Na prodej je zpackaný sen o vlastnictví Ferrari pro vyvolené, jeden detail zaslouží obdiv

Napodobování „běžných” Ferrari je celkem obvyklé, tak proč rovnou nezkopírovat to nejlepší z nich? To si asi řekl autor tohoto stroje a znalé jistě nezmate, s řešením výfuků si ale pohrál.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Na prodej je zpackaný sen o vlastnictví Ferrari pro vyvolené, jeden detail zaslouží obdiv

28.12.2019 | Mirek Mazal

Na prodej je zpackaný sen o vlastnictví Ferrari pro vyvolené, jeden detail zaslouží obdiv

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Napodobování „běžných” Ferrari je celkem obvyklé, tak proč rovnou nezkopírovat to nejlepší z nich? To si asi řekl autor tohoto stroje a znalé jistě nezmate, s řešením výfuků si ale pohrál.

Okruhové FXX je jedním z nejpozoruhodnějších modelů Ferrari posledních dekád. Vyrobeno bylo jen 30 exemplářích na základech ikonického Enza a za své technické parametry se nemusí stydět ani dnes. Zrychlení z 0 na 100 km/h zvládá za 2,5 sekundy a podle nastavení aerodynamiky a převodů může uhánět rychlostí až 391 km/h.

Strojovna o výkonu 588 kW (799 koní) a 686 Nm byla určena výhradně na uzavřené tratě, kde ji veškerý zajišťoval servis tým techniků přímo z Ferrari. Zákazníci za každý vůz zaplatili bezmála 60 milionů korun a dodnes mají zajištěný veškerý komfort během okruhových dní, které pořádá přímo automobilka.

Všech 29 dostupných aut bylo okamžitě vyprodáno, poslední vůz z edice dostal darem Michael Schumacher. Zbytek sebevíc vlivných zájemců mělo prostě smůlu a někteří své zklamání těžko skrývali. Zvláštní způsob uspokojení chtíče našel ruský kutil, který se pustil do přestavby Nissanu 300ZX z roku 1991.

Vznikla tak hodně krkolomná napodobenina exkluzivního Ferrari. Jen vzdáleně podobná kopie originálu byla tvořena mezi léty 2006 a 2007 ze sklolaminátu podle uniklých fotek továrních aut z Maranella. Výsledek by tomu odpovídal, protože hotové dílo vypadá jako špatně složená zkušební mula pro první fázi testovacího procesu. Místo pozdějšího sešrotování ale tento chatrný stroj vyjel na silnice.

Ruský plagiát má motor vepředu, už jen proto nemůže být roven skutečnému FXX. Povedlo se naznačit tvarování některých dílů přední či zadní části, úplně mimo jako zbytek není ještě čelní osvětlení a bylo by nefér nepochválit snahu přesně převzít styl vyvedení čtyř koncovek výfuků. Ty nejsou falešné, ale vyvedení skrz zavazadlový prostor, to si zaslouží obdiv. Exteriér tedy aspoň říká, co bylo inspirací, zato interiér nenapovídá vůbec ničím.

Uvnitř rádoby Ferrari čeká zašlý kokpit s červenými sedadly. Rozložené části zaprášené kabiny nemají své místo, možná některé kusy patři do zpustošeného motorového prostoru. Nic k chlubení, a to vůz sloužil na výstavy a jiné motoristické akce. Teď hledá nového majitele s ochotou dát na stůl 300 tisíc rublů (111 tisíc Kč). Pochybujeme, že se někdo takový najde, ale kdo ví.


Na prodej je zpackaný sen o vlastnictví Ferrari pro vyvolené, jeden detail zaslouží obdiv - 1 - Ferrari FXX original a napodobenina foto 01Na prodej je zpackaný sen o vlastnictví Ferrari pro vyvolené, jeden detail zaslouží obdiv - 2 - Ferrari FXX original a napodobenina foto 02Na prodej je zpackaný sen o vlastnictví Ferrari pro vyvolené, jeden detail zaslouží obdiv - 3 - Ferrari FXX original a napodobenina foto 03Na prodej je zpackaný sen o vlastnictví Ferrari pro vyvolené, jeden detail zaslouží obdiv - 4 - Ferrari FXX original a napodobenina foto 04Na prodej je zpackaný sen o vlastnictví Ferrari pro vyvolené, jeden detail zaslouží obdiv - 5 - Ferrari FXX original a napodobenina foto 05Na prodej je zpackaný sen o vlastnictví Ferrari pro vyvolené, jeden detail zaslouží obdiv - 6 - Ferrari FXX original a napodobenina foto 06Na prodej je zpackaný sen o vlastnictví Ferrari pro vyvolené, jeden detail zaslouží obdiv - 7 - Ferrari FXX original a napodobenina foto 07Na prodej je zpackaný sen o vlastnictví Ferrari pro vyvolené, jeden detail zaslouží obdiv - 8 - Ferrari FXX original a napodobenina foto 08Na prodej je zpackaný sen o vlastnictví Ferrari pro vyvolené, jeden detail zaslouží obdiv - 9 - Ferrari FXX original a napodobenina foto 09Na prodej je zpackaný sen o vlastnictví Ferrari pro vyvolené, jeden detail zaslouží obdiv - 10 - Ferrari FXX original a napodobenina foto 10Na prodej je zpackaný sen o vlastnictví Ferrari pro vyvolené, jeden detail zaslouží obdiv - 11 - Ferrari FXX original a napodobenina foto 11Na prodej je zpackaný sen o vlastnictví Ferrari pro vyvolené, jeden detail zaslouží obdiv - 12 - Ferrari FXX original a napodobenina foto 12Na prodej je zpackaný sen o vlastnictví Ferrari pro vyvolené, jeden detail zaslouží obdiv - 13 - Ferrari FXX original a napodobenina foto 13Na prodej je zpackaný sen o vlastnictví Ferrari pro vyvolené, jeden detail zaslouží obdiv - 14 - Ferrari FXX original a napodobenina foto 14Na prodej je zpackaný sen o vlastnictví Ferrari pro vyvolené, jeden detail zaslouží obdiv - 15 - Ferrari FXX original a napodobenina foto 15
Nissan 300ZX z roku 1991 měl vypadat jako Ferrari FXX, obdiv si zaslouží leda funkční výfuky vyvedené v místě světel

Na prodej je zpackaný sen o vlastnictví Ferrari pro vyvolené, jeden detail zaslouží obdiv - 16 - Ferrari FXX original a napodobenina foto 20Na prodej je zpackaný sen o vlastnictví Ferrari pro vyvolené, jeden detail zaslouží obdiv - 17 - Ferrari FXX original a napodobenina foto 19Na prodej je zpackaný sen o vlastnictví Ferrari pro vyvolené, jeden detail zaslouží obdiv - 18 - Ferrari FXX original a napodobenina foto 21Na prodej je zpackaný sen o vlastnictví Ferrari pro vyvolené, jeden detail zaslouží obdiv - 19 - Ferrari FXX original a napodobenina foto 22Na prodej je zpackaný sen o vlastnictví Ferrari pro vyvolené, jeden detail zaslouží obdiv - 20 - Ferrari FXX original a napodobenina foto 23Na prodej je zpackaný sen o vlastnictví Ferrari pro vyvolené, jeden detail zaslouží obdiv - 21 - Ferrari FXX original a napodobenina foto 24Na prodej je zpackaný sen o vlastnictví Ferrari pro vyvolené, jeden detail zaslouží obdiv - 22 - Ferrari FXX original a napodobenina foto 25Na prodej je zpackaný sen o vlastnictví Ferrari pro vyvolené, jeden detail zaslouží obdiv - 23 - Ferrari FXX original a napodobenina foto 26Na prodej je zpackaný sen o vlastnictví Ferrari pro vyvolené, jeden detail zaslouží obdiv - 24 - Ferrari FXX original a napodobenina foto 27Na prodej je zpackaný sen o vlastnictví Ferrari pro vyvolené, jeden detail zaslouží obdiv - 25 - Ferrari FXX original a napodobenina foto 28Na prodej je zpackaný sen o vlastnictví Ferrari pro vyvolené, jeden detail zaslouží obdiv - 26 - Ferrari FXX original a napodobenina foto 29
Pár podobných spojitostí se najde, ale k originálů má ruský plagiát hodně daleko

Zdroj: Avito

Mirek Mazal

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše