Poslední aféra Jeremyho Clarksona má jméno: Steak-gate. Steak, o nic víc tu nešlo

Pořád nemáme jasno v tom, co přesně Clarkson udělal, že musel být suspendován. Okolnosti celé události se ale rýsují v pozoruhodně bizarních barvách.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Poslední aféra Jeremyho Clarksona má jméno: Steak-gate. Steak, o nic víc tu nešlo

13.3.2015 | Petr Miler | 6 příspěvků

Poslední aféra Jeremyho Clarksona má jméno: Steak-gate. Steak, o nic víc tu nešlo

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Pořád nemáme jasno v tom, co přesně Clarkson udělal, že musel být suspendován. Okolnosti celé události se ale rýsují v pozoruhodně bizarních barvách.

Tip: Konec všem spekulacím, Jeremy Clarkson opouští BBC a s ním končí i Top Gear v jeho současné podobě. Přečtěte si víc...

Snad netřeba připomínat, co se v posledních dnech děje okolo Top Gearu a Jeremyho Clarksona. Věhlasný moderátor britské automobilové show byl nejprve v úterý suspendován BBC s tím, že na neurčito je odloženo i vysílání samotného Top Gearu. Po vlně spekulací se ukázalo, že za suspendováním stojí potyčka Jeremyho C. s jiným členem štábu, což nás spolu s dalšími známými detaily vedlo k zamyšlení nad tím, zda i tato aféra není náhodou jen marketingovou senzací. Jasno v tom nemáme a možná ani nikdy mít nebudeme, dnes jsme ale o něco blíže přesvědčení, že tohle celé je opravdu jen taškařice.

Během uplynulých 24 hodin se totiž dostaly na veřejnost prakticky všechny detaily obestírající událost, za níž je nyní Clarkson popotahován vedením BBC. O události samotné přitom jako by nikdo nic nevěděl. BBC říká „fracas”, což může znamenat leccos od ostřejší výměny názorů až po rvačku. Někteří říkají „punch” neboli rána pěstí. Na to i na slovo „row” (v tomto smyslu potyčka) Clarkson osobně řekl „ne, ne, ne”, připustil ale jistou strkanici. U všeho byl James May, který říká, že byl opilý do němoty a neví prakticky nic a pochopitelně u toho musel být Oisin Tymon, který měl být Clarksonovou obětí. Ten si sbalil kufry a odjel z Londýna, nechá za sebe vystupovat právníka, který - jak to právníci dělají - neříká nic.

Není to zvláštní, že se dosud vůbec neví, co se stalo? Že o tom nikdo neřekne slova? A není to o to zvláštnější, když se od doby vypuknutí této aféry podařilo zjistit prakticky všechno ostatní, a to zejména díky personálu hotelu, který byl celé události přítomen? Korektní ve smyslu nepodávání informací o hostech tedy personál rozhodně není, o potyčce ale nemluví. Pochopitelně ji také nikdo nemusel vidět, v kontextu zbylých událostí nás to ale vede spíše k otázce, jestli se vůbec nějaká stala...

Buď jak buď, známé informace jsou poměrně pikantní. Štáb Top Gearu byl celý minulý týden ubytován v údajně luxusním hotelu Simonstone Hall v Severním Yorkshire. Pronajal si jej všech jeho 18 pokojů na týden za částku 5 600 liber. Samotní moderátoři pořadu měli v hotelu strávit jedinou noc ze středy na čtvrtek a na osmou hodinu večerní pro ně byla v hotelu připravena teplá večeře.

Štáb se ale, ač se přesouval vrtulníkem, dostavil do hotelu s přibližně dvouhodinovým zpožděním, což se stalo kamenem úrazu. Čas večeře pominul a měl to být právě Oisin Tymon, který svým kolegům na desátou hodinu zajistil pouze studenou večeři s obloženými talíři. To mělo Clarksona rozčílit k nepříčetnosti a neuklidnila jej ani nabídka teplých pokrmů z barového menu. „Takže tady není jídlo?” měl říci k překvapení personálu hotelu, který žil v tom, že třeba polévka je jídlo.

