Jon Olsson ukázal své nové auto, vrátil se k Audi RS6. Hned ho ukradli, jako to první

Před pěti lety bylo ukradeno a záhy zpopelněno neslavnější Audi RS6 na světě, speciál Jona Olsson o výkonu 1 000 koní. Nyní se Olsson k témuž aut vrátil v jeho nové generaci a ukradli ho zas.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Jon Olsson ukázal své nové auto, vrátil se k Audi RS6. Hned ho ukradli, jako to první

26.2.2020 | Mirek Mazal

Jon Olsson ukázal své nové auto, vrátil se k Audi RS6. Hned ho ukradli, jako to první

/

Před pěti lety bylo ukradeno a záhy zpopelněno neslavnější Audi RS6 na světě, speciál Jona Olsson o výkonu 1 000 koní. Nyní se Olsson k témuž aut vrátil v jeho nové generaci a ukradli ho zas.

Historie se opakuje, říká se. Kromě důležitějších podobností dřívějšího a současného dění si můžeme všímat i méně závažných událostí, které nápadně připomínají již jednou zažité. Své by o tom mohl vyprávět slavný lyžař a dnes úspěšný podnikatel Jon Olsson, který je nám známý hlavně jako trochu potrhlý automobilový fanatik.

Původem švédský fanoušek silných motorů se poprvé výrazně proslavil mezi podobně postiženými jedinci prostřednictvím 1000koňového Audi RS6 DTM. Brutální kombík s boxem na střeše byl doménou Olssona, dokud on sám vůz neprodal do Nizozemska. Tam ale bylo auto ukradeno a následně zapáleno.

Olsson časem vystřídal řadu jiných, podobně zvrhlých dopravních prostředků, ale Audi RS6 zůstalo v paměti jako multifunkční extrém pro celou rodinu. Lyžař se tak k tomuto stroji nedávno vrátil a před pár dny ho vyrazil ukázat fanouškům v rodném Švédsku, kde jej nechával upravit.

Tuneři dostali pokyn vydolovat ze stíhacího expresu co nejvíc po stránce jízdních vlastností bez ohledu na konečný účet. Firma Stertman Motorsport tak dokázala v první fázi vydolovat z motoru cca 800 koní (585 kW), každopádně po plánované instalaci nových turbodmychadel by se výkon mohl dostat k bájné hranici jednoho tisíce koní (735 kW).

Strakaté Audi dostalo typickou kamufláž Olssonových aut, a velmi tak připomíná první verzi DTM. Chybí jen rozšířený bodykit - byl prý moc nepraktický. Novinka nápadně kopíruje svého předchůdce i se zájmem zlodějů, protože nedlouho po představení hotového auta byla opět ukradena.

Tentokrát vše neskončilo zapálením auta v podzemních garážích, o drama ale stejně nebylo nouze. Švédska policie nasadila všechny pátrací složky včetně vrtulníku a nakonec zadržela čtyři podezřelé osoby. Zatčení ale předcházela dlouhá honička, při níž byly použity zátarasy a došlo i na pronásledování lesem. Na další detaily si zatím musíme počkat.

Dopadení putovali do cely předběžného zadržení a auto je nyní v držení policie kvůli dalšímu vyšetřování. Prý není zásadně poškozené, a tak nemile překvapený Olsson poděkoval všem zúčastněným za rychlou operaci s dobrým koncem. Výstřední auto by mělo dál fungovat podle prvotních představ majitele, zloději snad skončí na dlouho za mřížemi.


Jon Olsson ukázal své nové auto, vrátil se k Audi RS6. Hned ho ukradli, jako to první - 1 - Audi RS6 Avant C8 Jon Olsson 01Jon Olsson ukázal své nové auto, vrátil se k Audi RS6. Hned ho ukradli, jako to první - 2 - Audi RS6 Avant C8 Jon Olsson 02Jon Olsson ukázal své nové auto, vrátil se k Audi RS6. Hned ho ukradli, jako to první - 3 - Audi RS6 Avant C8 Jon Olsson 03Jon Olsson ukázal své nové auto, vrátil se k Audi RS6. Hned ho ukradli, jako to první - 4 - Audi RS6 Avant C8 Jon Olsson 04Jon Olsson ukázal své nové auto, vrátil se k Audi RS6. Hned ho ukradli, jako to první - 5 - Audi RS6 Avant C8 Jon Olsson 05Jon Olsson ukázal své nové auto, vrátil se k Audi RS6. Hned ho ukradli, jako to první - 6 - Audi RS6 Avant C8 Jon Olsson 06Jon Olsson ukázal své nové auto, vrátil se k Audi RS6. Hned ho ukradli, jako to první - 7 - Audi RS6 Avant C8 Jon Olsson 07Jon Olsson ukázal své nové auto, vrátil se k Audi RS6. Hned ho ukradli, jako to první - 8 - Audi RS6 Avant C8 Jon Olsson 08Jon Olsson ukázal své nové auto, vrátil se k Audi RS6. Hned ho ukradli, jako to první - 9 - Audi RS6 Avant C8 Jon Olsson 09Jon Olsson ukázal své nové auto, vrátil se k Audi RS6. Hned ho ukradli, jako to první - 10 - Audi RS6 Avant C8 Jon Olsson 10Jon Olsson ukázal své nové auto, vrátil se k Audi RS6. Hned ho ukradli, jako to první - 11 - Audi RS6 Avant C8 Jon Olsson 11Jon Olsson ukázal své nové auto, vrátil se k Audi RS6. Hned ho ukradli, jako to první - 12 - Audi RS6 Avant C8 Jon Olsson 12Jon Olsson ukázal své nové auto, vrátil se k Audi RS6. Hned ho ukradli, jako to první - 13 - Audi RS6 Avant C8 Jon Olsson 13Jon Olsson ukázal své nové auto, vrátil se k Audi RS6. Hned ho ukradli, jako to první - 14 - Audi RS6 Avant C8 Jon Olsson 14
Jon Olsson si převzal nové Audi RS6 Avant

Jon Olsson ukázal své nové auto, vrátil se k Audi RS6. Hned ho ukradli, jako to první - 15 - Audi RS6 Avant C8 Jon Olsson 15Jon Olsson ukázal své nové auto, vrátil se k Audi RS6. Hned ho ukradli, jako to první - 16 - Audi RS6 Avant C8 Jon Olsson 16Jon Olsson ukázal své nové auto, vrátil se k Audi RS6. Hned ho ukradli, jako to první - 17 - Audi RS6 Avant C8 Jon Olsson 17Jon Olsson ukázal své nové auto, vrátil se k Audi RS6. Hned ho ukradli, jako to první - 18 - Audi RS6 Avant C8 Jon Olsson 18Jon Olsson ukázal své nové auto, vrátil se k Audi RS6. Hned ho ukradli, jako to první - 19 - Audi RS6 Avant C8 Jon Olsson 19Jon Olsson ukázal své nové auto, vrátil se k Audi RS6. Hned ho ukradli, jako to první - 20 - Audi RS6 Avant C8 Jon Olsson 20Jon Olsson ukázal své nové auto, vrátil se k Audi RS6. Hned ho ukradli, jako to první - 21 - Audi RS6 Avant C8 Jon Olsson 21
Nejoblíbenější model si opět vyšperkoval tak, že mu nemohli odolat naivní zloději

Zdroje: Expressen.se, [https://www.instagram.com/jonolsson1/ Jon Olsson@Instagram], Jon Olsson@Youtube

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše