Lamborghini Diablo za milion nevypadá zle, je to ale jen přestavěné Fiero

Většina lidí by ráda vlastnila supersport závratné hodnoty. Dokonalá kopie bez velkých investic je řešení sice lákavé, i toto Diablo ale dokazuje, že neschůdné.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Lamborghini Diablo za milion nevypadá zle, je to ale jen přestavěné Fiero

7.1.2015 | Adam Šrámek | 3 příspěvky

Lamborghini Diablo za milion nevypadá zle, je to ale jen přestavěné Fiero

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Většina lidí by ráda vlastnila supersport závratné hodnoty. Dokonalá kopie bez velkých investic je řešení sice lákavé, i toto Diablo ale dokazuje, že neschůdné.

Poslední dobou se věnujeme v hojné míře nejrůznějším replikám, které obšťastňují všechny, jenž nemají dostatek finančních prostředků na originál. O tom, že se málokdy podaří strefit alespoň vzhled původního modelu, nás přesvědčila například kopie Ferrari Enza se základem v modelu F430, který sám o sobě nemohl být levný. Měli jsme tu však i zdařilé kusy, u nichž však nebyla cena zrovna příznivá, což ostatně platilo i pro napodobeninu Bugatti Veyron se základem v Pontiacu GTO.

Dnešní replika si bere základ v modelu Fiero stejné americké značky, jenomže protentokrát se jedná o velmi zdařile vyvedené Lamborghini Diablo, které nám pečlivostí jeho tvůrce takřka připomíná věrně zkopírované Sesto Elemento z Indie. Tento kus pochází ze Spojených států a v současnosti se objevuje kvůli tomu, že ho majitel prodává. Oranžová replika má navíc kromě velmi věrohodného designu karoserie také docela slušnou technickou výbavu a třebaže dynamicky na originální dvanáctiválec stačit nebude, špatně zřejmě nepojede. Posuďte sami.

V jeho útrobách bychom nalezli na správném místě umístěný motor LS1 V8 z Chevroletu Camaro (1998-2002), který je se zadní poháněnou nápravou spojen prostřednictvím převodovky z Porsche 911. Technické parametry sice nejsou známy, dá se však tipovat, že tohle Diablo bude mít z objemu 5,7 litru plus minus 350 koní bez úprav, s nimi pak ještě podstatně víc - dost možná tolik, co skutečná Diabla z roku 2000. Přesto bychom dali ruku do ohně, že na 5,7litrový atmosférický agregát V12 v limitované edici SE30 Jota (603 koní) mít replika zkrátka nebude, a to ani po stránce akustického projevu, ani po stránce jízdních výkonů.

Pokud se vám zdá vůz docela povedený, nejste v tom sami. Jenomže za cenu bezmála 50 tisíc dolarů (přesněji 1 124 000 korun), na které tento exemplář vychází, dostanete stále jen Fiero, nikoliv Diablo. Také tento případ je tedy ve výsledku jen obvyklým obrazem „pasti replik” - buď stojí málo, ale jsou k smíchu, nebo jsou přinejmenším solidní řemeslnou prací, ale jsou tak drahé, že se jejich smysl coby replik jaksi vytrácí. Nakonec se podívejte sami, co za zajímavá auta lze koupit za 1,1 milionu Kč - tady už lze vybírat ze spousty zajímavých, „skutečných” sporťáků nevelkého stáří.

Pokud to přeci jen dokážete přenést přes srdce a jste schopní takové peníze investovat do repliky, pak vězte, že si pro ni budete muset zalétnout do amerického Idaha, které leží spíše u západního břehu USA. Ten černý přední nárazník bychom mu však za takový výlet asi neodpustili...


Lamborghini Diablo za milion nevypadá zle, je to ale jen přestavěné Fiero - 1 - Replika Lamborghini Diablo na Fieru 2015 01Lamborghini Diablo za milion nevypadá zle, je to ale jen přestavěné Fiero - 2 - Replika Lamborghini Diablo na Fieru 2015 02Lamborghini Diablo za milion nevypadá zle, je to ale jen přestavěné Fiero - 3 - Replika Lamborghini Diablo na Fieru 2015 03Lamborghini Diablo za milion nevypadá zle, je to ale jen přestavěné Fiero - 4 - Replika Lamborghini Diablo na Fieru 2015 04Lamborghini Diablo za milion nevypadá zle, je to ale jen přestavěné Fiero - 5 - Replika Lamborghini Diablo na Fieru 2015 05Lamborghini Diablo za milion nevypadá zle, je to ale jen přestavěné Fiero - 6 - Replika Lamborghini Diablo na Fieru 2015 06Lamborghini Diablo za milion nevypadá zle, je to ale jen přestavěné Fiero - 7 - Replika Lamborghini Diablo na Fieru 2015 07Lamborghini Diablo za milion nevypadá zle, je to ale jen přestavěné Fiero - 8 - Replika Lamborghini Diablo na Fieru 2015 08
Replika Lamborghini Diablo, která stojí na základu Pontiacu Fiero, musela být na výrobu drahá jako čert, zejména když uvážíme, že si majitel u jetého kusu říká o více než 1,1 milionu

Zdroj: Carbuzz

Adam Šrámek

Diskuze 3 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše