Lidl bude v ČR prodávat i ojeté Škody, nabídne je nejlevněji na trhu

Obrovský zájem vyvolal záměr řetězce Lidl prodávat ojetá BMW. Pro Čechy se ale ukázaly být příliš drahými, Němci u nás proto nabídnou i dostupnější alternativu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Lidl bude v ČR prodávat i ojeté Škody, nabídne je nejlevněji na trhu

1.4.2018 | Petr Miler

Lidl bude v ČR prodávat i ojeté Škody, nabídne je nejlevněji na trhu

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Obrovský zájem vyvolal záměr řetězce Lidl prodávat ojetá BMW. Pro Čechy se ale ukázaly být příliš drahými, Němci u nás proto nabídnou i dostupnější alternativu.

Když firmy mění dodavatele aut pro své vozové parky, obvykle je to zpráva, která zaujme jen pár profesionálů z oboru. Když se ale tento týden provalilo, že k takové změně přistoupil obchodní řetězec Lidl, rázem se z toho stala velká věc pro polovinu Evropy. Německá firma totiž postupem času zjistila, že vydělat se dá i na tom, a tak z nákupu a prodeje aut pro své zaměstnance udělá byznys svého druhu.

Jak? Extrémně levně je koupí a pak je začne prodávat přímo zákazníkům. Lidl bude nové vozy nakupovat se slevou okolo 50 procent, která se stala možnou díky pravidelným odběrům neskutečných 10 tisíc aut. Firma nechá auta svým zaměstnancům vždy jen po rok a půl a s nájezdem okolo 50 tisíc km je pošle dál. Při zmíněné slevě při nákupu se tak snadno může stát, že na prodeji ještě vydělá. Je to svým způsobem geniální, nakonec majitel Lidlu Dieter Schwarz se jedním z nejbohatších Evropanů jistě nestal náhodou.

Řeč ale dosud byla jen o autech od BMW, konkrétně o dieselech řady 3. Ty chce řetězec takto prodávat přes internet nejlevněji na trhu a už víme, že k mání budou rovněž u nás. I to vyvolalo rozruch, postupně se ale ukázalo, že prodat u nás tolik BMW bude problém - rok a půl staré trojky s nájezdem okolo 50 tisíc km přijdou pořád na více jak 400 tisíc Kč, což je na ojetinu pro běžného Čecha pořád moc. A tak Lidl připravil pro Čechy specialitu - levné ojeté Škody, kterých... na trhu pro změnu nikdy není dost.

„BMW jsou pro Čechy asi moc nóbl, říkal Herr Schwarz,” prohlásila v reakci na náš dotaz Zuzana Holá, tisková mluvčí českého Lidlu s tím, že firma dostala za úkol vyjednat podobně výhodný lokální nákup škodovek a uspěla. Pro obě firmy nepůjde o novou spolupráci, Škoda už v minulosti dodala Lidlu Fabie a Octavie a teď celou kooperaci jaksepatří rozšíří.

„Jsme potěšeni, že si Lidl uvědomuje sílu značky Škoda v České republice a vyjde vstříc svým zaměstnancům i zákazníkům. Ti jistě více ocení stále kvalitnější české vozy než upadající produkty německé prémiové značky,” dodal za Škoda Auto Vítězslav Pelc, místní tiskový mluvčí. Výši slevy, kterou Škoda Lidlu na nová auta poskytne, obě strany odmítly komentovat, očekávejme ale podobné podmínky jako u BMW - pan Schwarz nepochybně nezbohatl vypisováním tučných šeků.

Další detaily se dozvíme časem, víme však, že předmětem zakázky budou Octavie a Fabie, protože - jak říká mluvčí Lidlu - „skladníci také musí něčím jezdit”. Prodávány budou znovu po roce a půl s relativně nízkými nájezdy, ceny očekávejme v rozmezí 130 až 250 tisíc Kč v závislosti na modelu a specifikaci. Lidl si prý i zde dá záležet na tom, aby dosáhl vždy nejnižší ceny na trhu. A pokud by vás napadlo šetřit, začněte pohledem do kalendáře. Ten ale vrhne více světla opravdu jen na dnešní zprávu, ne na ty předchozí...


Lidl bude v ČR prodávat i ojeté Škody, nabídne je nejlevněji na trhu - 1 - Skoda ojetiny prodej Lidl 01Lidl bude v ČR prodávat i ojeté Škody, nabídne je nejlevněji na trhu - 2 - Skoda ojetiny prodej Lidl 02Lidl bude v ČR prodávat i ojeté Škody, nabídne je nejlevněji na trhu - 3 - Skoda ojetiny prodej Lidl 03
Spolupráce Lidlu a Škody není nová, auta české značky skončila skrze tento řetězec v rukou jeho zákazníků...

Lidl bude v ČR prodávat i ojeté Škody, nabídne je nejlevněji na trhu - 4 - Skoda ojetiny prodej Lidl 04Lidl bude v ČR prodávat i ojeté Škody, nabídne je nejlevněji na trhu - 5 - Skoda ojetiny prodej Lidl 05
...i zaměstnanců

Lidl bude v ČR prodávat i ojeté Škody, nabídne je nejlevněji na trhu - 6 - Test Skoda Octavia III 2013 prvni 20 TDI 002Lidl bude v ČR prodávat i ojeté Škody, nabídne je nejlevněji na trhu - 7 - Test Skoda Octavia III 2013 prvni 20 TDI 009Lidl bude v ČR prodávat i ojeté Škody, nabídne je nejlevněji na trhu - 8 - Test Skoda Octavia III 2013 prvni 20 TDI 038Lidl bude v ČR prodávat i ojeté Škody, nabídne je nejlevněji na trhu - 9 - Test Skoda Octavia III 2013 prvni 20 TDI 042Lidl bude v ČR prodávat i ojeté Škody, nabídne je nejlevněji na trhu - 10 - Test Skoda Octavia III 2013 prvni 20 TDI 045Lidl bude v ČR prodávat i ojeté Škody, nabídne je nejlevněji na trhu - 11 - Test Skoda Octavia III 2013 prvni 20 TDI 048
V prodeji mezi ojetinami čekejme hlavně Octavie s motory TDI, i když jistě ve skromnější specifikaci, než je tato

Petr Miler

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.