Jediný setrvávající moderátor Top Gearu osvětlil pozadí odchodu Matta LeBlanca z pořadu

Z dosavadního osazenstva stále nejslavnější motoristické show nezůstal krom Chrise Harrise nikdo. Právě on pro deník Metro popsal, proč z pořadu zmizela jeho nejslavnější tvář.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Jediný setrvávající moderátor Top Gearu osvětlil pozadí odchodu Matta LeBlanca z pořadu

17.6.2019 | Petr Prokopec

Jediný setrvávající moderátor Top Gearu osvětlil pozadí odchodu Matta LeBlanca z pořadu

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Z dosavadního osazenstva stále nejslavnější motoristické show nezůstal krom Chrise Harrise nikdo. Právě on pro deník Metro popsal, proč z pořadu zmizela jeho nejslavnější tvář.

Prakticky přesně před rokem jsme se dočkali překvapivé zprávy. Matt LeBlanc oznámil, že v té době nadcházející šestadvacátá série Top Gearu bude jeho poslední. Herec byl v posledních čtyřech letech velmi pracovně vytížen, neboť kromě britského motoristického pořadu nechyběl ani v posledních dvou sezónách seriálu Episodes. Kromě toho rozjel také novou show Man with a Plan, kde se kromě hlavní role podílí rovněž na produkci. To je již poměrně slušný nápor na jednoho člověka.

Aby toho nebylo málo, do hry se promítlo rovněž cestování, neboť Top Gear je primárně spojen s Velkou Británií, ačkoliv protagonisté si samozřejmě užijí výletů po celém světě. Oba dva zmíněné seriály jsou ale již pro změnu americké, LeBlanc tak soustavně létal z jedné strany Atlantiku na druhou. Nemohl tak být se svojí rodinou či přáteli, což se mu pozvolna začalo zajídat. Ač tedy Top Gear považoval za práci snů, nakonec se jí musel kvůli výše popsaným důvodům vzdát.

Že nejde jen o zástupný důvod pro média, nyní potvrdil Chris Harris. Ten součástí pořadu zůstal, přičemž nově se před kamerami objevuje ve společnosti Paddyho McGuinnesse a Freddiho Flintoffa. Na svého bývalého parťáka ale rozhodně nedá dopustit. „Neodešel proto, že by chtěl - nedovolila mu to geografická poloha místa, kde žije. Můžete samozřejmě namítnout, že to zvládal opravdu dlouho. Jenže to cestování pro něj bylo opravdu náročné.”

Harrisovi lze v tomto případě snadno věřit, neboť přesuny z Los Angeles do Londýna nejsou spojeny pouze s dlouhými lety, ale především z odlišnými časovými pásmy. Tzv. Jet Lag pak sice řadu lidí nemusí rozhodit, zvláště když onen přelet absolvují pouze jednou za čas. LeBlanc mu ale kvůli své vytíženosti na obou kontinentech čelil pomalu každý týden, do hry se navíc promítla i další časová pásma jinde ve světě.

Jakkoliv ale pořad opustil, rozhodně nezůstal zapomenut, minimálně v případě Harrise. Ten zároveň dodal, že práci s americkým hercem si nadmíru užíval. „Je to skvělý chlapík. Matt bude mít přítelem nadosmrti. Jsme opravdu dobří kámoši a jsme pravidelně v kontaktu.“ To by ve výsledku mohlo znamenat, že LeBlanc se třeba jednou do Top Gearu vrátí. Ovšem pouze jako host, který opětovně přijde nejrychlejší kolo jako v časech Clarksona a spol.


Jediný setrvávající moderátor Top Gearu osvětlil pozadí odchodu Matta LeBlanca z pořadu - 1 - Matt LeBlanc a Chris Harris nove foto 01Jediný setrvávající moderátor Top Gearu osvětlil pozadí odchodu Matta LeBlanca z pořadu - 2 - Matt LeBlanc a Chris Harris nove foto 02Jediný setrvávající moderátor Top Gearu osvětlil pozadí odchodu Matta LeBlanca z pořadu - 3 - Matt LeBlanc a Chris Harris nove foto 03Jediný setrvávající moderátor Top Gearu osvětlil pozadí odchodu Matta LeBlanca z pořadu - 4 - Matt LeBlanc a Chris Harris nove foto 04
Matt LeBlanc si střihnul čtyři série Top Gearu, poté jej ale pracovní vytížení a dlouhé odloučení od rodiny přemohlo

Zdroj: Metro

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše