Manželé objevili migranta ukrytého ve střešním boxu své Škody Kodiaq

Prázdnou „rakev” na škodovce využil utečenec k nelegálnímu překročení britských hranic. Teprve 17letý Egypťan se prozradil poněkud strašidelně vyčnívajícími končetinami.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Manželé objevili migranta ukrytého ve střešním boxu své Škody Kodiaq

6.9.2019 | Mirek Mazal

Manželé objevili migranta ukrytého ve střešním boxu své Škody Kodiaq

/

Prázdnou „rakev” na škodovce využil utečenec k nelegálnímu překročení britských hranic. Teprve 17letý Egypťan se prozradil poněkud strašidelně vyčnívajícími končetinami.

S uprchlickou krizí se Evropa potýká už přes čtyři roky. Na starý kontinent se na jedné straně hrnou davy utíkající před válkou, na straně druhé mladí lidí toužící dostat se do imaginárního ekonomického ráje západní Evropy. I takovou dobu po kulminaci této lidské vlny tok lidí nelegálně přicházejících do Evropy pokračuje.

Uprchlíci stále opouštějí rodné domovy a hledají lepší život v Německu, Rakousku, Švédsku, ve Francii, Beneluxu či na území Velké Británie. Počty migrujících lidí se snížily, přesto není výjimkou odhalit jednotlivce skryté v dodávkách, pod návěsem kamionu nebo ve vlaku. Zkouší to dál a zřejmě to dál zkoušet budou, protože jim v podstatě nehrozí nic než vyhoštění zpět do míst, odkud přišli.

Zoufalí uprchlíci vymýšlejí stále nové způsoby co nejlevnějšího a nejméně nápadného překonání stovek kilometrů v krátkém čase. Jeden sedmnáctiletý Egypťan vlezl dokonce do střešního boxu umístěného na nehlídané Škody Kodiaq.

Překvapivý pokus vystrašil manželský pár Simona a Sally z Newbury v Berkshire. Dvojice trávila dovolenou ve francouzském Dordogne, poté se oba společně přesunuli na jednu noc do Calais, aby počkali na zarezervovaný trajekt přes Lamanšský průliv. Kodiaq do rána stál na ulici mimo hotelové parkoviště, protože vysoký střešní box neumožnil zajet do hlídaného areálu. Za tmy vklouzl do prázdné rakve dospívající utečenec a čekal, kam se v něm dostane.

Manželé dojeli až domů, kde Sally k smrti vylekaly prsty trčící z boxu na podélných nosičích českého SUV. Přivolaná policie otevřela schránku na zavazadla a našla v něm chlapce tmavé pleti. Teenager putoval k imigračním úředníkům, zatímco nedobrovolní převaděči sympatizovali s těžkou situací lidí podstupujících nebezpečné přesuny jen kvůli dosažení svého snu o snazším životě v rozvinuté zemi.


Manželé objevili migranta ukrytého ve střešním boxu své Škody Kodiaq - 1 - Uprchlik se ukryl do rakve na Skode Kodiaq 01Manželé objevili migranta ukrytého ve střešním boxu své Škody Kodiaq - 2 - Uprchlik se ukryl do rakve na Skode Kodiaq 02Manželé objevili migranta ukrytého ve střešním boxu své Škody Kodiaq - 3 - Uprchlik se ukryl do rakve na Skode Kodiaq 03Manželé objevili migranta ukrytého ve střešním boxu své Škody Kodiaq - 4 - Uprchlik se ukryl do rakve na Skode Kodiaq 04Manželé objevili migranta ukrytého ve střešním boxu své Škody Kodiaq - 5 - Uprchlik se ukryl do rakve na Skode Kodiaq 05Manželé objevili migranta ukrytého ve střešním boxu své Škody Kodiaq - 6 - Uprchlik se ukryl do rakve na Skode Kodiaq 06Manželé objevili migranta ukrytého ve střešním boxu své Škody Kodiaq - 7 - Uprchlik se ukryl do rakve na Skode Kodiaq 07Manželé objevili migranta ukrytého ve střešním boxu své Škody Kodiaq - 8 - Uprchlik se ukryl do rakve na Skode Kodiaq 08
Egyptský uprchlík se nechal dovézt do Anglie v „rakvi” umístěné na Škodě Kodiaq

Zdroj: Birminghammail

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše