Lamborghini Sesto Elemento: produkční podoba odhalena, multimilionová cenovka platí

Lamborghini slíbilo ukázat v Pebble Beach Američanům koncepty Urus a Sesto Elemento, nakonec ale udělalo více než to. Potvrdilo i cenu a sériovou podobu druhého zmíněného.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Lamborghini Sesto Elemento: produkční podoba odhalena, multimilionová cenovka platí

19.8.2012 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Lamborghini Sesto Elemento: produkční podoba odhalena, multimilionová cenovka platí

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Lamborghini slíbilo ukázat v Pebble Beach Američanům koncepty Urus a Sesto Elemento, nakonec ale udělalo více než to. Potvrdilo i cenu a sériovou podobu druhého zmíněného.

Je to už docela vousatý příběh. Lamborghini koncept Sesto Elemento představilo již v roce 2010 a ačkoli se tehdy dušovalo, že s žádným produkčním modelem nebude mít co do činění, nakonec se jej rozhodlo vyrobit. Spekulovalo se o tom už loni v květnu, oficiální potvrzení tohoto záměru pak přišlo v září - cena jednoho kusu byla stanovena na 2 miliony Eur a produkce omezena na pouhých 20 exemplářů. Navíc se nepočítá s tím, že by vůz dostal silniční homologaci, bude to ryzí „okruhovka”.

Od té doby bylo kolem Sesto Elemento ticho po pěšině. Jenže ačkoli Lamborghini v souvislosti s ním nic nemedializovalo, vědělo moc dobře, komu takovou specialitku nabídnout. A tak letos v Pebble Beach už vůz po boku SUV Urus nevystavovalo s prodejními úmysly, jak se původně očekávalo, ale už jen jako ukázku toho, co dovede. Všech 20 exemplářů už totiž má své majitele, kteří za něj dali 2,2 milionu dolarů (za kus, pro jistotu...), což je podle aktuálního kurzu o něco méně než původně avizovaná cena v Eurech - asi 45 milionů Kč.

To zní docela nudně, automobilka ale navíc vůz poprvé ukázala v podobě, v jaké jej dostanou zákazníci. Pokud se ovšem podíváte na přiložené snímky, zjistíte, že odlišností proti konceptu je minimum a pokud se najdou, nejsou příliš podstatné. Jestliže vám za takových okolností připadá, že autu něco chybí, pak si vzpomeňte na výše zmíněné - tohle je pouze okruhový speciál, a tak se v něm zkrátka na komfort a detaily nehraje.

Hlavní cíl má konec konců jediný - dostat hmotnost na avizovaných 999 kilogramů, díky nimž vozu stačí i relativně (na dnešní dobu...) skromných 570 koní ke zrychlení na stovku za 2,5 sekundy, zdolání čtvrtmíle s pevným startem v čase pod 10 sekund a dosažení rychlosti až 320 km/h. Pokud litujete, že jste si tento vůz nechali ujít, nemusíte zoufat, Lamborghini při svém omezeném výrobním programu jistě zase s nějakou specialitkou přijde...


Lamborghini Sesto Elemento: produkční podoba odhalena, multimilionová cenovka platí - 1 - Lamborghini Sesto Elemento produkcni Pebble Beach 2012 02Lamborghini Sesto Elemento: produkční podoba odhalena, multimilionová cenovka platí - 2 - Lamborghini Sesto Elemento produkcni Pebble Beach 2012 01Lamborghini Sesto Elemento: produkční podoba odhalena, multimilionová cenovka platí - 3 - Lamborghini Sesto Elemento produkcni Pebble Beach 2012 03Lamborghini Sesto Elemento: produkční podoba odhalena, multimilionová cenovka platí - 4 - Lamborghini Sesto Elemento produkcni Pebble Beach 2012 04Lamborghini Sesto Elemento: produkční podoba odhalena, multimilionová cenovka platí - 5 - Lamborghini Sesto Elemento produkcni Pebble Beach 2012 05Lamborghini Sesto Elemento: produkční podoba odhalena, multimilionová cenovka platí - 6 - Lamborghini Sesto Elemento produkcni Pebble Beach 2012 06Lamborghini Sesto Elemento: produkční podoba odhalena, multimilionová cenovka platí - 7 - Lamborghini Sesto Elemento produkcni Pebble Beach 2012 07Lamborghini Sesto Elemento: produkční podoba odhalena, multimilionová cenovka platí - 8 - Lamborghini Sesto Elemento produkcni Pebble Beach 2012 08Lamborghini Sesto Elemento: produkční podoba odhalena, multimilionová cenovka platí - 9 - Lamborghini Sesto Elemento produkcni Pebble Beach 2012 09Lamborghini Sesto Elemento: produkční podoba odhalena, multimilionová cenovka platí - 10 - Lamborghini Sesto Elemento produkcni Pebble Beach 2012 10Lamborghini Sesto Elemento: produkční podoba odhalena, multimilionová cenovka platí - 11 - Lamborghini Sesto Elemento produkcni Pebble Beach 2012 11
Tuhle hromádku uhlíkových vláken prodává Lamborghini za 45 milionů. Tedy spíše prodávalo, k mání už nezůstává jediná...

Zdroj: Lamborghini

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.