Clarkson trval na jiném pokrmu, dožadoval se steaku ze svíčkové s bramborami a oblohou z nabídky hotelové restaurace za necelých 22 liber. Na to mu bylo řečeno, že mu bohužel nemůže být vyhověno, neboť hotelová restaurace je otevřená pouze do 10 hodin večer a kuchař již odešel domů. Někdy v tuto chvíli musel či měl vyhládlý Clarkson nezvládnout své emoce a obořit se na Tymona s tím, že v hotelu nezajistil patřičný servis. Dá se to pochopit, po dni práce se chcete najít a v hotelu podobné úrovně nečekáte rohlík se šunkou. Jakým způsobem to Clarkson s Tymonem řešil, už je věc jiná, v tomto směru ale nemáme žádné informace z jakkoli věrohodného zdroje. Co se stalo a zda vůbec něco, prostě nikdo nebyl a není schopen či ochoten říci.

Tento bizarní příběh, který dal aféře jméno Steak-gate, protože o nic jiného než steak nebo studený pokrm k večeři tady nešlo, ale tímto nekončí. O věci se záhy dozvěděl ředitel hotelu, který - a tímto vzdáváme hold všem ředitelům hotelů podobného smýšlení - se hvězdnému hostovi omluvil a steak mu uvařil sám. Ten si pak Clarkson ke své spokojenosti snědl v soukromí. Personál hotelu tvrdí, že Jeremy C. byl jinak milý a děkoval za příjemný pobyt „s výjimkou zřejmého”.

V podstatě tedy můžeme pomalu minutu po minutě sledovat, co se minulý týden v hotelu Simonstone Hall dělo, až na to, že nevíme nic o excesu vyžadujícím jakékoli vyšetřování. Proč tomu tak je, zůstává otázkou, na každý pád jsme přesvědčeni, že ať se stalo cokoli v mezích možného (Clarkson by snad nelhal v popírání vážného fyzického napadení Tymona...), zdá se to být velmi banálním důvodem pro případné Clarksonovo odvolání. Jak jsme pravili včera...

Na další informace si počkáme, slyšení v celé věci má proběhnout ještě tento týden, tedy zřejmě už dnes. Závěrem pro tuto chvíli dodáme pouze tolik, že ačkoli Clarkson na svém twitteru poslední dny nic nového nezveřejnil, změnil si však krátký popis své osoby - z toho, že je moderátorem Top Gearu na to, že pravděpodobně je tímtéž. Jak pravil James May - celé se to začíná stávat poněkud směšným...


Poslední aféra Jeremyho Clarksona má jméno: Steak-gate. Steak, o nic víc tu nešlo - 1 - Steak gate Top Gear Perex
Středobodem celé poslední aféry Top Gearu je očividně něco takového - steak

Poslední aféra Jeremyho Clarksona má jméno: Steak-gate. Steak, o nic víc tu nešlo - 2 - Jeremy Clarkson skoro vyhazov 2014Poslední aféra Jeremyho Clarksona má jméno: Steak-gate. Steak, o nic víc tu nešlo - 3 - Jeremy Clarkson suspended 01Poslední aféra Jeremyho Clarksona má jméno: Steak-gate. Steak, o nic víc tu nešlo - 4 - Jeremy Clarkson suspended 02Poslední aféra Jeremyho Clarksona má jméno: Steak-gate. Steak, o nic víc tu nešlo - 5 - Jeremy Clarkson suspended 03Poslední aféra Jeremyho Clarksona má jméno: Steak-gate. Steak, o nic víc tu nešlo - 6 - Jeremy Clarkson suspended Perex
Bylo by skutečně pikantní, kdyby o místo moderátora Top Gearu připravil Clarksona po všech jeho aférách... hlad

Zdroj: Daily Mail

Petr Miler

Diskuze 6 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.