Končící Škoda Fabia II je překvapivý hit, na některé zákazníky už nezbyla

Poptávka po druhé generaci Fabie překvapila i samotnou automobilku, volné kusy již došly. Zájemce chce uspokojit přednostními dodáním Fabie III.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Končící Škoda Fabia II je překvapivý hit, na některé zákazníky už nezbyla

2.9.2014 | Petr Prokopec | 6 příspěvků

Končící Škoda Fabia II je překvapivý hit, na některé zákazníky už nezbyla

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Poptávka po druhé generaci Fabie překvapila i samotnou automobilku, volné kusy již došly. Zájemce chce uspokojit přednostními dodáním Fabie III.

Mladoboleslavská automobilka v polovině minulého týdne vyrobila vůbec první exemplář nové generace Škody Fabia. Ta bude mít světovou výstavní premiéru 2. října na autosalonu v Paříži, již o pět dní později ji ovšem budou moci spatřit na vlastní oči také návštěvníci pražského Designbloku 2014. V polovině listopadu pak bude zahájen prodej, přičemž nic jiného než úspěch značka neočekává. A to přesto, že o ceně novinky se stále ještě horlivě diskutuje.

Čekání na novou generaci se zajímavě projevilo v showroomech značky. Kdo počítal s klesající poptávkou o dosluhující model, ten se zjevně přepočítal. Škoda totiž uvedla, že o Fabii II byl o prázdninách takový zájem, že se na pár set lidí dokonce nedostalo. Všichni tak byli zaevidováni a budou mít jako jedni z prvních možnost sáhnout po zcela novém modelu. Dá se ovšem předpokládat, že pro některé půjde o danajský dar.

Nesmíme totiž zapomínat na fakt, že Fabia II byla k mání již za 219 900 Kč, což je suma, na které bude nová generace startovat jen stěží. Je tedy dost možné, že právo „první noci“ nebude některými lidmi využito. Na druhou stranu si ovšem nemyslíme, že všichni toužili pouze po holém modelu, vstřícný krok značky tak mnozí zákazníci dozajista uvítají, i přesto, že budou muset zaplatit více, než původně plánovali.

Druhá generace Škody Fabia ovšem nebyla jediným modelem, po kterém byla o letních prázdninách velká poptávka. Mladoboleslavská značka totiž jen v červenci vyexpedovala 5 508 nových vozů, což meziročně představuje 30procentní navýšení. Automobilka se tak může pochlubit růstem již devátým růstovým měsícem v řadě, přičemž tento trend má pokračovat i ve zbytku roku.

Jako úspěšný se přitom ukázal být program operativního leasingu pro soukromé osoby, který dosud využilo 700 lidí. Do konce roku by toto číslo mělo překročit tisícovku, v příštím roce tak můžeme očekávat rozšíření nabídky o nové modely a výbavové úrovně. Pro Škodu je přitom důležité, že značná část z těchto zákazníků zamířila do jejích showroomů poprvé.


Končící Škoda Fabia II je překvapivý hit, na některé zákazníky už nezbyla - 1 - Skoda Fabia Combi Monte Carlo 2014 nove 04Končící Škoda Fabia II je překvapivý hit, na některé zákazníky už nezbyla - 2 - Skoda Fabia Combi Monte Carlo 2014 nove 05Končící Škoda Fabia II je překvapivý hit, na některé zákazníky už nezbyla - 3 - Skoda Fabia Combi Monte Carlo 2014 nove 06Končící Škoda Fabia II je překvapivý hit, na některé zákazníky už nezbyla - 4 - Skoda Fabia Combi Monte Carlo 2014 nove 07Končící Škoda Fabia II je překvapivý hit, na některé zákazníky už nezbyla - 5 - Skoda Fabia Combi Monte Carlo 2014 nove 08Končící Škoda Fabia II je překvapivý hit, na některé zákazníky už nezbyla - 6 - Skoda Fabia Monte Carlo 07
Škoda Fabia druhé generace byla v závěru životního cyklu nadmíru úspěšná...

Končící Škoda Fabia II je překvapivý hit, na některé zákazníky už nezbyla - 7 - Skoda Fabia 2015 III nova prvni vyrobena 02Končící Škoda Fabia II je překvapivý hit, na některé zákazníky už nezbyla - 8 - Skoda Fabia 2015 III nova prvni vyrobena 05Končící Škoda Fabia II je překvapivý hit, na některé zákazníky už nezbyla - 9 - Skoda Fabia 2015 III nova interier prvni 02
...zájemce, na které se nedostalo, chce tak značka uspokojit novou generací

Zdroj: ČTK

Petr Prokopec

Diskuze 6 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše