K mání je Aston Martin V12 Vantage S od Maxe Verstappena, je jediný takový

Tenhle jediný Aston V12 Vantage S nese plaketu dokládající finální inspekci vozu Maxem Verstappenem. Může být váš, ovšem ne zrovna lacino.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

K mání je Aston Martin V12 Vantage S od Maxe Verstappena, je jediný takový

9.1.2017 | Marek Bednář | Přidat příspěvek

K mání je Aston Martin V12 Vantage S od Maxe Verstappena, je jediný takový

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Tenhle jediný Aston V12 Vantage S nese plaketu dokládající finální inspekci vozu Maxem Verstappenem. Může být váš, ovšem ne zrovna lacino.

Britská značka Aston Martin před pár měsíci potěšila puristy manuální převodovkou ve dvanáctiválcovém modelu, dokonce sedmikvaltem se závodní kulisou. Šlo o V12 Vantage S a takové auto si můžete koupit prostě tak, že zajdete k nejbližšími dealerovi značky a podepíše objednávku, jste-li ale fanoušky Maxe Verstappena, může být rozhodování o tom, jaký V12 Vantage S pořídit, poněkud složitější.

Vloni v létě byl Verstappen spolu se svým kolegou z týmu F1 Red Bull Racing Danielem Ricciardem pozván do sídla Astonu Martin v britském Gaydonu, aby se podívali, jak probíhá výroba v tamní továrně automobilky. Nebyli však jen pasivními pozorovateli, dva vyrobené Astony V12 Vantage S mohli zkontrolovat ještě před jejich úplným dokončením a přilepit na ně znáčky automobilky.

Může vám to připadat nicotné, ale pro příznivce nejobletovanějšího nováčka mezi jezdci Formule 1 posledních let to může znamenat hodně. Verstappen si tehdy vzal na paškál exemplář s automatickým řazením, tmavě šedou barvu Meteorite Silver se stříbrnou „rtěnkou” kolem masky chladiče a černým interiérem. Právě tento vůz ma na plaketě pod kapotou informaci o „finální inspekci” provedené Maxem V. a nyní je na prodej.

Nese cenovku s cifrou 239 500 Eur, tedy asi 6,5 milionu korun. To není zrovna málo, však nový V12 Vantage S koupíte v základu za méně než 4,4 milionu Kč, ale pokud věříte, že do vás spolu s vozem, kterého se dotýkal Max Verstappen, vstoupí i jeho řidičský génius, bude to jistě k nezaplacení.

Vůz má dnes najeto pouze 4 128 kilometrů, takže bude jako nový. Nejsme si úplně jisti, jestli byly kilometry s ním najety v rukou Verstappena, informace nizozemských médií jsou v tomto ohledu trochu nejednoznačné - buď si „Šílený Max” dokončil své vlastní (popř. jemu zapůjčené) auto, které v rámci sponzorských aktivit od Astonu dostal, nebo šlo skutečně jen o inspekci a stroj šel do běžného prodeje. Tak či onak může být váš - dá se očekávat kvalitní servis a vzhledem k opravdu nízkému kilometrovému proběhu a faktu, že je auto sotva půl roku staré, také špičkový stav. My bychom volili radši kus bez slavného jména, zato s manuální převodovkou, ale kdo chce kam...

Spolupráce automobilky Aston Martin a týmu F1 Red Bull Racing probíhá už delší dobu a Verstappen byl spatřen ve vícero modelech této značky. Nedávno bylo ohlášeno prodloužení kooperace, takže lze očekávat, u toho bude i Verstappen. Jaké auto dostane jako „služební”, zatím nebylo ohlášeno. My bychom to viděli na nový DB11, vy?


K mání je Aston Martin V12 Vantage S od Maxe Verstappena, je jediný takový - 1 - aston martin v12 vantage s verstappen prodej 01K mání je Aston Martin V12 Vantage S od Maxe Verstappena, je jediný takový - 2 - aston martin v12 vantage s verstappen prodej 02K mání je Aston Martin V12 Vantage S od Maxe Verstappena, je jediný takový - 3 - aston martin v12 vantage s verstappen prodej 03K mání je Aston Martin V12 Vantage S od Maxe Verstappena, je jediný takový - 4 - aston martin v12 vantage s verstappen prodej 04K mání je Aston Martin V12 Vantage S od Maxe Verstappena, je jediný takový - 5 - aston martin v12 vantage s verstappen prodej 05K mání je Aston Martin V12 Vantage S od Maxe Verstappena, je jediný takový - 6 - aston martin v12 vantage s verstappen prodej 06K mání je Aston Martin V12 Vantage S od Maxe Verstappena, je jediný takový - 7 - aston martin v12 vantage s verstappen prodej 07K mání je Aston Martin V12 Vantage S od Maxe Verstappena, je jediný takový - 8 - aston martin v12 vantage s verstappen prodej 08K mání je Aston Martin V12 Vantage S od Maxe Verstappena, je jediný takový - 9 - aston martin v12 vantage s verstappen prodej 09K mání je Aston Martin V12 Vantage S od Maxe Verstappena, je jediný takový - 10 - aston martin v12 vantage s verstappen prodej 10K mání je Aston Martin V12 Vantage S od Maxe Verstappena, je jediný takový - 11 - aston martin v12 vantage s verstappen prodej 11K mání je Aston Martin V12 Vantage S od Maxe Verstappena, je jediný takový - 12 - aston martin v12 vantage s verstappen prodej 12K mání je Aston Martin V12 Vantage S od Maxe Verstappena, je jediný takový - 13 - aston martin v12 vantage s verstappen prodej 13K mání je Aston Martin V12 Vantage S od Maxe Verstappena, je jediný takový - 14 - Aston Martin V12 Vantage S Max Verstappen prodej dalsi 01K mání je Aston Martin V12 Vantage S od Maxe Verstappena, je jediný takový - 15 - Aston Martin V12 Vantage S Max Verstappen prodej dalsi 02K mání je Aston Martin V12 Vantage S od Maxe Verstappena, je jediný takový - 16 - Aston Martin V12 Vantage S Max Verstappen prodej dalsi 03
Prodávaný Aston bude jistě ve špičkovém stavu, navíc má zajímavou historii

K mání je Aston Martin V12 Vantage S od Maxe Verstappena, je jediný takový - 17 - Aston Martin V12 Vantage S Max Verstappen prodej dalsi 04K mání je Aston Martin V12 Vantage S od Maxe Verstappena, je jediný takový - 18 - Aston Martin V12 Vantage S Max Verstappen prodej dalsi 05K mání je Aston Martin V12 Vantage S od Maxe Verstappena, je jediný takový - 19 - Aston Martin V12 Vantage S Max Verstappen prodej dalsi 06
Verstappen se prý postaral o „finální inspekci” vozu. A své jméno pod kapotu přilepil vloni v létě

Zdroje: Aston-Martin.nl přes Autovisie, Aston Martin@Twitter

Marek Bednář

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše