Replika Lamborghini Sesto Elemento z Indie je od originálu téměř k nerozeznání

V Indii vzniklá replika unikátního Lamborghini Sesto Elemento jej napodobuje velmi věrně. Je prý dokonce postavená na základech Gallarda.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Replika Lamborghini Sesto Elemento z Indie je od originálu téměř k nerozeznání

31.7.2013 | Marek Bednář | Přidat příspěvek

Replika Lamborghini Sesto Elemento z Indie je od originálu téměř k nerozeznání

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

V Indii vzniklá replika unikátního Lamborghini Sesto Elemento jej napodobuje velmi věrně. Je prý dokonce postavená na základech Gallarda.

Repliky aut nejsou zrovna tím, co by nás bralo u srdce. Jakožto napodobeniny jinak podstatně dražších aut jsou obvykle kvalitativně mizerné a to tím spíše, čím dražší vůz mají napodobovat. Přesto existují výjimky. Ne snad, že by to měnilo náš pohled na věc, vizuální hra na auto, které technika nereflektuje, nám velký smysl nedává, čistě fakticky ale musíme některým replikám přiznat slušné herecké schopnosti. Třeba někdejší Ferrari Enzo za milion vypadalo vcelku věrně a ani „McLaren F1” z jinak v tomto ohledu celkem nechvalně proslulého Polska nebyl úplně k zahození. Pokud ale šlo o napodobeniny ze vzdálenějších východních destinací, o úspěchu šlo hovořit jen stěží.

Možná si vzpomenete na Maruti Veyron marně se snažící předstírat jediné současné Bugatti při použití základů ze stařičkého Swiftu. Šlo o indické dílo a také to dnešní pochází Indie, takže vysoká očekávání nevzbuzuje, a to zvláště když uvážíme, že „replikovaným” autem nemá být nic menšího než supervzácné Lamborghini Sesto Elemento.

Tento model, představený v roce 2010, je vážně rychlým strojem - 570 koní pohání jeho 999 kg váhy skrze všechna kola, což stačí na stovku za 2,5 s a maximálku přes 320 km/h. Samotná firma Lamborghini říká, že nic rychlejšího ještě nevyrobila a potvrzuje to i nedávné video. Cenu 37,5 milionu korun, které za něj italský výrobce požaduje, by jistě dalo dohromady více lidí, ale aut existuje jen dvacet. Nebo dvacet jedna?

Na jednoho člověka z Indie, který po něm také toužil, se zjevně bohužel nedostalo. Nechal si tedy u firmy DC Design vyrobit repliku, která, na rozdíl od mnohých zmíněných, úsměv na tváři nevzbuzuje. Podle fotek vypadá z většiny úhlů jako skutečné Sesto Elemento. Odhalení faktu, že jde o repliku, je snazší zezadu - originál má výfuky nahoru a i když i na této replice jakési komíny pod obřím křídlem jsou, skutečné výfuky vedou z mřížky pod nimi.

Na indickém fóru Team-BHP se jako hlavní důvod, proč se jedná o tak zdařilou práci, dočtete docela prostý fakt - dárcem orgánů má být „podle velmi spolehlivého zdroje” jiné skutečné Laborghini, Gallardo LP 560-4. Tomu nahrává i kousek palubní desky, který je viditelný na jednom ze snímků. Na tom stejném obrázku však stroj působí příliš krátce, ale to může být jen úhlem, ze kterého je fotografie pořízena. Snímky motorového prostoru nebo interiéru, které by nejspíš prozradily více, bohužel nemáme k dispozici, ale právě motorový prostor prý vypadá „slušně nacpán”.

Přesto se zdá, že pokud jste také vypadli z pořadníku na „šestý element”, budete už vědět, jak se zbavit části nočních můr. Cenu tohoto díla si ale lidé z DC nechali pro sebe...


Replika Lamborghini Sesto Elemento z Indie je od originálu téměř k nerozeznání - 1 - lamborghini sesto elemento replika 01Replika Lamborghini Sesto Elemento z Indie je od originálu téměř k nerozeznání - 2 - lamborghini sesto elemento replika 02Replika Lamborghini Sesto Elemento z Indie je od originálu téměř k nerozeznání - 3 - lamborghini sesto elemento replika 03
Replika Lamborghini Sesto Elemento od indické firmy DC Design je velmi zdařilá

Zdroje: Team-BHP, Supercars In India@Facebook

Marek Bednář

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše