Top Gear naposledy startuje ve starém složení, prvně jde do střetu se svým klonem

Poměrně bouřlivá etapa existence nejznámějšího televizního pořadu o autech jde do dalšího dějství. LeBlanc, Harris a Reid zkusí naposledy spolu bojovat o éter ve stejnou dobu jako The Grand Tour.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Top Gear naposledy startuje ve starém složení, prvně jde do střetu se svým klonem

8.2.2019 | Petr Prokopec

Top Gear naposledy startuje ve starém složení, prvně jde do střetu se svým klonem

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Poměrně bouřlivá etapa existence nejznámějšího televizního pořadu o autech jde do dalšího dějství. LeBlanc, Harris a Reid zkusí naposledy spolu bojovat o éter ve stejnou dobu jako The Grand Tour.

Top Gear a jeho novodobý klon, The Grand Tour, jsme dosud mohli srovnávat pouze s větším časovým odstupem. A to vlastně jen jednou, v roce 2017, kdy čtyřiadvacátá série britské show dorazila zhruba měsíc po premiérové sezóně té americko-britské. Loni se ale na obrazovkách objevil pouze Jeremy Clarkson a spol., nikoliv Matt LeBlanc, Chris Harris a Rory Reid. Ti se nakonec vrátí až příští víkend, v té době však stále ještě bude The Grand Tour v plném proudu. Srovnávat tak oba pořady budeme moci pomalu bok po boku.

Clarksonovi a spol. budou vyhrazeny pátky, Top Gear bude premiérově na BBC vysílán v neděli. Na rozdíl od svých předchůdců se ale LeBlanc, Harris a Reid tentokráte zrovna nerozjeli. Televizní stanice oznámila, že nás čeká pouze pět hodinových epizod, tedy nejméně v celé historii pořadu. Zdá se tedy, že zatímco Amazon Prime TV rozhazuje peníze plnými hrstmi na všechny strany, u BBC došlo na utahování kohoutků. A aby nebyla ohrožena kvalita, začala se redukovat kvantita.

Je samozřejmě i možné, že tak nízký počet epizod má souvislost s chystaným střídáním stráží. LeBlanc se rozhodl z pořadu odejít, neboť je příliš vytížen prací v Americe a těžce snáší odloučení od rodiny. BBC se přitom poněkud překvapivě rozhodla vyměnit i Reida, ač ten po ničem takovém netoužil. Nově pak spojí Harrise s Freddie Flintoffem a Paddym McGuinnessem, kteří se však prozatím dočkali spíše kritiky a palců dolů než nadšeného jásotu.

Ať už je ale důvod jakýkoliv, na výsledku to nic nemění - letošní Top Gear zkrátka bude lehce „ošizený“, přičemž skončí ve stejné době jako The Grand Tour. Očekávat můžeme hledání nejlepší supersportovní alternativy vůči rodinným kombíkům, závod na vrchol hory v nejmenších čtyřkolkách, jaké jsou ve Velké Británii k mání, jízdu napříč Srí Lankou v tuk-tucích nebo koupi ojetých luxusních vozů za cenu nové Dacie Sandero.

Zapomínat bychom neměli ani na celebrity, které jsou stále součástí britské show. V šestadvacáté sérii se objeví ve studiu i za volantem Toyoty GT 86 hvězda série filmů X-Men James Marsden či rapper a zpěvák Professor Green. Zajímavá pak bude i návštěva britského televizního herce Stephena Mangana, který se proslavil seriálem Episodes. V něm měl přitom hlavní roli LeBlanc, který hrál v podstatě sám sebe, jen střelenějšího.

Z dřívějších informací víme ještě o Harrisově řádění s Porsche 911 GT2 RS či o testu nového Bentley Continental GT, jenž se rovněž objeví v některé z nadcházejících epizod The Grand Tour. V tomto případě nás tedy čeká opravdu detailní porovnání pořadů, zvláště pokud se obě show trefí do jednoho víkendového termínu. Na to si ale ještě chvíli budeme muset počkat.


Top Gear naposledy startuje ve starém složení, prvně jde do střetu se svým klonem - 1 - Top Gear S26 preview 01Top Gear naposledy startuje ve starém složení, prvně jde do střetu se svým klonem - 2 - Top Gear S26 preview 02Top Gear naposledy startuje ve starém složení, prvně jde do střetu se svým klonem - 3 - Top Gear S26 preview 03
Top Gear se vrací na obrazovky příští neděli 17. února...

Top Gear naposledy startuje ve starém složení, prvně jde do střetu se svým klonem - 4 - Top Gear S26 trailer 01Top Gear naposledy startuje ve starém složení, prvně jde do střetu se svým klonem - 5 - Top Gear S26 trailer 02Top Gear naposledy startuje ve starém složení, prvně jde do střetu se svým klonem - 6 - Top Gear S26 trailer 03Top Gear naposledy startuje ve starém složení, prvně jde do střetu se svým klonem - 7 - Top Gear S26 trailer 04Top Gear naposledy startuje ve starém složení, prvně jde do střetu se svým klonem - 8 - Top Gear S26 trailer 05Top Gear naposledy startuje ve starém složení, prvně jde do střetu se svým klonem - 9 - Top Gear S26 trailer 06Top Gear naposledy startuje ve starém složení, prvně jde do střetu se svým klonem - 10 - Top Gear S26 trailer 07Top Gear naposledy startuje ve starém složení, prvně jde do střetu se svým klonem - 11 - Top Gear S26 trailer 08Top Gear naposledy startuje ve starém složení, prvně jde do střetu se svým klonem - 12 - Top Gear S26 trailer 09Top Gear naposledy startuje ve starém složení, prvně jde do střetu se svým klonem - 13 - Top Gear S26 trailer 10Top Gear naposledy startuje ve starém složení, prvně jde do střetu se svým klonem - 14 - Top Gear S26 trailer 11Top Gear naposledy startuje ve starém složení, prvně jde do střetu se svým klonem - 15 - Top Gear S26 trailer 12
...dočkáme se však pouze pěti epizod, byť zjevně nabušených

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše