Elon Musk skončil za svou prostořekost před soudem, z urážek se zkouší vylhat

Šéf Tesly si servítky tradičně moc nebere, loni v létě ale přestřelil, když potápěče, který si s ním dovolil nesouhlasit označil za pedofila. Nyní říká, že nic takového říci nechtěl, i když to jinou cestou dříve potvrdil.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Elon Musk skončil za svou prostořekost před soudem, z urážek se zkouší vylhat

17.9.2019 | Petr Prokopec

Elon Musk skončil za svou prostořekost před soudem, z urážek se zkouší vylhat

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Šéf Tesly si servítky tradičně moc nebere, loni v létě ale přestřelil, když potápěče, který si s ním dovolil nesouhlasit označil za pedofila. Nyní říká, že nic takového říci nechtěl, i když to jinou cestou dříve potvrdil.

Možná ještě vzpomínáte na loňské léto, kdy v thajském podvodním komplexu jeskyní zůstala uvězněná skupinka dvanácti chlapců se svým fotbalovým trenérem. S jejich záchranou pomáhal celý svět a stranou nehodlal zůstat ani Elon Musk. Šéf Tesly vyslal do Asie miniponorku, jež měla uvízlou skupinu vyprostit. Záchranáři byl však odmítnut, zejména proto, že plavidlo nevyhovovalo daným podmínkám. Potápěč Vernon Unsworth pak Muskovy snahy, které měl záchranné práce jen zdržovat, popsal jako „PR šarádu“ a šéfovi Tesly vzkázal, že ponorku si má strčit tam, co to bolí.

Nejde samozřejmě o slovník vybrané společnosti, nicméně na jednu stranu se ráznosti Unswortha nemůžeme divit. V daný moment byl pod tlakem, neboť každá promarněná hodina mohla stát lidské životy. Pokud přitom bylo již od počátku nad slunce jasné, že ponorka se v podzemním jeskynním komplexu nezvládne pohybovat, pak Muskovo naléhání skutečně nebylo ničím jiným než zdržováním.

Musk ale na takové zacházení není zvyklý a na zmíněné odmítnutí zareagoval jako uražené děcko. Unswortha tak na svém účtu na Twitteru označil jako pedofila, a aby svým slovům dodal váhu, zároveň ještě dodal, že „můžete vsadit dolar na to, že je to pravda“. Aby toho navíc nebylo málo, v e-mailové komunikaci s webem BuzzFeed prohlašoval, že zmíněný potápěč se přestěhoval do Thajska jenom proto, aby „aby se oženil s dětskou nevěstou, které v daný moment bylo okolo dvanácti let“.

To si již Unsworth nenechal líbit a Muska zažaloval. Hlavní líčení je naplánováno na 2. prosince, už v předběžném slyšení ale dal jasně najevo, na čem hodlá postavit svou obhajobu. Dle něj prý nikdy nehodlal Unwortha označit jako pedofila. Když totiž na svém účtu na Twitteru uvedl, že je „pedo guy“, neměl nikterak na mysli jeho případnou sexuální deviaci. Místo toho prý jen použil slangový výraz ze svého mládí, kdy vyrůstal v africké Pretorii a kde byl takto označován „hrůzu nahánějící stařec“.

Moc věrohodně to nezní tak či onak, jeho obhajobu ale shazuje hlavně zmíněná komunikace s BuzzFeedem. V té velel k tomu, aby bylo „zastavena obrana lidí znásilňujících děti“ a dokonce vybízel reportéry, aby odjeli do Thajska a nashromáždili důkazy o Unsworthově pedofilii, nikoli o tom, že je to „hrůzu nahánějící stařec“. K tomu řekl, že tyto domněnky byly založené na informacích od soukromého detektiva, které se ale posléze ukázaly být nepřesnými. I tak to ale jasně dokládá, že oním „pedo guy“ měl na mysli jen a pouze pedofilii.

Jakého názoru bude soud, uvidíme za více než dva měsíce. Nicméně již 7. října se bude konat ještě předsoudní tisková konference, během které možná zazní zajímavé věci. Muskovi právníci totiž aktuálně naznačují, že Unsworth je s ohledem na své potápěčské zkušenosti de facto veřejnou figurou, a proto by měl dokázat, že výroky jejich klienta byly skutečně vzneseny jen s cílem poškodit reputaci protistrany. Kromě toho měl celou při odstartovat Unsworth svým nevybíravým chováním.

Třiašedesátiletý Unsworth žije v Thajsku ve venkovském domě se čtyřicetiletou ženou. Potkali se před 11 lety, o pedofilii tu tedy nemůže být ani řeč. To ale rozhodně neplatí o falešném obviňování, jehož se zjevně Musk dopustil. A aby vše podpořil důkazy, měl zaplatit detektivům 50 000 USD (cca 1,2 mil. Kč). Ani poté se ale nedočkal požadované munice, své tweety tak raději smazal. To ale již byli v pozoru Unsworthovi právníci.


Elon Musk skončil za svou prostořekost před soudem, z urážek se zkouší vylhat - 1 - Elon Musk vs Vern Unsworth 01Elon Musk skončil za svou prostořekost před soudem, z urážek se zkouší vylhat - 2 - Elon Musk vs Vern Unsworth 02Elon Musk skončil za svou prostořekost před soudem, z urážek se zkouší vylhat - 3 - Elon Musk vs Vern Unsworth 03
Musk se loni na Twitteru pustil do potápěče Vernona Unswortha. Letos za to míří k soudu

Elon Musk skončil za svou prostořekost před soudem, z urážek se zkouší vylhat - 4 - Bob Lutz Elon Musk budoucnost aut PerexElon Musk skončil za svou prostořekost před soudem, z urážek se zkouší vylhat - 5 - Elon Musk Autopilot novy perexElon Musk skončil za svou prostořekost před soudem, z urážek se zkouší vylhat - 6 - elon musk billboard 02Elon Musk skončil za svou prostořekost před soudem, z urážek se zkouší vylhat - 7 - Elon Musk dalsi 01Elon Musk skončil za svou prostořekost před soudem, z urážek se zkouší vylhat - 8 - Elon Musk hanba 2017 Q3 PerexElon Musk skončil za svou prostořekost před soudem, z urážek se zkouší vylhat - 9 - elon musk tesla model s 01Elon Musk skončil za svou prostořekost před soudem, z urážek se zkouší vylhat - 10 - Elon Musk priznal problemy Tesly s vyrobou Perex
Šéf Tesly přitom tvrdí, že záchranáře nechtěl označit jako pedofila, ale pouze urazit slangovým výrazem ze své rodné Pretorie

Zdroj: Reuters

Petr Prokopec

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.