Home > Rubriky a sekce > Zajímavosti > Článek
Marchionne: Alfa Romeo je ve fázi úplného přerodu, teď už prý konečně uspěje
5.3.2014 | Marek Bednář | Přidat příspěvek
Alfa už chvíli tvrdí, že se zbaví modelů s předním pohonem. Šéf Fiatu k tomu dodal, že nejen jízdní technika bude na palubách Alf zítřka naprostou novinkou.
Šéf koncernu Fiat-Chrysler Sergio Marchionne světu odhalil, že značka Alfa Romeo, na které podle dřívějších slov z velké části závisí budoucnost Fiatu, je ve stádiu zásadních změn. Již na detroitském autosalonu letos v lednu hovořil Marchionne o růstu Alfy jak ve smyslu širší nabídky, tak i ve smyslu rozšíření exportu na jiné kontinenty.
Vloni v červenci jsme se dozvěděli, že Alfa plánuje výrobu pouze zadokolek a čtyřkolek. Této zprávě se zprvu moc nechtělo věřit, nyní však vidíme, že italský výrobce je v tomto tvrzení již - na své zvyklosti - dlouho konzistentní. Opět přišlo potvrzení, že v roce 2015 uvidíme konkurenta pro BMW řady 3 se zadním pohonem a o rok později rivala mnichovské pětky, který bude výkon posílat také na zadní kola. S vědomím toho, jak dlouho v dnešní době trvá vyvinout, vyrobit a odzkoušet nový vůz, soudíme, že by příprava rivala BMW 3 měla pomalu finišovat.
Na případné změny plánů je tedy pozdě, ale vypadá to, že produkce zadokolek se Alfa chce držet. Červencová slova nejmenovaného zdroje, že „design, italský šmrnc, špičková kvalita, to jsou všechno důležité věci,” ale že „není možné konkurovat Audi, BMW a Mercedesu, když se jim nemůžete rovnat v rychlosti, dynamice auta a požitku z řízení,” stále platí.
Sergio Marchionne navázal na svá lednová slova: „Před koncem roku 2015 uvidíte nové modely, které budou Alfu Romeo definovat na roky dopředu.” Podle všeho to bude zahrnovat i orientaci na Čínu a Spojené státy, částečně kvůli kterým také přichází změna orientace na auta s pohonem zadní nápravy. Nejen tím budou ale nové Alfy přelomové: „Hovořil jsem s dodavateli a v našich autech budou prvky, které se ještě v žádném modelu na trhu neobjevily,” řekl Marchionne.
„Nepodceňujte naši práci, poučili jsme se z chyb a tentokrát to uděláme správně,” dodal. Věřme tedy tomuto tvrzení a doufejme, že Alfy zítřka budou jednou opět patřit ke špici.
Tip: Projděte si všechny novinky ženevského autosalonu 2014, máme pro vás i galerii živých fotografií přímo ze Ženevy.









Alfa Romeo 4C Spider je ženevskou novinkou, stejně jako ona budou i všechny budoucí Alfy zadokolkami
Zdroj: Auto Express
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Hromadná havárie zabarikádovala Nürburgring. Řidič posledního vozu, který do všeho vlétl, natočil děsivý příjezd až po náraz
30.7.2025Ferrari jako referenční auto při vývoji používá čínský elektromobil, o evropském automobilismu to říká mnohé
30.7.2025Jedno z nejrychlejších aut planety se postavilo 370koňové motorce, převálcovala ho při jízdě po zadním
28.7.2025
Nové na MotoForum.cz
- Honda se zbavuje Chantry: rozchod je kompletní, i za cenu ztráty sponzora včera 14:31
- Qualifying 8h Suzuka: Honda před BMW včera 11:29
- Iannone končí po sezóně v týmu Go Eleven včera 10:03
- Suzuka 8h - první kvalifikace včera 08:38
- Kalendář MS-Superbike 2026 31.7.2025
Nejčtenější články
Čínskému SUV Ferrari za cenu Škody začaly při ostré jízdě hořet brzdy, výrobce říká, že je to úplně normální
2.7.2025Audi zažívá tvrdý vnitřní rozkol. Sázka na elektromobily byla „nešťastná”, teď jsme „ztratili flexibilitu”, říká místopředseda dozorčí rady
2.7.2025Co ještě je na novém Mercedesu „fejk”? Manažer sportovní divize přiznal další absurdní faleš, tohle auto je virtuální realita
3.7.2025Další detaily k chystané elektrické Octavii ukazují, jak moc Škoda ztratila cestu a dál ignoruje realitu
3.7.2025Prodeje VW v USA se dramaticky propadají, největší průšvih nepřekvapí ani v nejmenším
3.7.2025
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva