Moskvou křižoval obrovský Batmobil, dokud nezakročila policie a nezabavila ho

Policisté si museli připadat jako v pokračování filmu o Batmanovi, když jim občané dali hlášku, že se po městě pohybuje obří Batmobil. Byl ale skutečný a skutečně velký.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Moskvou křižoval obrovský Batmobil, dokud nezakročila policie a nezabavila ho

27.2.2020 | Mirek Mazal

Moskvou křižoval obrovský Batmobil, dokud nezakročila policie a nezabavila ho

/

Policisté si museli připadat jako v pokračování filmu o Batmanovi, když jim občané dali hlášku, že se po městě pohybuje obří Batmobil. Byl ale skutečný a skutečně velký.

Ruské policejní jednotky dohlížející na silniční provoz mají velmi pestrou náplň práce. Musí zvládat manévrování s bezpilotními letadly, hodí se zkušenosti s ovládání vzducholodě, občas je také potřeba zabránit přestupku lidským štítem. A někdy se uniformovaný příslušník setká s problémy jako z jiného světa.

Policisté z hlavního města byli nuceni zabývat se jízdou dva roky staré napodobeniny Batmobilu. Futuristický stroj s pětilitrovým motorem, pohonem zadních kol a automatem přízrak patří 32letému konstruktérovi, který se vzhlíží ve filmech. A z níže přiloženého videa se zdá, že jde o do detailu vychytaný stroj, ne horkou jehlou spíchnutý vehikl.

Možná i proto se tvůrce s doma postaveným strojem temného superhrdiny vydal do temných ulic ruské metropole. Výlet bohužel nenašel pochopení u ostatních občanů, kteří kontaktovali policii. A ta záhy řidiči Batmobilu zakázala další jízdu. Vozu v prvé řadě chyběly značky a schválení pro běžný provoz, jeho rozměry navíc přesahovaly únosnou mez.

Řidič musí počítat se správním řízením za několik přestupků, zatímco propracovaný Batmobil byl zabaven a odtažen na policejní parkoviště. Odtahová služba musela povolat silnější techniku, protože se čtyři metry široký (!) stroj nevešel na korbu klasického podvalníku.


Moskvou křižoval obrovský Batmobil, dokud nezakročila policie a nezabavila ho - 1 - Ruska policie zabavila Batmobil 01Moskvou křižoval obrovský Batmobil, dokud nezakročila policie a nezabavila ho - 2 - Ruska policie zabavila Batmobil 02Moskvou křižoval obrovský Batmobil, dokud nezakročila policie a nezabavila ho - 3 - Ruska policie zabavila Batmobil 03Moskvou křižoval obrovský Batmobil, dokud nezakročila policie a nezabavila ho - 4 - Ruska policie zabavila Batmobil 04Moskvou křižoval obrovský Batmobil, dokud nezakročila policie a nezabavila ho - 5 - Ruska policie zabavila Batmobil 05Moskvou křižoval obrovský Batmobil, dokud nezakročila policie a nezabavila ho - 6 - Ruska policie zabavila Batmobil 06Moskvou křižoval obrovský Batmobil, dokud nezakročila policie a nezabavila ho - 7 - Ruska policie zabavila Batmobil 07Moskvou křižoval obrovský Batmobil, dokud nezakročila policie a nezabavila ho - 8 - Ruska policie zabavila Batmobil 08Moskvou křižoval obrovský Batmobil, dokud nezakročila policie a nezabavila ho - 9 - Ruska policie zabavila Batmobil 09Moskvou křižoval obrovský Batmobil, dokud nezakročila policie a nezabavila ho - 10 - Ruska policie zabavila Batmobil 10Moskvou křižoval obrovský Batmobil, dokud nezakročila policie a nezabavila ho - 11 - Ruska policie zabavila Batmobil 11Moskvou křižoval obrovský Batmobil, dokud nezakročila policie a nezabavila ho - 12 - Ruska policie zabavila Batmobil 12
Povedený kutilský výtvor nesmí na silnice, ale vyje na ně

Moskvou křižoval obrovský Batmobil, dokud nezakročila policie a nezabavila ho - 13 - Ruska policie zabavila Batmobil dalsi 02Moskvou křižoval obrovský Batmobil, dokud nezakročila policie a nezabavila ho - 14 - Ruska policie zabavila Batmobil 13Moskvou křižoval obrovský Batmobil, dokud nezakročila policie a nezabavila ho - 15 - Ruska policie zabavila Batmobil 14Moskvou křižoval obrovský Batmobil, dokud nezakročila policie a nezabavila ho - 16 - Ruska policie zabavila Batmobil 15Moskvou křižoval obrovský Batmobil, dokud nezakročila policie a nezabavila ho - 17 - Ruska policie zabavila Batmobil 16Moskvou křižoval obrovský Batmobil, dokud nezakročila policie a nezabavila ho - 18 - Ruska policie zabavila Batmobil 17Moskvou křižoval obrovský Batmobil, dokud nezakročila policie a nezabavila ho - 19 - Ruska policie zabavila Batmobil 18Moskvou křižoval obrovský Batmobil, dokud nezakročila policie a nezabavila ho - 20 - Ruska policie zabavila Batmobil 19Moskvou křižoval obrovský Batmobil, dokud nezakročila policie a nezabavila ho - 21 - Ruska policie zabavila Batmobil dalsi 01
Kopie filmového vozu tak byla zastavena a následně zabavena ruskou policii

Zdroje: Drom, 808@Youtube

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše