Detaily žaloby „pedofilního” potápěče na Elona Muska odhalují další levárny šéfa Tesly

Dosud se zdálo, že šéf Tesly v snaze o očernění na Vernona Unswortha zčásti naletěl usvědčenému podvodníkovi. Nyní se ale ukazuje, že Musk i fakta od něj ignoroval.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Detaily žaloby „pedofilního” potápěče na Elona Muska odhalují další levárny šéfa Tesly

9.10.2019 | Petr Prokopec

Detaily žaloby „pedofilního” potápěče na Elona Muska odhalují další levárny šéfa Tesly

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Dosud se zdálo, že šéf Tesly v snaze o očernění na Vernona Unswortha zčásti naletěl usvědčenému podvodníkovi. Nyní se ale ukazuje, že Musk i fakta od něj ignoroval.

Soudní spor mezi Elonem Muskem a Vernonem Unsworthem začíná nabírat na obrátkách. Zveřejněn byl celý obsah žaloby britského potápěče, která nejlépe vykresluje, co se loni v létě odehrálo. Pro šéfa Tesly to vůbec nevypadá dobře, neboť začíná být jasné, že veškerá obvinění z pedofilie, jichž se zachránce thajského fotbalového týmu dočkal, vychází jen a pouze z jeho hlavy. Musk v tomto ohledu dokonce ignoroval i část informací servírovanou dříve odsouzeným detektivem James Howard-Higgins, který byl dosud označován za původce mylných tvrzení. Tomu Musk zaplatil více než milion korun, aby na Unswortha našel špínu, i on se ale nakonec zachoval čestněji než Musk.

Tomuto případu jsme se v posledních týdnech věnovali velmi podrobně, nyní se tak zaměříme hlavně na onu žalobu. Z ní vyplývá, že Howard-Higgins šéfovi Tesly nikdy neřekl, že by Unsworth byl pedofilem nebo že by žil na pláži Pattaya od 80. let minulého století a oženil se s nezletilou dívkou. Místo toho detektiv uváděl, že Unsworth svou ženu potkal v době, kdy jí bylo 18 nebo 19. Kromě toho měl přiznat, že potápěč nebyl v Thajsku před rokem 2011 a své místo pobytu zvolil jen proto, že jde o centrum jeskynních komplexů.

Dále ze žaloby vyplývá, že Musk své obvinění založil pouze na méně než hodinovém průzkumu na internetu, neboť Unswortha nikdy dříve nepotkal, pouze se střetli mediálně. Informace získané prostřednictvím Googlu si pak jednoduše spojil osobu potápěče s tím, že některá místa v Thajsku jsou známa jako světové centrum dětské prostituce. Následně pak vyrukoval na Twitteru s oním obviněním z pedofilie, které se před pár dny pokusil zlehčit tím, že za slovy „pedo guy“ se skrývá jen nevinná nadávka z jeho rodné Pretorie.

Nic takového ovšem není pravda, respektive zatím se nenašel nikdo, kdo by Muskova slova potvrdil. Místo toho jsou tu emaily, které šéf Tesly zaslal nejen BuzzFeedu, ale i dalším britským a australským médiím s cílem potápěče veřejně zdiskreditovat. Je tedy zjevné, že tu máme soudní spor, kterého se Musk měl vyvarovat, neboť bude mít negativní dopad na jeho reputaci.

Musk si toho musí být vědom, nicméně jeho ješitnost mu evidentně nedovoluje přiznat chybu. Paradoxem je, že poté, co BuzzFeed a další média odmítla diskreditující informace zveřejnit jako nevěrohodné, sám zjistil, že realita je jiná. Situaci se pak pokusil vyřešit za pomoci externí PR agentury a komunikace s ní se též dostala ven. V e-mailech sám sebe označuje za „idiota“ (více než to, ale nebudeme vulgární, jako on), protože uvěřil zprávám od nevěrohodných zdrojů a žádá o urovnání situace s médii. To se ale evidentně též nepodařilo.

Tentokrát se tedy opravdu nejedná o žádnou „účelovku” proti Muskovi, tu naopak rozpoutal on sám proti Unsworthovi. Ten se ale ukázal být tvrdším soupeřem a nyní se do šéfa Tesly pustil se vší vervou a označil jej za „přecitlivělého miliardáře, který se nedokáže vypořádat s kritikou” a člověka s „minulostí plnou pomstychtivého a záměrného ignorování pravdy”. To jsou silná slova, uvidíme, co na ně řekne soud - tedy pokud se Musk nechytne za nos a spor neurovná mimosoudně. Aktuálně tak jen dodáme, že Howard-Higgins je zpátky ve vězení za porušení podmínky, neboť soud mu po předchozích přečinech zakázal podnikat v oboru detektivních služeb.


Detaily žaloby „pedofilního” potápěče na Elona Muska odhalují další levárny šéfa Tesly - 1 - Elon Musk vs Vern Unsworth 01Detaily žaloby „pedofilního” potápěče na Elona Muska odhalují další levárny šéfa Tesly - 2 - Elon Musk vs Vern Unsworth 02Detaily žaloby „pedofilního” potápěče na Elona Muska odhalují další levárny šéfa Tesly - 3 - Elon Musk vs Vern Unsworth 03
Pár loňských Tweetů ve spojení s Muskovým charakterem nyní šéfovi Tesly pořádně zaváří. Na jeho obvinění očerňování britského potápěče zjevně není ani zrnko pravdy, Musk ale ustoupit nehodlá

Zdroj: DocumentCloud

Petr Prokopec

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.