I „Kutil Tim” podlehl vábení peněz, svůj vzácný sporťák zkouší zpeněžit, když už může

Dostal se k němu jako fanda, kterým snad i je, těžko ale někdo bude Fordu věřit, že mu jej „nepřiklepl“ jen proto, že jde o světoznámou celebritu. Slíbil s ním jezdit, teď ho ale prodává s 1 126 km na tachometru.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

I „Kutil Tim” podlehl vábení peněz, svůj vzácný sporťák zkouší zpeněžit, když už může

19.10.2021 | Petr Prokopec

I „Kutil Tim” podlehl vábení peněz, svůj vzácný sporťák zkouší zpeněžit, když už může

/

Foto: Ford

Dostal se k němu jako fanda, kterým snad i je, těžko ale někdo bude Fordu věřit, že mu jej „nepřiklepl“ jen proto, že jde o světoznámou celebritu. Slíbil s ním jezdit, teď ho ale prodává s 1 126 km na tachometru.

Jak se říká, všechno je na prodej, záleží jen na ceně. I kdyby se kupující obklopil neprostupnou zdí, stačí, aby za ní bouchl o stůl pořádný balík peněz a ochranná bariéra už se hroutí. Ve výsledku by nás tak ani nemělo překvapit, že svůj Ford GT se rozhodl prodat Tim Allen známý jako Kutil Tim. Ten supersport modrého oválu získal jako jeden z vyvolených s tím, že jde o fandu značky a vždy na něj pěl velkou chválu. Prý je to závoďák na značkách. Ovšem i tak se nakonec rozhodl se stříbrným exemplářem rozloučit.

Neřekl, co ho k tomu dovedlo, hlavní důvod si ale dokážeme domyslet - peníze. Ford GT se jako nový prodává oficiálně za 500 tisíc dolarů, tedy necelých 11 milionů Kč. Vzhledem k omezené výrobě je ale k dispozici jen lidem, jako je Allen, a tak se jeho ceny jako dvou- a víceletých ojetin (protože dříve jej Ford lidem zakazuje prodat) pohybují o dolarový řád jinde. I když tedy osmašedesátiletému herci podle videa níže nemusí imponovat nízko položená kabina nebo příplatkový výfuk Heffner, kvůli kterému uvnitř není slyšet ani slovo, je velmi pravděpodobné, že auto prostě od začátku plánoval prodat se ziskem. I proto nejspíše s Fordem GT najel pouze 700 mil (1 126 km).

Vůz je nyní prodej v internetové aukci na Bring A Trailer a zatím se jeho cena vyšplhala na rovný 1 milion dolarů (cca 21,85 mil. Kč), tedy dvojnásobek původní sumy. A do konce aukce zbývá ještě osm dní, a tak lze očekávat, že finální suma bude ještě podstatně vyšší. O kolik, to je otázkou, i při klesajícím zájmu lze ale očekávat, že GT po Allenovi bude na sběratele fungovat jako magnet.

Pokud mezi takové patříte, dodejme, že jde o auto modelového roku 2017 a v pořadí 74. vyrobený exemplář. Zvenčí jej kryje stříbrný lak Ingot Silver, zatímco uvnitř můžete počítat s černým interiérem. Dále nechybí karbonové skořepiny Sparco, které jsou stejně jako palubka či dveřní prahy potažené Alcantarou. Jelikož jsou napevno uchycené, můžete si dle své výšky nastavit alespoň pedály. Posuvný je nicméně také volant.

Opomenout nesmíme ani 20palcová karbonová kola doplněná titanovými maticemi a pneumatikami Michelin Pilot Sport Cup2 o rozměru 245/35 vpředu a 325/20 vzadu. Dále tu máme šestipístkové přední a čtyřpístkové zadní brzdy Brembo, jež spolehlivě krotí potenciál motoru. Tím je pochopitelně 3,5litrový přeplňovaný šestiválec EcoBoost, jenž posílá 656 koní skrze sedmistupňový dvouspojkový automat Getrag na zadní kola.

Zmínit již lze jen ochranný film, kterým byla karoserie potažena kvůli kamínkům. Stav vozu je tedy opravdu prvotřídní, i proto onen milion dolarů nebude finální suma. Pro slavného amerického komika může případný výdělek působit jako pakatel, však v letech 1998 a 1999 totiž pobíral za jednu epizodu své show neskutečných 1,25 mil. USD (27,31 mil. Kč), jenže tyhle časy jsou pryč. A teď se prostě snadno vydělané peníze mohou hodit.


I „Kutil Tim” podlehl vábení peněz, svůj vzácný sporťák zkouší zpeněžit, když už může - 1 - Ford GT Kutil Tim ilustracni foto 01I „Kutil Tim” podlehl vábení peněz, svůj vzácný sporťák zkouší zpeněžit, když už může - 2 - Ford GT Kutil Tim ilustracni foto 02I „Kutil Tim” podlehl vábení peněz, svůj vzácný sporťák zkouší zpeněžit, když už může - 3 - Ford GT Kutil Tim ilustracni foto 03
Tim Allen prodává svůj Ford GT, který získal jako jeden z vůbec prvních. Nejspíše též podlehl vábení peněz, které jsou dnes ochotní lidé v aukcích za GT dát, jde o násobky původní ceny. Ilustrační foto: Ford

Zdroj: Bring A Trailer

Petr Prokopec

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.