišnou masáží. Cílem je přitom uvolnění řidiče i snaha o znovunabytí jeho koncentrace.

Tím se dostáváme k největší novince faceliftované třídy S, a sice k modernizovanému systému autonomního řízení. Ten za vás sice stále ještě nepřebere plnou kontrolu, zvládá však samovolně zastavit, pokud třeba usnete či upadnete do bezvědomí - v takovém případě je navíc přivolána i pomoc. Mimo to systém zvládá veškeré manévry na dálnicích, rychlost vozu ovšem upraví i před zatáčkami či křižovatkami.

Aby toho bylo dosaženo, máme zde nálož asistenčních systémů, mezi něž patří adaptivní tempomat, monitoring jízdních pruhů, aktivní řízení vozu v jízdních pruzích či detekce dopravního značení. V tomto ohledu navíc vůz spoléhá nejen na živý obraz kamery, ale taktéž uschovaná data v rámci navigace. Mimo to je ovšem součástí balení i plejáda vylepšených senzorů a radarů, které kromě cesty sledují i chování řidiče.

Opomenout nesmíme ani na automatické parkování skrze aplikaci v mobilním telefonu, po vzoru kupé a kabrioletu pak i čtyřmístná limuzína dostala do vínku technologii „zaklekávání“ v zatáčkách. Ta upraví vnitřní náklon karoserie až o 2,65 stupně, aby tak došlo k negování setrvačných sil. Výsledkem má být absolutní komfort na palubě, o což se ostatně stará také modifikovaný vzduchový podvozek.

Přesunout se můžeme k pohonným jednotkám, kde zpočátku bude možné volit mezi třemi základními variantami S 350d 4Matic, S 400d 4Matic a S 560 4Matic. První dvě dostaly do vínku třílitrový turbodiesel, který produkuje 286 nebo 340 koní a 600 nebo 700 Nm točivého momentu. U slabního provedení lze přitom očekávat spotřebu 5,5 litru na sto kilometrů, druhá je o desetinku žíznivější.

Benzinové provedení počítá s osmiválcem naladěný na 469 koní a 700 Nm, se kterým se pojí spotřeba 8,5 l/100 km. Kromě toho ovšem dorazí i nový řadový šestiválec M256, který kromě klasického turbodmychadla dostane do vínku i elektricky řízený kompresor a integrovaný startér-generátor. Přesný výkon třícípá hvězda zatím nezmiňuje, nicméně dočkat bychom se měli více než 408 koní.

Plug-in hybridní varianta profituje z větších baterií o kapacitě 13,3 kWh, jenž stojí za ryze elektrickým až 50kilometrovým dojezdem. V případě varianty S 63 AMG pak můžeme zmínit adopci nového čtyřlitrového bi-turba, které nahrazuje předchozí 5,5litrový osmiválec. Výkon tohoto modelu ovšem narostl na 612 koní, točivý moment pak na 900 Nm, což stačí na sprint na stovku za 3,5 s.

U osmiválcového provedení z Affalterbachu lze volit mezi pohonem zadních a všech kol, který je standardem pro vozy s levostranným řízením - tedy i pro ty, které se dostanou na český trh. Tato koncepce je přitom určena vrcholnému provedení S 65 AMG, pod jehož kapotou se ale již nic nemění - i nadále lze tedy počítat s přeplňovaným dvanáctiválcem o šestilitrovém objemu se 630 koňmi.

Tím jsme se dostali na konec, aktuálně tak jen dodáme, že osmiválcové AMG má v základu 19palcová litá kola, dvanáctiválcové pak dvacetipalcová. Kromě toho došlo k vizuálnímu poladění obou nárazníků, instalaci sportovních sedadel či celé řadě technologií, za něž musíte u méně výkonných modelů připlácet. To ale samozřejmě neznamená, že by individualizovat nešel ani vrchol...

Faceliftovaný Mercedes-Benz třídy S 2017


Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 1 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 01Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 2 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 02Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 3 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 03Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 4 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 04Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 5 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 05Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 6 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 06Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 7 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 07Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 8 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 08Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 9 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 09Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 10 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 10Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 11 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 11Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 12 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 12Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 13 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 13Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 14 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 14Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 15 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 15Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 16 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 16Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 17 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 17Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 18 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 18

Faceliftovaný Mercedes-AMG S 63 4Matic 2017

Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 19 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 19Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 20 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 20Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 21 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 21Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 22 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 22Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 23 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 23Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 24 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 24Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 25 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 25Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 26 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 26Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 27 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 27Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 28 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 28Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 29 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 29Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 30 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 30Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 31 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 31Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 32 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 32Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 33 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 33Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 34 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 34Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 35 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 35Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 36 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 36Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 37 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 37Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 38 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 38Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 39 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 39Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 40 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 40Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 41 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 41Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 42 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 42Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 43 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 43Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 44 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 44

Faceliftovaný Mercedes-AMG S 65 2017

Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 45 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 45Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 46 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 46Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 47 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 47Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 48 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 48Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 49 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 49Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 50 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 50Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 51 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 51Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 52 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 52Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 53 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 53Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 54 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 54Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 55 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 55Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 56 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 56Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 57 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 57Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 58 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 58Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 59 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 59Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 60 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 60Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 61 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 61

Faceliftovaný Mercedes-Maybach 2017

Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 62 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 62Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 63 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 63Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 64 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 64Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 65 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 65Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 66 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 66Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 67 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 67Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 68 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 68Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 69 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 69Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 70 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 70Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 71 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 71Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 72 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 72Mercedes třídy S má po faceliftu. Luxusem hýří více než kdy dříve - 73 - Mercedes S 2017 facelift oficialni 73

Petr Prokopec

Diskuze 8 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše