Jsou tohle nejlepší kryty plechových kol? Patří Škodě, u nás se s nimi ale neprodává

Ideálními koly jsou jistě ta z lehkých slitin, ani „plecháče” ale nemusí vypadat marně, pokud mají pěkné kryty. Vidíme zde ty nejpovedenější?
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Jsou tohle nejlepší kryty plechových kol? Patří Škodě, u nás se s nimi ale neprodává

29.4.2017 | Petr Miler | 30 příspěvků

Jsou tohle nejlepší kryty plechových kol? Patří Škodě, u nás se s nimi ale neprodává

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Ideálními koly jsou jistě ta z lehkých slitin, ani „plecháče” ale nemusí vypadat marně, pokud mají pěkné kryty. Vidíme zde ty nejpovedenější?

Jsou to vlastně hned dvě dilemata. Prvním je, zda autu dopřát kola z lehkých slitin nebo zda jej nechat na ocelových discích. Že je první řešení obecně lepší, netřeba zdůrazňovat, má ale i své stinné stránky - jednak jsou taková kola (pakliže mají být kvalitní) o něco dražší, nákladnější je i péče o ně (třeba dražší závaží při vyvažování ) a bylo by naivní si myslet, že jsou nezničitelná. Jednak jim do značné míry nevratně může ublížit trocha neopatrnosti a pak je tu zima se svými agresivními posypy, které jsou s to zdevastovat i zánovní kola renomovaných výrobců. Obojí u „plecháčů” buď nehrozí a nebo vám na tom nebude záležet.

Právě pro některý či některé z těchto důvodů volí část řidičů přinejmenším na zimu raději ocelová, obvykle černě lakovaná kola, která sama o sobě pobrala krásy jen o málo více než Fiat Multipla. Dát lesk lze i jim, kryty neboli okrasnými poklicemi, jenže tady přichází dilema druhé - jakými?

Není to jen věc vkusu, existují v zásadě dva typy. První, které se tváří, jako by byly koly z lehkých slitin a druhé, které se snaží být prostě elegantními kryty. Obvykle u nás na plné čáře vyhrávají ty druhé, neboť první si prostě hrají na něco, čím nejsou a je to faleš, která praskne na první pohled. Přesto nás zaujaly kryty, které jsou sice kombinací obojího, blíže ale mají k tomu prvnímu. A nejsou vůbec nezajímavé, máme tendenci zařadit je k tomu nejlepšímu, co jsme kdy na tomto poli viděli.

Patří Škodě Kodiaq, což vás zřejmě zarazí - u nás má tento model už v základu kola z lehkých slitin. Není tomu tak všude a kdysi jsme vám už ukazovali ten nejzákladnější základ nachytaný při testech. Prodává se kupodivu třeba v Německu, kde v základním provedení nedostanete ani automat, ani 4x4, ani ta kola z lehkých slitin. Dostanete „plecháče”, a to přesně ty, které jsme mohli vidět na onom testovacím kusu. Za jízdy si je ale pořádně prohlédnout dost dobře nešlo, teď se můžeme podívat fotky, které je naopak zachycují skvěle. A máme tendenci říci, že se nám i líbí.

Pochopitelně, ideál je jinde, ale podívejte se na první fotku - chvíli budete váhat, jestli vůbec jde o kryty. Prozradí je jasně až absence otvorů pro šrouby, která by vedla jedině k jedné centrální matici, kterou Kodiaq pochopitelně nemá. Bližší zkoumání pochopitelně jasně prozradí ocelové kolo s krytem, ale přesto - kryty vypadají velmi plasticky, kola se s nimi zdají být docela velká (také mají 17", to není úplně málo) a díry v „plecháčích” si přesně rozumí s otvory mezi „paprsky”.

Nemáme s takovými kryty problém, vy? Říkají si Borneo a určitě vám je Škoda prodá i u nás, jen ne k novému Kodiaqu. Podívejte se na ně a pokud byste věděli o nějakých zajímavějších, podělte se v diskuzi.

Mimochodem, tento Kodiaq je opravdu úplný německý základ a podívat se na něj můžete i zevnitř. V Německu stojí běžně 25 490 Eur, asi 684 000 Kč. Tento konkrétní kus může být váš hned, ale protože „Kouďák” je žádané zboží, ani tady se sleva nedává - stojí 25 990 Eur, tedy skoro 700 tisíc Kč. Za základní německé provedení ještě o citelně „základnější” než to české to je docela dost peněz...


Jsou tohle nejlepší kryty plechových kol? Patří Škodě, u nás se s nimi ale neprodává - 1 - Skoda Kodiaq plechova kola kryty 01Jsou tohle nejlepší kryty plechových kol? Patří Škodě, u nás se s nimi ale neprodává - 2 - Skoda Kodiaq plechova kola kryty 02Jsou tohle nejlepší kryty plechových kol? Patří Škodě, u nás se s nimi ale neprodává - 3 - Skoda Kodiaq plechova kola kryty 03Jsou tohle nejlepší kryty plechových kol? Patří Škodě, u nás se s nimi ale neprodává - 4 - Skoda Kodiaq plechova kola kryty 04Jsou tohle nejlepší kryty plechových kol? Patří Škodě, u nás se s nimi ale neprodává - 5 - Skoda Kodiaq plechova kola kryty 05Jsou tohle nejlepší kryty plechových kol? Patří Škodě, u nás se s nimi ale neprodává - 6 - Skoda Kodiaq plechova kola kryty 06Jsou tohle nejlepší kryty plechových kol? Patří Škodě, u nás se s nimi ale neprodává - 7 - Skoda Kodiaq plechova kola kryty 07Jsou tohle nejlepší kryty plechových kol? Patří Škodě, u nás se s nimi ale neprodává - 8 - Skoda Kodiaq plechova kola kryty 08Jsou tohle nejlepší kryty plechových kol? Patří Škodě, u nás se s nimi ale neprodává - 9 - Skoda Kodiaq plechova kola kryty 09
Škoda Kodiaq v německém základu honosně nevypadá, zrovna kryty ocelových kol ji ale ostudu nedělají

Zdroj: stojí Mobile.de

Petr Miler

Diskuze 30 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše