Majitel servisu vyplatil zaměstnanci dlužný plat v 91 500 drobácích, navíc jakých

Naprosto dětinsky vyřešil spor s bývalým zaměstnancem, který se rozhodl se svou prací seknout, jeho šéf a majitel servisu. Něco takového jsme ještě nezažili.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Majitel servisu vyplatil zaměstnanci dlužný plat v 91 500 drobácích, navíc jakých

1.4.2021 | Petr Prokopec

Majitel servisu vyplatil zaměstnanci dlužný plat v 91 500 drobácích, navíc jakých

/

Foto: Škoda Auto

Naprosto dětinsky vyřešil spor s bývalým zaměstnancem, který se rozhodl se svou prací seknout, jeho šéf a majitel servisu. Něco takového jsme ještě nezažili.

Vztahy mezi zaměstnanci a zaměstnavateli jsou různé. Zatímco jedni tak nedají na svého šéfa či naopak podřízené dopustit, druzí litují, že kdy došlo na podpis pracovní smlouvy. Do druhého tábora stoprocentně patří Andreas Flaten, který až do loňského listopadu pracoval u společnosti A-OK Walker Luxury Autoworks. A přestože si již při nástupu domluvil, že musí vyzvedávat dceru ze školky, vládní restrikce jej postupně přiměly k tomu, aby se tak stávalo častěji a v dřívější dobu.

Aktuálně bohužel nevíme, jakým způsobem Flaten informoval svého zaměstnavatele o daném stavu, na oboustranně akceptovanou změnu původní dohody ale zjevně nedošlo. Místo toho se měl majitel servisu Miles Walker Flatenově dceři posmívat a svému zaměstnanci dělat ze života peklo. Ten se proto rozhodl, že v práci dá výpověď, což také formálně učinil. Dle své přítelkyně přitom odevzdal vypranou pracovní kombinézu a splnil vše, co měl.

Něco podobného nicméně nelze říci o Walkerovi, který se rozhodl, že Flatenovi nevyplatí poslední mzdu ve výši 915 dolarů (cca 20 400 Kč). Zároveň nereagoval na jakýkoliv apel, načež musel bývalý zaměstnanec kontaktovat tamní pracovní úřad. Ten pak následně hned třikrát zaurgoval majitele servisu, ovšem ani poté na vyplacení dlužné částky nedošlo. Ledy se pohnuly teprve ve chvíli, kdy Flaten začal chystat žalobu.

Walker se bohužel ukázal být dětinským a pomstychtivým, neboť oněch 915 dolarů vyplatil Flatenovi v pencích, kterých tak bylo 91 500 a které nechal složit na jeho příjezdové cestě. Tím svého bývalého zaměstnance nejen zablokoval, ale ještě mu způsobil škodu. Mince byly totiž pokryté jakousi podivně zapáchající mazlavou kapalinou, patrně olejem. Po jejich odvezení, jež zabralo hodiny, tak na cestě zůstal mastný flek.

Flaten se již nechal slyšet, že jakkoliv je celá věc nepříjemná, považuje ji za ukončenou a dnes se již Walkerovi jen směje. Ten pak nechtěl záležitost pro média komentovat, jen dodal, že „dostal zaplaceno, a na tom jediném záleží“. Má ovšem smůlu v tom ohledu, že celý případ se velmi rychle proflákl, přičemž lidé sice uvádí, že by rádi znali názor obou stran. A nepřekvapivě více stojí za Flatenem.

Firmě, která postavila i Fordy Mustang pro film Clinta Eastwooda, se tak může tento krok nevyplatit, zkoumáno je navíc i možné záměrné poškození mincí a poškození cizí věci. Jako by nestačilo se normálně vyrovnat a na to špatné se snažit zapomenout, nikoli zavdávat důvod k dalším střetům.


Majitel servisu vyplatil zaměstnanci dlužný plat v 91 500 drobácích, navíc jakých - 1 - Skoda Auto servis ilu 01Majitel servisu vyplatil zaměstnanci dlužný plat v 91 500 drobácích, navíc jakých - 2 - Skoda Auto servis ilu 02Majitel servisu vyplatil zaměstnanci dlužný plat v 91 500 drobácích, navíc jakých - 3 - Skoda Auto servis ilu 03
Vztahy mezi zaměstnanci a zaměstnavateli jsou různé, a to i v českých autoservisech. Dosud jsme ale neslyšeli o takové dětinskosti a pomstychtivosti, jakou předvedl jeden americký šéf. Ilustrační foto: Škoda Auto

Zdroj: New York Times

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše