Hammond a May dotočili poslední letošní díly Top Gearu, bez Clarksona

(+ video) Dvojice moderátorů natočila studiové vsuvky k posledním epizodám. Novou nabídku BBC však odmítla, s Clarksonem asi míří k Netflixu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Hammond a May dotočili poslední letošní díly Top Gearu, bez Clarksona

8.6.2015 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

Hammond a May dotočili poslední letošní díly Top Gearu, bez Clarksona

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

(+ video) Dvojice moderátorů natočila studiové vsuvky k posledním epizodám. Novou nabídku BBC však odmítla, s Clarksonem asi míří k Netflixu.

Dohady, spekulace a informace provázející pořad Top Gear i jeho bývalé hlavní aktéry v poslední době poněkud utichly. Pouze minulý týden jsme mohli zmínit možný návrat Richarda Hammonda a Jamese Maye, za čímž stála milionová nabídka televize BBC. Již v ten moment jsme ale naznačovali, že k realizaci nového kontraktu nejspíše nedojde, neboť trojici moderátorů váže přátelství, které hned tak něco nenaruší.

Nyní se ukazuje, že náš odhad byl zřejmě správný. Podle zdroje blízkému celé trojici Hammond i May zmiňovanou nabídku odmítli a místo toho chtějí spustit novou show společně s Jeremy Clarksonem a bývalým výkonným producentem Top Gearu Andy Wilmanem. Z toho důvodu je prý již na stole smlouva se společností Netflix, která všem zúčastněným navíc zaručuje větší finanční ohodnocení než u BBC.

Kromě samotných peněz dostane Jezza a spol. naprostou svobodu nad celou show, což je jistě nemalé lákadlo. Zároveň je však tato neověřená informace protikladem Clarksonových slov, který před nějakými 2 týdny uvedl, že po Top Gearu zůstala v jeho srdci velká díra, kterou není snadné čímkoliv zaplácnout. A že jen blázen by se okamžitě vrhnul do natáčení nového pořadu pro konkurenci.

Je samozřejmě možné, že Jezza pouze klame tělem a vše má již pečlivě promyšlené. Na druhou stranu, i on sám naznačil, že by mu návrat na obrazovky BBC vůbec nebyl proti srsti. Výše zmíněné informace jsou tak spíše jen dalším pokračováním fám, o nichž se spekuluje prakticky již od vypuknutí kauzy „Steak-gate“. Realitu reflektovat mohou, ale také nemusí.

Stejně tak je ve hvězdách další sezóna Top Gearu. Zdroj blízký BBC potvrdil, že Clarkson byl doslova jeho tělem i duší, nikoli pouze tváří - psal i scénáře a přicházel s náměty. Nahradit jej tedy nebude snadné. Kromě toho musí BBC přijít také s atraktivní trojicí moderátorů, kteří by k obrazovkám přikovali miliony diváků.

V tomto ohledu byla již zmíněna jména Jodie Kidd, Guye Martina a Philipa Glenistera, šlo však znovu jen o dohad. Nová a poněkud věrohodnější vodítka míří k tomu, že by „tím pravým” mohl být Chris Evans. Tedy přesně ten muž, který s Clarksonem před dvěma týdny vedl ono výše naznačené interview. Evans byl přitom zmiňován již před měsíci, tehdy však dané nabídce říkal kategorické „ne“.

Nyní zřejmě změnil názor, neboť sám (viz video níže) uvedl, že se účastnil natáčení „tajného Top Gearu“. Jelikož ale dodal, že šlo spíše o sekvenci připomínající tento pořad, který byl filmován nezávislou produkční společností, mohlo to znamenat cokoli. Více se ale prý dozvíme v nejbližší době, kdy by BBC mělo své záměry odtajnit.

Jelikož Hammond a May ale mají nabídku televizní společnosti odmítnout, mimo hru je ta možnost, že by pořad byl moderován pouze touto dvojicí, ke které by se každý týden přidával jiný host. Místo toho se zdá, že BBC bude muset přistoupit k opravdu razantnímu přepracování formátu Top Gearu, kdy zachován bude pouze název a The Stig. Vše ostatní bude jiné.

Podtrženo, sečteno, výhled do budoucna tedy aktuálně není zrovna veselý. Návratu celé trojice moderátorů na obrazovky BBC se nedočkáme. Nevrátí se ani Hammond s Mayem, místo toho budou „držet basu“ s Clarksonem. Ten ovšem dle vlastních slov nejprve potřebuje zjistit, jak funguje současný svět, a teprve poté zřejmě přijde s novým motoristickým pořadem.

Jedinou jistotou na posledním vývoji je tak ten fakt, že Hammond a May dotočili studiové záběry pro zbývající tři letošní epizody, bez Clarksona. Ty mají nakonec být spojeny pouze ve dva speciální hodinové pořady, kdy během prvního celá trojice vyzkouší kabriolety Fiat 124 Spider, MGB GT a Peugeot 304 Cabriolet. Mimo to se dočkáme i srovnání Subaru WRX STI a Volkswagenu Golf R a Clarkson otestuje trojici limuzín.

Druhá epizoda by se pro změnu měla točit okolo výletu ve velmi levných SUV, díky čemuž do značné míry připomíná klasické speciály. Je proto možné, že výše zmíněné testy budou nakonec tvořit ony dva díly a souboj o krále ojetých off-roadů bude jakýmsi bonusem BBC. Anebo televize přistoupí ke značnému stříhání a my opravdu dostaneme jen dvě epizody. Jistotu bychom měli mít již brzy, neboť k odvysílání má dojít již v průběhu léta, přesněji už během následujících týdnů.


Hammond a May dotočili poslední letošní díly Top Gearu, bez Clarksona - 1 - Top Gear ilustracni foto 49Hammond a May dotočili poslední letošní díly Top Gearu, bez Clarksona - 2 - Top Gear ilustracni foto 50Hammond a May dotočili poslední letošní díly Top Gearu, bez Clarksona - 3 - Top Gear ilustracni foto 48
Richard Hammond a James May sice natočili chybějící studiové vsuvky k posledním epizodám letošní série Top Gearu, natrvalo se však k BBC nevracejí...

Hammond a May dotočili poslední letošní díly Top Gearu, bez Clarksona - 4 - Clarkson Hammond May nataceni Londyn 2015 kveten 01Hammond a May dotočili poslední letošní díly Top Gearu, bez Clarksona - 5 - Clarkson Hammond May nataceni Londyn 2015 kveten 02Hammond a May dotočili poslední letošní díly Top Gearu, bez Clarksona - 6 - Clarkson Hammond May nataceni Londyn 2015 kveten 03Hammond a May dotočili poslední letošní díly Top Gearu, bez Clarksona - 7 - Clarkson Hammond May nataceni Londyn 2015 kveten 04Hammond a May dotočili poslední letošní díly Top Gearu, bez Clarksona - 8 - Clarkson Hammond May nataceni Londyn 2015 kveten 05Hammond a May dotočili poslední letošní díly Top Gearu, bez Clarksona - 9 - Clarkson Hammond May nataceni Londyn 2015 kveten 06Hammond a May dotočili poslední letošní díly Top Gearu, bez Clarksona - 10 - Clarkson Hammond May nataceni Londyn 2015 kveten 07Hammond a May dotočili poslední letošní díly Top Gearu, bez Clarksona - 11 - Clarkson Hammond May nataceni Londyn 2015 kveten 08Hammond a May dotočili poslední letošní díly Top Gearu, bez Clarksona - 12 - Clarkson Hammond May nataceni Londyn 2015 kveten 09Hammond a May dotočili poslední letošní díly Top Gearu, bez Clarksona - 13 - Clarkson Hammond May nataceni Londyn 2015 kveten 10Hammond a May dotočili poslední letošní díly Top Gearu, bez Clarksona - 14 - Clarkson Hammond May nataceni Londyn 2015 kveten 11Hammond a May dotočili poslední letošní díly Top Gearu, bez Clarksona - 15 - Clarkson Hammond May nataceni Londyn 2015 kveten 12Hammond a May dotočili poslední letošní díly Top Gearu, bez Clarksona - 16 - Clarkson Hammond May nataceni Londyn 2015 kveten 13Hammond a May dotočili poslední letošní díly Top Gearu, bez Clarksona - 17 - Clarkson Hammond May nataceni Londyn 2015 kveten 14
...místo toho se máme dočkat nového pořadu, kde se oba dva moderátoři dají dohromady s Jeremy Clarksonem

Zdroj: The Mirror

Petr Prokopec

Diskuze 1 příspěvek

Autobazar

zobrazit vše