Luxusní propadák VW dnes koupíte jen pár let starý levněji než základní Škodu Octavia

K některým autům - a jejich prvním majitelům - je osud krutý. Tohle rozhodně není špatný vůz, skoro nikdo ho ale nechtěl jako nový a málokdo ho chce jako ojetý, o to levněji se dá koupit.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Luxusní propadák VW dnes koupíte jen pár let starý levněji než základní Škodu Octavia

10.9.2021 | Petr Miler

Luxusní propadák VW dnes koupíte jen pár let starý levněji než základní Škodu Octavia

/

Foto: Autohaus Uzun, publikováno se souhlasem

K některým autům - a jejich prvním majitelům - je osud krutý. Tohle rozhodně není špatný vůz, skoro nikdo ho ale nechtěl jako nový a málokdo ho chce jako ojetý, o to levněji se dá koupit.

Volkswagen Phaeton 3,0 TDI přišel po faceliftu v roce 2014 nejméně na 80 tisíc euro, dnešním kursem něco přes 2 miliony Kč. O něco přívětivější cenová politika se pokusila po 8 letech výroby udělat z tohoto nešťastného modelu relativně dostupný luxus, a tak už ani nebylo možné pořádně provětrat účet a nakonfigurovat si vrcholná provedení jako W12 4Motion za další miliony. To ale neznamená, že by se cokoli změnilo na schopnosti tohoto modelu klesat na hodnotě raketovou rychlostí.

Phaeton byl pro řadu lidí dál jen něco jako zvětšený Passat, třebaže se v podstatě jednalo spíše o dostupnější Audi nebo Bentley. Zájemci nebyli příliš ochotní utrácet závratné částky za auto, které se nevyjímalo mezi vozy tradičních prémiových značek a nic se na tom nezměnilo dodnes. Jeden z mála zřetelných neúspěchů Ferdinanda Piëcha tak až do roku 2016 smutně sjížděl z prosklené manufaktury uprostřed Drážďan a čekal na svůj poslední den.

I v té době se ale našli tací, kteří si Phaeton koupili jako nový a z jejich „chyb” (přinejmenším ekonomicky je těžké tuto volbu vnímat jinak) můžeme nyní profitovat my. Autobazary dávají na výběr řadu exemplářů a mezi nimi třeba i dobře vyhlížející kus po posledním faceliftu na fotkách níže.

Pochází z konce roku 2014 a dnes stojí pouhých 17 990 Eur (455 tisíc Kč), tedy méně než úplně základní Škoda Octavia s motorem 1,0 TSI. Je to relativně nízká suma a také o dobré 2 miliony Kč menší částka než na původní faktuře i s veškerými příplatky. Tohle auto tedy stojí po sedmi letech zlomek své původní hodnoty, i když zdaleka neztratilo tolik šmrncu.

Cenový propadák není zaprášená ojetina čekající na smilování v rohu oplocené plochy, ale slušný kousek s nájezdem přijatelných 142 tisíc kilometrů. Vidlicový naftový šestiválec byl v ruku prvního majitele po celou dobu pod kontrolou autorizovaných servisů, jejichž faktury pravidelnou a úplnou péči dokládají. Zaujme i slušná, třebaže ne zrovna plná výbava s navigací, koženým čalouněným či dřevěným obložením.

Tento sedmiletý Phaeton je horkým kandidátem na to, aby učaroval někomu toužícímu po maximální hodnotě za minimum peněz. Vůz je skutečně osobním dílem technokratického Piëcha, který po celou svou kariéru přesvědčen, že špičková technická řešení se prodají sama. Většinou měl pravdu, tady se ale mýlil a podcenil do značné míry iracionální přitažlivost prestižnějších značek. Přesto se na výrobě tohoto nezmara nikdy nešetřilo a zachovalé exempláře budou dělat velkou parádu ještě dlouho. Respekt smetánky si tohle auto už nikdy nezíská, ale za jeho ceny nebude složité přehlížet ohrnuté nosy majitelů poslední generace třídy S v ne zas o tolik menším luxusu za cenu jedné sady nových brzd na jejich vůz.


Luxusní propadák VW dnes koupíte jen pár let starý levněji než základní Škodu Octavia - 1 - VW Phaton V6 TDI 2014 zachovaly prodej 01Luxusní propadák VW dnes koupíte jen pár let starý levněji než základní Škodu Octavia - 2 - VW Phaton V6 TDI 2014 zachovaly prodej 02Luxusní propadák VW dnes koupíte jen pár let starý levněji než základní Škodu Octavia - 3 - VW Phaton V6 TDI 2014 zachovaly prodej 03Luxusní propadák VW dnes koupíte jen pár let starý levněji než základní Škodu Octavia - 4 - VW Phaton V6 TDI 2014 zachovaly prodej 04Luxusní propadák VW dnes koupíte jen pár let starý levněji než základní Škodu Octavia - 5 - VW Phaton V6 TDI 2014 zachovaly prodej 05Luxusní propadák VW dnes koupíte jen pár let starý levněji než základní Škodu Octavia - 6 - VW Phaton V6 TDI 2014 zachovaly prodej 06Luxusní propadák VW dnes koupíte jen pár let starý levněji než základní Škodu Octavia - 7 - VW Phaton V6 TDI 2014 zachovaly prodej 07Luxusní propadák VW dnes koupíte jen pár let starý levněji než základní Škodu Octavia - 8 - VW Phaton V6 TDI 2014 zachovaly prodej 08Luxusní propadák VW dnes koupíte jen pár let starý levněji než základní Škodu Octavia - 9 - VW Phaton V6 TDI 2014 zachovaly prodej 09Luxusní propadák VW dnes koupíte jen pár let starý levněji než základní Škodu Octavia - 10 - VW Phaton V6 TDI 2014 zachovaly prodej 10Luxusní propadák VW dnes koupíte jen pár let starý levněji než základní Škodu Octavia - 11 - VW Phaton V6 TDI 2014 zachovaly prodej 11Luxusní propadák VW dnes koupíte jen pár let starý levněji než základní Škodu Octavia - 12 - VW Phaton V6 TDI 2014 zachovaly prodej 12Luxusní propadák VW dnes koupíte jen pár let starý levněji než základní Škodu Octavia - 13 - VW Phaton V6 TDI 2014 zachovaly prodej 13Luxusní propadák VW dnes koupíte jen pár let starý levněji než základní Škodu Octavia - 14 - VW Phaton V6 TDI 2014 zachovaly prodej 14Luxusní propadák VW dnes koupíte jen pár let starý levněji než základní Škodu Octavia - 15 - VW Phaton V6 TDI 2014 zachovaly prodej 15
Opomíjený koncernový luxus je králem hodnoty za peníze svého druhu. Bude těžké najít jiné tak „mladé” auto, které by dnes stálo méně než základní Škoda Octavia a přitom původně přišlo majitele na skoro 2,5 milionu korun. Foto: Autohaus Uzun, publikováno se souhlasem

Zdroj: Mobile.de

Petr Miler

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše