Jeremy Clarkson posílá každý rok skoro ve stejný den podobný tweet, lidé ho milují

Je na to v polovině srpna větší spoleh než na hezké letní počasí. A Jeremy Clarkson nezklamal ani letos, tentokrát u toho je jeho nové bydlení v přírodě.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Jeremy Clarkson posílá každý rok skoro ve stejný den podobný tweet, lidé ho milují

14.8.2020 | Mirek Mazal

Jeremy Clarkson posílá každý rok skoro ve stejný den podobný tweet, lidé ho milují

/

Foto: Jeremy Clarkson@Twitter

Je na to v polovině srpna větší spoleh než na hezké letní počasí. A Jeremy Clarkson nezklamal ani letos, tentokrát u toho je jeho nové bydlení v přírodě.

Asi nemusíme říkat, co je to Twitter a co na něm lidé dělají. Ale ve zkratce pro ty, kteří do včera ignorovali svět kolem sebe - jde o jednu ze sociálních sítí, která umožňuje uživatelům sdílet si mezi sebou krátké textové příspěvky někdy doplněné o fotky či videa. Stručným vzkazům se říká tweety a známé osobnosti jimi dovedou ovlivnit fungování světa. Donald Trump je charakteristický značnou závislostí na Twitteru, ještě více to platí o Elonu Muskovi. A hodně je na něm slyšet také Jeremy Clarkson.

Televizní celebrita prvního řádu má na svém profilu od roku 2012 tisíce tweetů, které dnes sleduje 7,2 milionu lidí. Zájem o vzkazy by se dal přirovnat k celé populaci Bulharska, kde žije přibližně stejný počet obyvatel. Clarkson své fanoušky nezanedbává a jednu věc jim k jejich velkému nadšení servíruje ve velmi podobném podání touto dobou rok co rok.

Přibližně v polovině srpna píše motivační vzkaz pro všechny vystresované studenty před zkouškou úrovně A (též anglicky A level). Britský vzdělávací systém je odlišný našemu. Studenti v posledních třech letech střední školy skládají postupně tři závěrečné zkoušky, které mají rozhodovat o jejich budoucnosti. První je zkouška GCSE (General Certificate of Secondary Education) v 16 letech, za rok následuje AS level (Advanced Subsidiary level) a konečný A level (GCE Advanced Level) v 18 letech. Poslední jmenovaný krok je zjednodušeně řečeno ekvivalentem české maturity.

Clarksonova filosofie je jednoduchá - ukazuje na vlastní osobě, že výsledek této zkoušky nemusí mít nutně valný vliv na další kariéru. On sám byl ze školy dokonce vyhozen, a když se přece úspěšně dostal na konec středního vzdělávání, měl problém absolvovat nejtěžší A level. V letošním tweetu prostořeký moderátor všem sedmi milionům sledujících po roce znovu připomněl, že se školáci nemají čeho bát: „Vaše výsledky z A levelu nejsou skvělé? Nedělejte si s tím hlavu, dostal jsem jedno C a dvě U (u nás jako jedna trojka a dvakrát neklasifikován - pozn. red.) a zrovna teď stavím velký dům s dalekosáhlými výhledy na Cotswolds (britská přírodní rezervace - pozn. red.).”

Sklízí za to nadšení statisíců lidí, kteří mu přitakávají, vtipné ale je, že přesně v tomto duchu se s železnou pravidelností vyjadřuje už roky. Dříve mimo jiné zveřejnil, že se rozhoduje mezi tím, který ze svých Range Roverů osedlá, že mu jeho kuchař k snídani zrovna připravuje lanýže, že si užívá dovolené na jachtě nebo hledí do okolí ze své vily v Saint Tropez.

Stala se z toho taková tradice, že sledující s příchodem konce léta už očekávají její dodržení a tipují, co Jezza řekne tentokrát. Je od Clarksona jistě milé, že se snaží trochu ulevit od stresu mladým lidem chystajícím se na „zkoušku dospělosti” a říká, že v kontrastu školních neúspěchů si nežije špatně. Podstatné je najít si vlastní cestu životem a sám Jeremy Clarkson je toho nejlepším důkazem.


Jeremy Clarkson posílá každý rok skoro ve stejný den podobný tweet, lidé ho milují - 1 - Jeremy Clarkson tweety o maturite 02Jeremy Clarkson posílá každý rok skoro ve stejný den podobný tweet, lidé ho milují - 2 - Jeremy Clarkson tweety o maturite 03Jeremy Clarkson posílá každý rok skoro ve stejný den podobný tweet, lidé ho milují - 3 - Jeremy Clarkson tweety o maturite 04Jeremy Clarkson posílá každý rok skoro ve stejný den podobný tweet, lidé ho milují - 4 - Jeremy Clarkson tweety o maturite 05
Clarkson rok co rok připíná na svůj profil podpůrný vzkaz všem studentům, které čeká zkouška úrovně A. Jeremy opakovaně připomíná svůj úspěch navzdory méně podařeným studijním létům. Screenshoty: JeremyClarkson@Twitter

Jeremy Clarkson posílá každý rok skoro ve stejný den podobný tweet, lidé ho milují - 5 - Jeremy Clarkson tweet maturita 2020 01
Letošek není výjimkou. Screenshot: JeremyClarkson@Twitter

Zdroj: JeremyClarkson@Twitter

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše