Lambo má z ostudy kabát, koncept Egoista nesl označení Lamborginih

Nemoci někomu přijít na jméno, to se přeneseně používá běžně, ale nemoci si přijít na vlastní? To je novinka. Lamborghini si teď říká Lamborginih.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Lambo má z ostudy kabát, koncept Egoista nesl označení Lamborginih

9.9.2013 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Lambo má z ostudy kabát, koncept Egoista nesl označení Lamborginih

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Nemoci někomu přijít na jméno, to se přeneseně používá běžně, ale nemoci si přijít na vlastní? To je novinka. Lamborghini si teď říká Lamborginih.

Když před pravověrným příznivcem italských aut pronesete „lambordžíny”, začne se vám v lepším případě smát, v horším vám rovnou jednu natáhne. Správná výslovnost značky italských sporťáků je totiž „lamborgýny” a ve jméně Lamborghini se o to stará právě písmeno h následující g, které by se jinak před i vyslovovalo jinak. Tohle je pro fundované automobilisty jistě známý fakt, jenže pokud byste správně měli číst označení konceptu Egoista vystaveném na víkendové akci Schloss Bensberg Classics konané v německém Bergisch Gladbachu, u jiného slova než „lambordžíny” byste skončit nemohli.

Je to skoro k nevíře, ale logo umístěné na zádi tohoto vozu mělo podobu Lamborginih, která by v italštině vedla k naznačené výslovnosti. Stát se něco podobného v tiskové zprávě, řekneme si „překlep”, ale aby tuhle podobu neslo jistě na objednávku vyrobené logo společnosti? To se jen drobným omylem stát nemohlo, to si někdo z firmy skutečně musel myslet, že pracuje u... Lamborginih. Navíc to musela nerozporovat ještě dalších lidí, kteří s výrobou tohoto nápisu měli co do činění.

Když si této záležitosti všimli lidé na fóru příznivců italských aut, mysleli jsme si zprvu, že jde jen o photoshopový žertík, ale ono se to opravdu stalo. Když si projdete rozličné galerie fotek pořízených právě na Bensberg Classics, najdete sice řadu záběrů, kde je jméno značky napsáno správně, ale také řadu takových, kde není. Kolegové z GT Spirit říkají, že takto byl vůz označen jen zprvu a poté bylo logo vyměněno, čemuž nasvědčují i ony druhé fotky. My jsme získali záběry od Georga Hirsche, který si ani sám nevšiml, co vlastně nafotil, takže snímky mohl jen těžko upravit. Na autě je přitom Lamborginih jak vyšité. Detail je pak od Philippa Lohmanna z GT Spirit.

Zajímavé je, že zprvu odhalený koncept nesl správné jméno a je tedy velkou otázkou, jak mohl posléze přijít ke špatnému. Příznivci konspiračních teorií hovoří o marketingovém záměru Lamba, což nelze vyloučit, ale kdyby automobilka chtěla vozu takto přitáhnout pozornost, logo by narychlo neměnila. Existuje tedy více provedení Egoisty? Byl vůz v mezičase přestavěn? Nebo bylo třeba logo jen ztraceno při některém z přesunů? To všechno jsou otázky, bez ohledu na odpovědi na ně jsme si ale jisti, že tady někdo fatálně selhal...


Lambo má z ostudy kabát, koncept Egoista nesl označení Lamborginih - 1 - Lamborghini Egoista Schloss Bensberg Classics Lamborginih 01Lambo má z ostudy kabát, koncept Egoista nesl označení Lamborginih - 2 - Lamborghini Egoista Schloss Bensberg Classics Lamborginih 02Lambo má z ostudy kabát, koncept Egoista nesl označení Lamborginih - 3 - Lamborghini Egoista Schloss Bensberg Classics Lamborginih 03Lambo má z ostudy kabát, koncept Egoista nesl označení Lamborginih - 4 - Lamborghini Egoista Schloss Bensberg Classics Lamborginih 04Lambo má z ostudy kabát, koncept Egoista nesl označení Lamborginih - 5 - Lamborghini Egoista Schloss Bensberg Classics Lamborginih 05Lambo má z ostudy kabát, koncept Egoista nesl označení Lamborginih - 6 - Lamborghini Egoista Schloss Bensberg Classics Lamborginih 06Lambo má z ostudy kabát, koncept Egoista nesl označení Lamborginih - 7 - Lamborghini Egoista Schloss Bensberg Classics Lamborginih 07
To není falešné Lamborghini z Číny, jen někdo v Itálii přebral vína

Zdroje: Georg Hirsch, GT Spirit

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše