Muž dal za první vyrobené auto svého druhu 68 milionů, nikdy ho ale nechce řídit

Jakkoli v tomto případě chápeme motivaci, smyslem existence každého auta je jezdit a ne čekat na soudný den v garáži. Pokud se to tak semele, budiž, ale koupit vůz za takové peníze rovnou s cílem ho nikdy neřídit?
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Muž dal za první vyrobené auto svého druhu 68 milionů, nikdy ho ale nechce řídit

24.1.2020 | Mirek Mazal

Muž dal za první vyrobené auto svého druhu 68 milionů, nikdy ho ale nechce řídit

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Jakkoli v tomto případě chápeme motivaci, smyslem existence každého auta je jezdit a ne čekat na soudný den v garáži. Pokud se to tak semele, budiž, ale koupit vůz za takové peníze rovnou s cílem ho nikdy neřídit?

Loňská stávka svazu zaměstnanců General Motors posunula zahájení sériové výroby nového Chevroletu Corvette do roku 2020. I na první vyrobený kus určený pro běžné kupce a jeho dražbu se tak muselo čekat. Ostře sledovanou aukci zatím nedostupného supersportu ovládl Rick Hendrick, majitel a šéf Hendrick Automotive Group.

Movitý sběratel je tak prvním majitelem Corvette C8 a předběhl všechny ostatní zájemce o první generaci s motorem za kabinou. Na aukci pořádané firmou Barrett-Jackson ve Scottsdale za ni zaplatil rovné tři miliony dolarů (68,1 milionu Kč). Spokojený investor novinářům odpověděl na několik otázek, největší ohlas ale vyvolalo prohlášení, že do auta nikdy nemíní usednout a řídit ho.

Místo hledání limitů vyváženého stroje bude první C8 zdobit sídlo Hendrickovy společnosti v Severní Karolíně. Firma se prezentuje budovou o rozloze 5 388 metrů čtverečných, kde na nový přírůstek čeká dalších 120 Chevroletů Corvette. Kolekce zahrnuje mimo jiné exempláře z bývalého majetku krále Leopolda III., hudebníka Roye Orbisona nebo mexického exprezidenta Gustava Díaze Ordaze.

Hendrick však nedostane červený vůz vystavený přímo na aukci, výrobní linky se teprve rozbíhají a teprve tehdy bude jeho vůz vyroben. Hendrick může osobně dohlížet na postup montáže světově první Corvette nejnovější série. Hotové auto bude přemístěno do muzea značky poblíž továrny v Kentucky, než si ho sběratel nechá poslat domů.

Výroba bude spuštěna za měsíc, kupci by měli být uspokojováni postupně od března. Objednávky otevřené varianty byly zpřístupněny minulý týden, zatímco kupé je pro letošek už vyprodané. Hendrick novinářům také řekl, že jeho obchodní zastoupení Chevroletu eviduje asi tisíc objednávek.

Běžná cena C8 začíná pět dolarů pod hodnotou 60 tisíc USD (1,4 milionu Kč). To neplatí u předvoje za 68 milionů Kč, se kterým se navíc nebude nikdy jezdit. Ekonomicky pochopitelný postup vyvolává zamyšlení nad smyslem existence auta s výkonem 495 koní, podle nás si každý vůz zaslouží v prvé řadě jezdit.


Muž dal za první vyrobené auto svého druhu 68 milionů, nikdy ho ale nechce řídit - 1 - Rick Hendrick koupil prvni Corvette C8 01Muž dal za první vyrobené auto svého druhu 68 milionů, nikdy ho ale nechce řídit - 2 - Rick Hendrick koupil prvni Corvette C8 02Muž dal za první vyrobené auto svého druhu 68 milionů, nikdy ho ale nechce řídit - 3 - Rick Hendrick koupil prvni Corvette C8 03Muž dal za první vyrobené auto svého druhu 68 milionů, nikdy ho ale nechce řídit - 4 - Rick Hendrick koupil prvni Corvette C8 04Muž dal za první vyrobené auto svého druhu 68 milionů, nikdy ho ale nechce řídit - 5 - Rick Hendrick koupil prvni Corvette C8 05Muž dal za první vyrobené auto svého druhu 68 milionů, nikdy ho ale nechce řídit - 6 - Rick Hendrick koupil prvni Corvette C8 06Muž dal za první vyrobené auto svého druhu 68 milionů, nikdy ho ale nechce řídit - 7 - Rick Hendrick koupil prvni Corvette C8 07Muž dal za první vyrobené auto svého druhu 68 milionů, nikdy ho ale nechce řídit - 8 - Rick Hendrick koupil prvni Corvette C8 08Muž dal za první vyrobené auto svého druhu 68 milionů, nikdy ho ale nechce řídit - 9 - Rick Hendrick koupil prvni Corvette C8 09Muž dal za první vyrobené auto svého druhu 68 milionů, nikdy ho ale nechce řídit - 10 - Rick Hendrick koupil prvni Corvette C8 10Muž dal za první vyrobené auto svého druhu 68 milionů, nikdy ho ale nechce řídit - 11 - Rick Hendrick koupil prvni Corvette C8 11Muž dal za první vyrobené auto svého druhu 68 milionů, nikdy ho ale nechce řídit - 12 - Rick Hendrick koupil prvni Corvette C8 12
Rick Hendrick si přišel pro výhradní právo vlastnit další úplně první vyrobený Chevrolet Corvette, řídit ho ale nikdy nehodlá. Novinka doplní jeho rozsáhlou sbírku nejen Corvette

Zdroj: Detroit Free Press

Mirek Mazal

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.