Další díl The Grand Tour může dokázat nefunkčnost současného formátu pořadu

Clarksona, Hammonda a Maye tento týden nečeká další společný srovnávací test, nečeká je společného skoro nic. Místo toho každý vyrazí do jiného koutu světa, to sledovanosti nemůže pomoci.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Další díl The Grand Tour může dokázat nefunkčnost současného formátu pořadu

7.2.2019 | Petr Prokopec

Další díl The Grand Tour může dokázat nefunkčnost současného formátu pořadu

/

Clarksona, Hammonda a Maye tento týden nečeká další společný srovnávací test, nečeká je společného skoro nic. Místo toho každý vyrazí do jiného koutu světa, to sledovanosti nemůže pomoci.

Konec pracovního týdne je pomalu tady, což znamená, že za rohem není jen víkendové zvolnění tempa, ale rovněž nová epizoda třetí série The Grand Tour. Známá trojice moderátorů se v ní letos vůbec poprvé rozdělí, neboť Jeremy Clarkson vyrazí do Švédska, Richard Hammond do Skotska a James May zůstane ve Velké Británii na okruhu Eboladrome. Společně pak sice zasednou ke stolu ve stanovém studiu, ovšem jen kvůli konverzaci. Možná nás tedy čeká jeden ze slabších dílů.

Je škoda, že Amazon nezveřejňuje sledovanost svých pořadů, neboť zrovna u této epizody by nás opravdu zajímala. Nedojde ani na společné driftování s muscle cars po Detroitu, společnou jízdu třemi staršími off-roady v Kolumbii nebo společný srovnávací test evropských pick-upů. Místo toho bude Clarkson krotit Lamborghini Urus, May usedne za volant novodobého Alpine A110 a Hammond sestaví profil legendárního závodníka Jima Clarka.

Přestože ve všech případech rozhodně nelze očekávat nudu, zvláště pak v Clarksonově případě, kdy dojde i na závod na zamrzlém jezeře proti profesionální závodnici Abbie Eaton v Porsche 911 Turbo, vyslovené nadšení v nás ani jeden z epizodních filmečků nevzbuzuje. A tím nechceme znehodnotit památku Jima Clarka, který měl v době své předčasné smrti na kontě více vítězství a pole positions ve Formuli 1 než kterýkoliv jiný jezdec té doby.

Ovšem jedním z hlavních kladů Clarksona a spol. je vzájemná interakce, a o tu nyní přijdeme. Pohled na data o sledovanosti by tak jednoznačně prokázal, že Amazon dělá dobře, když formát, dle kterého „tři mušketýři“ jedou prakticky již sedmnáct let, ruší a místo něj pošle na obrazovky pouze epické dobrodružné výlety. Těch navíc můžeme očekávat jen sporadické množství, načež se nám Jezza, Richard a James nakonec stanou vzácnějšími.

To je ovšem hudba vzdálené budoucnosti, čtvrtá série The Grand Tour by se totiž měla rozprostřít mezi roky 2020 a 2021. Ta mnohem bližší je spojena třeba se společným srovnávacím testem ojetých luxusních limuzín, jehož se dočkáme již příští pátek. Odehrávat by se navíc měl v Číně, očekávat tedy můžeme daleko více zábavy než během zítřejší epizody, která i díky profilu Clarka zahraje hlavně na emotivní strunu.


Další díl The Grand Tour může dokázat nefunkčnost současného formátu pořadu - 1 - The Grand Tour S03E05 trailer 01Další díl The Grand Tour může dokázat nefunkčnost současného formátu pořadu - 2 - The Grand Tour S03E05 trailer 02Další díl The Grand Tour může dokázat nefunkčnost současného formátu pořadu - 3 - The Grand Tour S03E05 trailer 03Další díl The Grand Tour může dokázat nefunkčnost současného formátu pořadu - 4 - The Grand Tour S03E05 trailer 04Další díl The Grand Tour může dokázat nefunkčnost současného formátu pořadu - 5 - The Grand Tour S03E05 trailer 05Další díl The Grand Tour může dokázat nefunkčnost současného formátu pořadu - 6 - The Grand Tour S03E05 trailer 06Další díl The Grand Tour může dokázat nefunkčnost současného formátu pořadu - 7 - The Grand Tour S03E05 trailer 07Další díl The Grand Tour může dokázat nefunkčnost současného formátu pořadu - 8 - The Grand Tour S03E05 trailer 08Další díl The Grand Tour může dokázat nefunkčnost současného formátu pořadu - 9 - The Grand Tour S03E05 trailer 09Další díl The Grand Tour může dokázat nefunkčnost současného formátu pořadu - 10 - The Grand Tour S03E05 trailer 10Další díl The Grand Tour může dokázat nefunkčnost současného formátu pořadu - 11 - The Grand Tour S03E05 trailer 11
Pátá epizoda třetí série The Grand Tour zatím mnoho nadšení nevzbuzuje, může dobře poukázat nedočkáme se totiž vlastně ničeho jiného, než toho, co trojice provozuje již sedmnáct let. Nároky a očekávání se za tu dobu ale změnily

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše