Lamborghini Sesto Elemento se konečné vyrábí, finální cena činí 37,5 milionu (foto, video)

Italské karbonové orgie nelimituje pouze cena, ale také dostupnost. Modelu s hmotností 999 kg a zrychlením 0-100 km/h za 2,5 s vznikne jen 20 kusů.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Lamborghini Sesto Elemento se konečné vyrábí, finální cena činí 37,5 milionu (foto, video)

7.1.2013 | Petr Prokopec | 2 příspěvky

Lamborghini Sesto Elemento se konečné vyrábí, finální cena činí 37,5 milionu (foto, video)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Italské karbonové orgie nelimituje pouze cena, ale také dostupnost. Modelu s hmotností 999 kg a zrychlením 0-100 km/h za 2,5 s vznikne jen 20 kusů.

O ultravzácném Lamborghini Sesto Elemento jsme se již delší dobu nezmínili. Kromě asfaltu a čelního nárazníku vozu, mezi kterými v prosinci u londýnského dealerství značky při vykládce vozu z přívěsu proběhlo blízké setkání třetího druhu, jež vyvrcholilo poškrábáním obou předmětů, ale nebylo co zmiňovat. Výrobu omezené dvacetikusové série italská automobilka potvrdila zhruba půl roku po premiéře vozu na autosalonu v Paříži v září 2010, známé byly také veškeré parametry. Tedy hmotnost 999 kg, motor V10 o výkonu 570 koní a točivém momentu 540 Nm, sprint z klidu na stovku za 2,5 sekundy i nejvyšší rychlost přes 320 km/h. A samozřejmě také extrémní cena, která ve finále činí 1,5 milionu Eur (cca 37,5 milionu korun).

Po více než dvou letech, kdy se prototyp s rozzuřeným býkem ve znaku vystavoval na všech světových autosalonech a motor show, ale nyní konečně přichází nějaký další vývoj. V Sant'Agata Bolognese se totiž naplno rozjela výrobní linka (dá-li se v případě dvaceti aut mluvit o lince...), která je zvláštní stejně jako samotný model. Produkce totiž nebude probíhat vedle standardních modelů Gallardo a Aventador, nýbrž v oddělení zvaném Pre-Series Center Lamborghini, tedy v místě, kde Lamborghini vyrábí a uchovává všechny své prototypy, koncepty a studie.

Toto oddělení přitom zahrnuje pět stanovišť, na nichž se Sesto Elemento bude montovat ručně, jen s pomocí podpůrných robotů. Z konceptu přitom nebude zachováno pouze výrazné použití plastů vyztužených uhlíkovými vlákny, ale také kompletní interiér. Což znamená poloprůhlednou palubní desku i skořepiny s několika kůží potaženými sedáky a opěrkami. Působivá je i finální vizuální kontrola kvality, kdy sebemenší píď karoserie sleduje 24 výkonných světelných lamp.

Jak přitom bylo již dopředu oznámeno, na rozdíl od podobně vzácného Lamborghini Reventón nebude moci Sesto Elemento do běžného provozu. Jeho použití je tak limitováno pouze na závodní okruhy, mnohem pravděpodobněji však takřka celá dvacítka vozů skončí v soukromých garážích. Což by mohlo znamenat, že nás maximálně čekají ještě tak zmínky o předávání exemplářů konkrétním zákazníkům, tím asi na nějaký čas naši pouť za sériovým Sesto Elemento skončíme...


Lamborghini Sesto Elemento se konečné vyrábí, finální cena činí 37,5 milionu (foto, video) - 1 - Lamborghini Sesto Elemento vyroba 01Lamborghini Sesto Elemento se konečné vyrábí, finální cena činí 37,5 milionu (foto, video) - 2 - Lamborghini Sesto Elemento vyroba 02Lamborghini Sesto Elemento se konečné vyrábí, finální cena činí 37,5 milionu (foto, video) - 3 - Lamborghini Sesto Elemento vyroba 03Lamborghini Sesto Elemento se konečné vyrábí, finální cena činí 37,5 milionu (foto, video) - 4 - Lamborghini Sesto Elemento vyroba 04Lamborghini Sesto Elemento se konečné vyrábí, finální cena činí 37,5 milionu (foto, video) - 5 - Lamborghini Sesto Elemento vyroba 05Lamborghini Sesto Elemento se konečné vyrábí, finální cena činí 37,5 milionu (foto, video) - 6 - Lamborghini Sesto Elemento vyroba 06Lamborghini Sesto Elemento se konečné vyrábí, finální cena činí 37,5 milionu (foto, video) - 7 - Lamborghini Sesto Elemento vyroba 07Lamborghini Sesto Elemento se konečné vyrábí, finální cena činí 37,5 milionu (foto, video) - 8 - Lamborghini Sesto Elemento vyroba 08Lamborghini Sesto Elemento se konečné vyrábí, finální cena činí 37,5 milionu (foto, video) - 9 - Lamborghini Sesto Elemento vyroba 09Lamborghini Sesto Elemento se konečné vyrábí, finální cena činí 37,5 milionu (foto, video) - 10 - Lamborghini Sesto Elemento vyroba 10Lamborghini Sesto Elemento se konečné vyrábí, finální cena činí 37,5 milionu (foto, video) - 11 - Lamborghini Sesto Elemento vyroba 11Lamborghini Sesto Elemento se konečné vyrábí, finální cena činí 37,5 milionu (foto, video) - 12 - Lamborghini Sesto Elemento vyroba 12Lamborghini Sesto Elemento se konečné vyrábí, finální cena činí 37,5 milionu (foto, video) - 13 - Lamborghini Sesto Elemento vyroba 13Lamborghini Sesto Elemento se konečné vyrábí, finální cena činí 37,5 milionu (foto, video) - 14 - Lamborghini Sesto Elemento vyroba 14Lamborghini Sesto Elemento se konečné vyrábí, finální cena činí 37,5 milionu (foto, video) - 15 - Lamborghini Sesto Elemento vyroba 15Lamborghini Sesto Elemento se konečné vyrábí, finální cena činí 37,5 milionu (foto, video) - 16 - Lamborghini Sesto Elemento vyroba 16
Lamborghini Sesto Elemento se konečně dočkalo výroby, vznikat bude v oddělení, kde italská automobilka schovává své prototypy a koncepty

Zdroj: Autoblog.nl

Petr Prokopec

Diskuze 2 příspěvky