James May otestoval Hondu Civic Type-R, svéráznou recenzí najel na moderní styl

Brát cokoli od Jamese Maye v poslední době vážně je obtížné a jeho recenze Hondy Civic Type-R není výjimkou. Něco se z ní dozvíte, více než co jiného jí ale naráží na bezobsažná videa moderních tvůrců.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

James May otestoval Hondu Civic Type-R, svéráznou recenzí najel na moderní styl

10.6.2019 | Petr Prokopec

James May otestoval Hondu Civic Type-R, svéráznou recenzí najel na moderní styl

/

Brát cokoli od Jamese Maye v poslední době vážně je obtížné a jeho recenze Hondy Civic Type-R není výjimkou. Něco se z ní dozvíte, více než co jiného jí ale naráží na bezobsažná videa moderních tvůrců.

Recenze aut v pořadech Top Gear a The Grand Tour nebyly prakticky nikdy koncipovány jako seriózní. Jeremy Clarkson správně pochopil, že lidé zrovna netouží po hodinových přednáškách Jamese Maye na téma ozubeného kola, ale naopak se chtějí bavit. A pokud se přitom něco dozvědí, tím lépe. Vznikl tak netradiční formát, na nějž následně přesedlal prakticky každý, kdo se pustil do stejných vod. Jak se ovšem ukazuje, k naprostému úspěchu je třeba Clarksonovo, Hammondovo a Mayovo charisma, jinak výsledek může působit unyle či rovnou trapně.

Dnes ale nepůjde o první upoutávku na čtvrtou sérii The Grand Tour, od jejího příchodu jsme přeci jen několik měsíců vzdáleni. Show se bude věnovat už jen speciálům, které sice dostanou delší vysílací čas, dorazí však v menším množství. A hlavně se zdá, že Amazon nechce, aby se diváci Clarksona a spol. přejedli. Vůbec bychom se tak nedivili, kdyby jejich návrat přišel až v příštím roce - a dost možná klidně i na jeho konci a nikoliv na začátku. V té chvíli by totiž absence byla dostatečná na to, aby každý byl jen natěšený a zároveň nikdo na trojici nezapomněl.

Neznamená to samozřejmě, že by Clarkson, Hammond a May složili ruce v klín. Jen se nyní mohou věnovat i jiným aktivitám. A James zjevně propaguje společný projekt Drive Tribe, co mu síly stačí. Za posledních pár měsíců tak vyrukoval s bezpočtem nových videí, a výjimkou není ani dnešek, jehož obsahem je test Hondy Civic Type-R. A jak asi již tušíte, tuctový nebude ani náhodou. Právě naopak May dokazuje, že vážnost je mu opravdu cizí. Jak jsme ale řekli v úvodu, neznamená to, že byste se o daném voze vůbec nic nedozvěděli.

Aktuální „CTR“ je tak dle Jamese rychlý i praktický. Jeho stylizace plně odpovídá zemi původu, zatímco zadní křídlo je natolik vzdálené od karoserie, že pod něj narvete i hlavu. Do zavazadelníku se pro změnu James vejde celý, příliš nadšení ale nebudí multimediální systém. Ten reaguje příliš pomalu a navigace zřejmě pochází z dob, kdy Japonci útočili na Pearl Harbor. Je to však prakticky vážná jediná výtka, kterou James k vozu má, pohonné jednotce totiž již dává palec nahoru. Hlavně proto, že má červený kryt, jenž signalizuje, že bude výkonná.

Jak jsme tedy zmínili, vážné recenze se nejspíše od Maye, stejně jako od Clarksona či Hammonda asi již nedočkáme. James si tímto videem spíše utahuje z recenzí moderních tvůrců plných povrchních hodnocení a uječených výlevů a přesto snad řekne i víc než zaznívá v nich.


James May otestoval Hondu Civic Type-R, svéráznou recenzí najel na moderní styl - 1 - James May Honda Civic Type-R 2019 videoscreen 01James May otestoval Hondu Civic Type-R, svéráznou recenzí najel na moderní styl - 2 - James May Honda Civic Type-R 2019 videoscreen 02James May otestoval Hondu Civic Type-R, svéráznou recenzí najel na moderní styl - 3 - James May Honda Civic Type-R 2019 videoscreen 03James May otestoval Hondu Civic Type-R, svéráznou recenzí najel na moderní styl - 4 - James May Honda Civic Type-R 2019 videoscreen 04James May otestoval Hondu Civic Type-R, svéráznou recenzí najel na moderní styl - 5 - James May Honda Civic Type-R 2019 videoscreen 05James May otestoval Hondu Civic Type-R, svéráznou recenzí najel na moderní styl - 6 - James May Honda Civic Type-R 2019 videoscreen 06James May otestoval Hondu Civic Type-R, svéráznou recenzí najel na moderní styl - 7 - James May Honda Civic Type-R 2019 videoscreen 07James May otestoval Hondu Civic Type-R, svéráznou recenzí najel na moderní styl - 8 - James May Honda Civic Type-R 2019 videoscreen 08James May otestoval Hondu Civic Type-R, svéráznou recenzí najel na moderní styl - 9 - James May Honda Civic Type-R 2019 videoscreen 09James May otestoval Hondu Civic Type-R, svéráznou recenzí najel na moderní styl - 10 - James May Honda Civic Type-R 2019 videoscreen 10
Recenze Jamese Maye vážná není ani náhodou, ve výsledku to ale může Hondě přihrát více zákazníků než suchá tovární data

Zdroj: Drive Tribe@Youtube

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše