Novináři rozkryli, jak Musk získal „důkazy” o pedofilním potápěči, odhaluje to jeho povahu

Ve světě miliardářů je zřejmě naprosto normální někoho pomlouvat na internetu a pak investovat přes 1 milion Kč do získání diskreditujících informací na něj. Přesně to udělal Elon Musk, šeredně se ale spálil.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Novináři rozkryli, jak Musk získal „důkazy” o pedofilním potápěči, odhaluje to jeho povahu

7.10.2019 | Petr Prokopec

Novináři rozkryli, jak Musk získal „důkazy” o pedofilním potápěči, odhaluje to jeho povahu

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Ve světě miliardářů je zřejmě naprosto normální někoho pomlouvat na internetu a pak investovat přes 1 milion Kč do získání diskreditujících informací na něj. Přesně to udělal Elon Musk, šeredně se ale spálil.

Soudní spor mezi Elonem Muskem a Vernonem Unsworthem začíná nabírat na obrátkách. Celý případ odstartoval loni zdánlivě nevinnou a nanejvýš šlechetnou snahou o záchranu dětského fotbalového týmu z thajského podzemního jeskynního komplexu. Šéf Tesly proto na místo přivezl svou miniponorku, profesionálního potápěče Unswortha ale jeho snaha nedojala a Muskovi vzkázal, ať si jde svou PR polívčičku přihřívat jinam. Plavidlo shledal nevyhovujícím a přítomnost Muska jako rušivou.

Tohle ale Elon Musk nemá rád a Unsworthovými slovy se cítil být dotčen. Jeho výpad vzal osobně a na Twitteru se mu „pomstil“ tím, že jej nazval pedofilem. Vycházel přitom jen z předpokladu, že proč by jinak starší Brit emigroval do Thajska. A aby pro svá tvrzení získal důkazy, najal si soukromého detektiva, aby život Vernona Unswortha náležitě prověřil. Později se však ukázalo, že sám naletěl podvodníkovi a místo aby uznal svou chybu, pokračuje v marném tažení za neexistující pravdu.

Pozadí celého případu rozkryli kolegové z BuzzFeedu, kteří uvádějí, že hned v den, kdy Musk Unswortha veřejně obvinil z pedofilie, jej kontaktoval James Howard-Higgins. V e-mailu přitom uvedl, že v reakci na tento krok se dá očekávat žaloba, na kterou by se šéf Tesly měl připravit. Důkazy proti Unsworthovi mu měl obstarat právě Howard-Higgins, který se prezentoval jako šéf společnosti Jupiter Military & Tactical Systems, bývalý příslušník britských speciálních jednotek a dlouholetý detektiv pracující mimo jiné pro George Sorose a Paula Allena.

Poté, co se Muskovi ozvala Unsworthova právní zástupkyně s tím, že pokud nedojde na dohodu, bude jej žalovat, se šéf Tesly chopil příležitosti a Howarda-Higginse pověřil nalezením oné špíny. Potíž ale byla v tom, že Howard-Higgins nikdy pro nepracoval pro zmíněné miliardáře, stejně jako nikdy nebyl v britských speciálních jednotkách a ani jeho firma Jupiter Military & Tactical Systems nikdy fakticky neexistovala.

Howard-Higgins se do historie zapsal jen odsouzením za zpronevěru, které se dopustil ve společnosti Orchid Maritime, jíž dříve spoluvlastnil. Za to měl strávit tři roky ve vězení, po osmnácti měsících byl však propuštěn na podmínku, která mimo jiné obnášela zákaz vykonávání jakékoli detektivní činnosti. Ten ale evidentně příliš nedodržoval. Muska totiž skrze jeho šéfa kanceláře zásoboval falešnými informacemi o tom, že Unsworth v Thajsku žije s mladou ženou, kterou potkal v době, kdy jí bylo jedenáct nebo dvanáct let.

Musk za tyto „důkazy“ zaplatil 50 tisíc dolarů (skoro 1,2 milionu Kč), přičemž je považoval za věrohodné, aniž by se s Howardem-Higginsem kdy setkal. Zjevně tak byl natolik zaslepen svou touhou po pomstě na Unsworthovi, že se chytl každého nabízeného stébla a již vůbec nekoukal, kdo mu jej podává. Místo toho vše zaslal BuzzFeedu s prosbou o zdiskreditování Unswortha, i to se ale nakonec obrátilo proti němu.

Navzdory tomuto odhalení Musk hodlá hájit svou pozici před soudem a tvrdí, že „pedo guy” je nevinný slovní obrat používaný v jeho rodné Jihoafrické republice, což místní říkají, že v žádném případě není. Znamená to tam pedofil, stejně jako všude jinde. Musk zkrátka udělal chybu, když předpokládal, že jakýkoli britský emigrant žijící v Thajsku musí být pedofil. Udělal druhou, když místo omluvy investoval skoro 1,2 milionu Kč, aby mu pro toto tvrzení někdo získal důkazy. A udělal třetí, když naletěl odsouzenému podvodníkovi a jím získané „důkazy” předával dál místo toho, aby si vůbec ověřil, od koho vůbec pochází.

Elon Musk je nepochybně génius svého druhu - vymýšlí počítačové programy, platební systémy, rakety na Mars, nepoznaná automobilová řešení a u toho je schopen trávit půl dne na Twitteru. Tento případ ale ukazuje, jaká je také jeho povaha - je to kritiku nepřijímající a za každou cenu vyhrát se snažící člověk, který kvůli tomu někdy ztratí smysl pro realitu a svůj nepochybný intelekt nechá stát kdesi v koutě. V tomto případě by bylo na místě sklapnout podpatky, s Unsworthem se mimosoudně vyrovnat a nenechat na světlo světa vyplouvat další a další přešlapy, kterých se v této souvislosti dopustil. Prohrát ještě nemusí být hanba, říká se v jedné písni...


Novináři rozkryli, jak Musk získal „důkazy” o pedofilním potápěči, odhaluje to jeho povahu - 1 - Elon Musk vs Vern Unsworth 01Novináři rozkryli, jak Musk získal „důkazy” o pedofilním potápěči, odhaluje to jeho povahu - 2 - Elon Musk vs Vern Unsworth 02Novináři rozkryli, jak Musk získal „důkazy” o pedofilním potápěči, odhaluje to jeho povahu - 3 - Elon Musk vs Vern Unsworth 03
Musk se loni na Twitteru pustil do potápěče Vernona Unswortha, činil tak ale naprosto nepodloženě. A když se pokusil získat pro svá tvrzení důkazy za než 1 milion korun, dopustil se jen dalších chyb

Zdroj: BuzzFeed

Petr Prokopec

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.