Musk se u soudu zkouší vyvléci z urážek „pedofilního” potápěče, publikum pobavil

Jakkoli bychom čekali, že se Elon Musk pokusí takovou patálii vyřešit mimosoudně, vše došlo až do veřejného slyšení. V tom vytáhl své argumenty, obecenstvo se chvílemi nevydrželo nesmát.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Musk se u soudu zkouší vyvléci z urážek „pedofilního” potápěče, publikum pobavil

4.12.2019 | Petr Prokopec

Musk se u soudu zkouší vyvléci z urážek „pedofilního” potápěče, publikum pobavil

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Jakkoli bychom čekali, že se Elon Musk pokusí takovou patálii vyřešit mimosoudně, vše došlo až do veřejného slyšení. V tom vytáhl své argumenty, obecenstvo se chvílemi nevydrželo nesmát.

Osudy mnoha géniů jsou si podobné. Na jedné straně jde o vizionáře, kteří objevují dosud nepoznané a posouvají hranice lidských možností. Na straně druhé ale těm samým lidem často chybí vlastnosti, které zbytek populace považuje za zcela obyčejné. Typickým představitelem této sorty je Elon Musk, který proměnil tvář automobilové branže jako málokdo před ním. Před jeho příchodem byly elektromobily považovány jen jako předražená, nepraktická a nevkusná alternativa vůči autům se spalovacím ústrojím.

Musk ale má i svou temnou stránku, která nejspíše souvisí s jeho dětstvím. To kvůli rozvodu rodičů a despotickému otci nebylo příliš šťastné, což se projevilo i na charakteru šéfa Tesly. Ačkoliv již v nízkém věku rozuměl věcem, které my nechápeme ani jako dospělí, zároveň v podstatě vlastně nikdy pořádně nedospěl. Nemělo by nás proto překvapit, že se často chová jako malé mstivé děcko, jemuž se někdo pokusil sáhnout na oblíbenou hračku bez dovolení.

Tuto skutečnost jen dokazuje soudní pře s potápěčem Vernonem Unsworthem, jehož Musk loni v létě veřejně obvinil z pedofilie. Včera se konalo první veřejné slyšení, během kterého se šéf Tesly pokusil obhájit. Ve své řeči mimo jiné uvedl, že se „za svůj dobře míněný pokus pomoci dětem dočkal nevyprovokovaného útoku. To bylo špatné a urazilo mne to, proto jsem mu urážku vrátil.“ Něco takového lze pochopit, ovšem právě spíše u dětí. Dospělí by však měli mít více rozumu a zbytečně jadrná slova umět přejít mlčky.

Abyste byli plně v obrazu, připomeneme, že loni na počátku léta uvízlo v thajském komplexu podvodních jeskyní několik chlapců z místního fotbalového týmu se svým trenérem. Musk na tuto událost zareagoval tak, že v poměrně rekordním čase s inženýry ze společnosti Space X sestrojil mini ponorku, s jejíž pomocí měly být uvíznuvší děti vyproštěny. Unsworth však Muskovu pomoc odmítl s tím, že jde jen o „PR akci“ a ponorku si tak má strčit tam, „kde to bolí“.

Renomovaný potápěč mohl zareagovat mnohem citlivěji, a tak lze pochopit, že se Muska jeho slova dotkla. Co lze pochopit méně, je to, že šéf Tesly následně na Twitteru nazval Unswortha pedofilem na základě mlhavých informací o jeho minulosti. Ve svých dalších komentářích potvrdil, že tím v jeho rodné Pretorii byl míněn pouze starý člověk a nešlo tak o sexuální dehonestaci. Tomu se však právníci potápěče vysmáli. Nyní tedy Musk zkusil zvolit nový způsob obhajoby, dle které celá přestřelka není ničím jiným než „žertovnou roztržkou“. A minimálně nyní do věci skutečně dokázal vnést trochu humoru.

„Tak jako jsem nemyslel doslova, že je pedofil, ani on jistě nechtěl, abych si ponorku strčil do zadku,“ uvedl šéf Tesly na svou obhajobu při veřejném slyšení a způsobil tím hihňání v sále. S tím by šlo souhlasit, problémem pro Muska však je, že nezůstalo jen u jedné věty na Twitteru, ale také na najmutí soukromého detektiva, jenž měl na Unswortha vykopat všemožnou špínu. Mimo to se Musk pokusil potápěče zdiskreditovat rovněž v médiích. Najal si však podvodníka, jeho nekalé záměry navíc byly publikovány.

Nyní má tedy šéf Tesly máslo na hlavě a jeho právní tým zkouší maximální možnou měrou obměkčit soud třeba argumentem, že Unsworthovi za jeho zásluhy blahopřál thajský král i britský premiér a dočkal se nabídek od filmových agentů a štábů, čehož by se možná nedočkal bez roztržky s Muskem. Z toho důvodu by měl veškerý případ zmizet pod kobercem. Potápěč je ale jiného názoru, pročež se zřejmě Musk bude muset připravit na skutečnost, že přijde o část svého bohatství, žádnou konkrétní sumu ale nepožaduje.


Musk se u soudu zkouší vyvléci z urážek „pedofilního” potápěče, publikum pobavil - 1 - Elon Musk a Vernon Unsworth 2019 soud 01Musk se u soudu zkouší vyvléci z urážek „pedofilního” potápěče, publikum pobavil - 2 - Elon Musk a Vernon Unsworth 2019 soud 02
Elon Musk včera zamířil k soudnímu slyšení kvůli sporu s Vernonem Unsworthem, kterého šéf Tesly loni v létě nazval pedofilem. Prý proto, že jej potápěč předtím také urazil, se mu snažil oplácet stejnou měrou, jeho vyjádření ale nemáme brát doslova

Zdroj: AP

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše