K mání je Batmobil se skutečným turbínovým pohonem, vypadá jako ten z filmu

Plamenomet není zapojen a kulomety nestřílí, to jsou ale jen malé pihy na kráse tohoto filmového automobilu. Jeho neobvyklý turbínový pohon je na palubě a vůz skutečně pohání.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

K mání je Batmobil se skutečným turbínovým pohonem, vypadá jako ten z filmu

10.3.2020 | Mirek Mazal

K mání je Batmobil se skutečným turbínovým pohonem, vypadá jako ten z filmu

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Plamenomet není zapojen a kulomety nestřílí, to jsou ale jen malé pihy na kráse tohoto filmového automobilu. Jeho neobvyklý turbínový pohon je na palubě a vůz skutečně pohání.

Za blíže neupřesněnou cenu pohybující se v řádu stovek tisíc amerických dolarů lze aktuálně získat Batmanovo tajemné superauto s proudovým motorem. Postrach padouchů se nachází v americkém Ohiu s možností dodání kamkoli na světě. Prodejce a majitel Casey Putsch se chlubí jedinou technicky věrnou replikou, která navíc může jezdit po běžných silnicích.

Okřídlený přízrak pohání turbovrtulový motor Boeing Turboshaft, který točí 20 000 ot./min a na hřídeli vyvíjí výkon až 298 kW (406 koní). Jedinečný agregát nejlépe odlišuje tuto repliku od ostatních napodobenin. Minimálně po technické stránce nejlepší ztvárnění Batmobilu má náhon zadní nápravy přes čtyřstupňovou poloautomatickou převodovku se zpětným převodem, takže vůz je bez problémů použitelný v běžném provozu, tvrdí majitel. Možná zapomněl nutnost nosit sluchátka jako Otík z filmu Vesničko má středisková, protože stroj se svou hlučností vyrovná vrtulníku či malému letadlu.

Základ komiksové hvězdy pochází z Chevroletu Corvette s podvozkem na vzduchových polštářích. Nabízený vůz se řídí stejnými ovládacími prvky jako konvenční automobil, rozdíl je pouze v pohonu turbínou. Tankuje se letecké palivo s možností úpravy pro spalování klasického dieselu. Tělo bylo vytvořeno polovičním monokokem doplněným o trubkový rám z oceli a kompozitu.

Příslušenství zahrnuje falešné kulomety Browning ráže .30, zbytek výbavy je funkční. Řidič může využít zadní a boční kamery nebo centrálně namontované informační centrum ovládané přes iPad. Stav letecké techniky monitorují digitální i analogová měřidla na palubní desce. Tvůrce nainstaloval také plamenomet, který funkční být může, preventivní odstranění zapalovací trysky záškodnické hračky tomu ale aspoň v tuto chvíli raději brání.


K mání je Batmobil se skutečným turbínovým pohonem, vypadá jako ten z filmu - 1 - Batmobile 1989 povedena replika prodej foto 01K mání je Batmobil se skutečným turbínovým pohonem, vypadá jako ten z filmu - 2 - Batmobile 1989 povedena replika prodej foto 02K mání je Batmobil se skutečným turbínovým pohonem, vypadá jako ten z filmu - 3 - Batmobile 1989 povedena replika prodej foto 03K mání je Batmobil se skutečným turbínovým pohonem, vypadá jako ten z filmu - 4 - Batmobile 1989 povedena replika prodej foto 04K mání je Batmobil se skutečným turbínovým pohonem, vypadá jako ten z filmu - 5 - Batmobile 1989 povedena replika prodej foto 05K mání je Batmobil se skutečným turbínovým pohonem, vypadá jako ten z filmu - 6 - Batmobile 1989 povedena replika prodej foto 06K mání je Batmobil se skutečným turbínovým pohonem, vypadá jako ten z filmu - 7 - Batmobile 1989 povedena replika prodej foto 07K mání je Batmobil se skutečným turbínovým pohonem, vypadá jako ten z filmu - 8 - Batmobile 1989 povedena replika prodej foto 08K mání je Batmobil se skutečným turbínovým pohonem, vypadá jako ten z filmu - 9 - Batmobile 1989 povedena replika prodej foto 09K mání je Batmobil se skutečným turbínovým pohonem, vypadá jako ten z filmu - 10 - Batmobile 1989 povedena replika prodej foto 10K mání je Batmobil se skutečným turbínovým pohonem, vypadá jako ten z filmu - 11 - Batmobile 1989 povedena replika prodej foto 11K mání je Batmobil se skutečným turbínovým pohonem, vypadá jako ten z filmu - 12 - Batmobile 1989 povedena replika prodej foto 12K mání je Batmobil se skutečným turbínovým pohonem, vypadá jako ten z filmu - 13 - Batmobile 1989 povedena replika prodej foto 13K mání je Batmobil se skutečným turbínovým pohonem, vypadá jako ten z filmu - 14 - Batmobile 1989 povedena replika prodej foto 14K mání je Batmobil se skutečným turbínovým pohonem, vypadá jako ten z filmu - 15 - Batmobile 1989 povedena replika prodej foto 15K mání je Batmobil se skutečným turbínovým pohonem, vypadá jako ten z filmu - 16 - Batmobile 1989 povedena replika prodej foto 16K mání je Batmobil se skutečným turbínovým pohonem, vypadá jako ten z filmu - 17 - Batmobile 1989 povedena replika prodej foto 17K mání je Batmobil se skutečným turbínovým pohonem, vypadá jako ten z filmu - 18 - Batmobile 1989 povedena replika prodej foto 18K mání je Batmobil se skutečným turbínovým pohonem, vypadá jako ten z filmu - 19 - Batmobile 1989 povedena replika prodej foto 19K mání je Batmobil se skutečným turbínovým pohonem, vypadá jako ten z filmu - 20 - Batmobile 1989 povedena replika prodej foto 20K mání je Batmobil se skutečným turbínovým pohonem, vypadá jako ten z filmu - 21 - Batmobile 1989 povedena replika prodej foto 21K mání je Batmobil se skutečným turbínovým pohonem, vypadá jako ten z filmu - 22 - Batmobile 1989 povedena replika prodej foto 22K mání je Batmobil se skutečným turbínovým pohonem, vypadá jako ten z filmu - 23 - Batmobile 1989 povedena replika prodej foto 23
Turbínový Batmobil se mimo filmové plátno nevidí, tento může být klidně i váš

Zdroj: Toy Barn Cars přes Motor1

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše