Kia je lepší koupě než Tesla, říká zastoupení Kie. Na papíře mu to vychází skvěle

Shrnutím faktů skutečně dojdete k závěru, že ani nejmodernější Model 3 nemá vedle Kie Cadenza pomalu čím zaujmout. Problém je, že zrovna tohle zákazníky Tesly prakticky vůbec nezajímá.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Kia je lepší koupě než Tesla, říká zastoupení Kie. Na papíře mu to vychází skvěle

13.5.2019 | Petr Prokopec

Kia je lepší koupě než Tesla, říká zastoupení Kie. Na papíře mu to vychází skvěle

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Shrnutím faktů skutečně dojdete k závěru, že ani nejmodernější Model 3 nemá vedle Kie Cadenza pomalu čím zaujmout. Problém je, že zrovna tohle zákazníky Tesly prakticky vůbec nezajímá.

Druhá generace Kie Cadenza není zrovna nejúspěšnějším korejským vozem. Na starém kontinentu není k mání vůbec, na tom americkém jsou pak registrace nanejvýš vlažné. Za loňský rok se prodalo 4 507 kusů, což vůči předchozímu období představuje pokles o zhruba 40 procent. Letos je pak sešup ještě výraznější, za první čtyři měsíce značka vyexpedovala méně aut než loni za pouhý leden. Je tedy nepravděpodobné, že by se z Cadenzy stal prodejní hit, třebaže na trh dorazila teprve před třemi lety.

Tato situace zřejmě přiměla zastoupení značky v americkém Brandonu k poněkud troufalému kroku. Prodejce začal Kiu Cadenza prezentovat jako lepší auto než plně elektrickou Teslu Model 3. A není to úplně nesmyslné, neboť navzdory tomu, že oba vozy spadají do jiné třídy, stojí velmi podobné peníze. Spousta lidí pak po novém autě kouká tak, že k dispozici mají určitou sumu a přemýšlí, co si za ni mohou dovolit.

Touto optikou dává krok zastoupení korejské značky smysl, neboť Kia se skutečně nemá za co stydět. V přímém srovnání Kia disponuje vyšším výkonem (294 vs 262 koní) i větším dojezdem (685 vs 354 km). Kromě toho je její vůz nabízen s delší záruční lhůtou na celé auto i pohonné ústrojí, přestože je o něco málo levnější než základní verze elektromobilu.

Pokud bychom se tedy měli výše uvedených čísel, pak by Cadenza skutečně měla Teslu zašlapat do země. Ovšem papírová data jsou věcí jednou, realita pak věcí druhou, a tak zatímco Kia na trhu paběrkuje výše popsaným způsobem, Tesla se navzdory rovněž ochabujícímu zájmu drží v USA v první desítce nejprodávanějších osobních aut (mezi ty Američané nepočítají SUV a pick-upy). A nepočítáme s tím, že by jinak dobře míněná reklama dealera Kie situaci změnila.

I tak je ale ono srovnání pozoruhodnou ukázkou toho, o kolik méně auta dnes za podobné peníze v „elektrické formě” dostanete, a to navzdory všem dotacím, emisním kreditům a dalším podporám čišícím ze všech stran. Elektromobily i tak dokáží část zákazníků okouzlit, dokud ale nenabídnou za podobné peníze podobné množství muziky, těžko se budou moci ucházet o skutečně masovou klientelu. Ta se jen s vychytávkami Tesly a image hypermoderního auta zkrátka nespokojí.


Kia je lepší koupě než Tesla, říká zastoupení Kie. Na papíře mu to vychází skvěle - 1 - Kia Cadenza vs Tesla Model 3 01Kia je lepší koupě než Tesla, říká zastoupení Kie. Na papíře mu to vychází skvěle - 2 - Kia Cadenza vs Tesla Model 3 02
Americké zastoupení Kie začalo srovnávat...

Kia je lepší koupě než Tesla, říká zastoupení Kie. Na papíře mu to vychází skvěle - 3 - Kia Cadenza vs Tesla Model 3 03Kia je lepší koupě než Tesla, říká zastoupení Kie. Na papíře mu to vychází skvěle - 4 - Kia Cadenza vs Tesla Model 3 04Kia je lepší koupě než Tesla, říká zastoupení Kie. Na papíře mu to vychází skvěle - 5 - Kia Cadenza vs Tesla Model 3 05
...sedan Cadenza s 3,3litrovým benzinovým šestiválcem...

Kia je lepší koupě než Tesla, říká zastoupení Kie. Na papíře mu to vychází skvěle - 6 - Kia Cadenza vs Tesla Model 3 06Kia je lepší koupě než Tesla, říká zastoupení Kie. Na papíře mu to vychází skvěle - 7 - Kia Cadenza vs Tesla Model 3 07Kia je lepší koupě než Tesla, říká zastoupení Kie. Na papíře mu to vychází skvěle - 8 - Kia Cadenza vs Tesla Model 3 08
...s elektrickou Teslou Model 3. Kia je skutečně fakticky lepší a nabízí toho za nižší cenu více, zákazníky to ale zjevně nedojímá

Zdroj: Kia Brandon

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše