Jeremy Clarkson otestoval Seat Leon ST X-Perience. A naštval celé Španělsko

Ex-moderátor Top Gearu si v testu španělského Skauta nebere servítky. Ovšem takové Čechy v ní chválí.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Jeremy Clarkson otestoval Seat Leon ST X-Perience. A naštval celé Španělsko

17.6.2015 | Petr Prokopec | 64 příspěvků

Jeremy Clarkson otestoval Seat Leon ST X-Perience. A naštval celé Španělsko

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Ex-moderátor Top Gearu si v testu španělského Skauta nebere servítky. Ovšem takové Čechy v ní chválí.

Britská televize BBC v uplynulých hodinách konečně rozsekla spekulace, jež se týkají budoucnosti pořadu Top Gear. Ten bude nově uvádět DJ a sběratel exkluzivních aut Chris Evans, který je asi tou nejlepší možnou, i přesto ne nutně dobrou volbou. Dá se samozřejmě očekávat, že show dostane o trochu jiný nádech než za časů Jeremy Clarksona, Richarda Hammonda a Jamese Maye. Této trojici přitom budete moci zamávat u labutí písně letošní dvaadvacáté sezóny.

Dosud jsme přitom měli za to, že ze tří chybějících dílů se stanou dva speciály, které budou odvysílány „velmi brzy“. Nově tu ovšem máme potvrzení, že nakonec půjde o jednu 75minutovou epizodu, která se na obrazovkách BBC2 objeví již příští neděli, tedy 28. června. Tím nám ale novinky spojené s pořadem Top Gear končí, nadále se již budeme věnovat pouze osobě Jeremyho Clarksona, který má nově na svém kontě další kauzu.

Na fackování protentokráte můžeme zapomenout, alespoň zatím. Místo toho bude řeč o urážkách, které Jezza ve své nejnovější recenzi Seatu Leon ST X-Perience směřoval nejen na adresu samotného vozu, ale i celého Španělska. To je dle jeho slov státem, který se teprve nedávno zbavil statutu země třetího světa. A proto prý není důvod kupovat vůz od lidí, kteří se ještě před týdnem navzájem stříleli a zapichovali krávy.

Leon je dle Clarksona jen velmi levnou verzí Volkswagenu. To jsou ovšem na základě jeho názoru také modely Škody, na rozdíl od španělských rybářů jsou však Češi stejně jako Němci ve výrobě automobilů velmi dobří. Ve výsledku by tak raději dal přednost naší Octavii Scout, která podle něj lépe vypadá a navíc je levnější, což asi pro místní „hatery“ mladoboleslavské značky bude těžko skousnutelný oříšek.

Co nás ovšem může těšit, s tím má problém především španělský tisk, který Clarksona viní z rasismu. Bývalý moderátor Top Gearu ovšem dodává, že ve výsledku je za test Leonu ST X-Perience velmi rád. Vůz jej totiž jen utvrdil v tom, že vozy této značky jsou pouhou ztrátou času. A proto nejspíše jeho vůbec první recenzi Seatu za celou jednatřicetiletou novinářskou kariéru druhá rozhodně následovat nebude.

My pak jen můžeme dodat, že zmíněný model shodou okolností otestoval i Evans. Ten přitom uvedl, že jde o „bezpečnou a ekonomickou rodinnou gondolu, která je za danou cenu překvapivě ovladatelná“. To je přitom i názor, ke kterému jsme dospěli v našem testu. Španělské odvety se tedy na rozdíl od Clarksona bát nemusíme, rozhodnutí o tom, která strana má pravdu, pak necháme na vás.


Jeremy Clarkson otestoval Seat Leon ST X-Perience. A naštval celé Španělsko - 1 - Seat Leon ST X-Perience prvni sada 01Jeremy Clarkson otestoval Seat Leon ST X-Perience. A naštval celé Španělsko - 2 - Seat Leon ST X-Perience prvni sada 02Jeremy Clarkson otestoval Seat Leon ST X-Perience. A naštval celé Španělsko - 3 - Seat Leon ST X-Perience prvni sada 03Jeremy Clarkson otestoval Seat Leon ST X-Perience. A naštval celé Španělsko - 4 - Seat Leon ST X-Perience prvni sada 04Jeremy Clarkson otestoval Seat Leon ST X-Perience. A naštval celé Španělsko - 5 - Seat Leon ST X-Perience prvni sada 05Jeremy Clarkson otestoval Seat Leon ST X-Perience. A naštval celé Španělsko - 6 - Seat Leon ST X-Perience prvni sada 06Jeremy Clarkson otestoval Seat Leon ST X-Perience. A naštval celé Španělsko - 7 - Seat Leon ST X-Perience prvni sada 07Jeremy Clarkson otestoval Seat Leon ST X-Perience. A naštval celé Španělsko - 8 - Seat Leon ST X-Perience prvni sada 08Jeremy Clarkson otestoval Seat Leon ST X-Perience. A naštval celé Španělsko - 9 - Seat Leon ST X-Perience prvni sada 09Jeremy Clarkson otestoval Seat Leon ST X-Perience. A naštval celé Španělsko - 10 - Seat Leon ST X-Perience prvni sada 10Jeremy Clarkson otestoval Seat Leon ST X-Perience. A naštval celé Španělsko - 11 - Seat Leon ST X-Perience prvni sada 11Jeremy Clarkson otestoval Seat Leon ST X-Perience. A naštval celé Španělsko - 12 - Seat Leon ST X-Perience prvni sada 12Jeremy Clarkson otestoval Seat Leon ST X-Perience. A naštval celé Španělsko - 13 - Seat Leon ST X-Perience prvni sada 13Jeremy Clarkson otestoval Seat Leon ST X-Perience. A naštval celé Španělsko - 14 - Seat Leon ST X-Perience prvni sada 14
Jeremy Clarkson nově pobouřil celé Španělsko, a to svou recenzí Seatu Leon ST X-Perience

Zdroj: Driving, Mail Online

Petr Prokopec

Diskuze 64 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše