Home > Rubriky a sekce > Zajímavosti > Článek
Nahlédněte do soukromé sbírky Michaela Schumachera, byla zpřístupněna
24.6.2018 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Avizované se stalo skutkem a kdokoli se tak nyní může podívat, co vše dal jeden z nejlepších pilotů F1 za svůj život dohromady. Zpřístupnění se navíc zvrhlo v improvizovaný sraz zajímavých aut.
Minulý víkend byla v Motorworldu v německém Kolíně nad Rýnem zpřístupněna soukromá sbírka Michaela Schumachera. Jde o výstavu zasvěcenou slavnému pilotovi Formule 1, na níž můžete zhlédnout řadu aut i závodních doplňků, které mu dělaly společnost během jeho úctyhodné kariéry. Co je podstatné, naprostá většina z těchto věcí Schumimu patří, proto jde o soukromou kolekci - Němec je dokonce majitelem patnácti ze sedmnácti vystavených aut. Zapůjčeny jsou pouze Mercedes C291 z roku 1991 a CPW01 z roku 2011.
Stran monopostů Formule 1, jichž na ploše tisíce metrů čtverečních najdete hned dvanáct, kolekce zahrnuje také závodní helmy a kombinézy, vyhrané poháry či třeba sedačku, jenž byla odlévána dle závodníkových propozic. Kromě toho nechybí ani motokára z jeho mladých let. Vše si přitom můžete prohlédnout každý den od pondělí do neděle, vždy mezi desátou dopolední a osmou večerní hodinou. Vstup je přitom zdarma.
„Vše, co zde vidíte, až na pár výjimek, skutečně patří do Michaelovy osobní sbírky. Jeho rodina se rozhodla, že všechny tyto úžasné pamětihodnosti zpřístupní každému, a to zcela zdarma, jako poděkování fanouškům za to, že jej neustále podporovali a podporují,“ uvedla během slavnostního otevření závodníkova manažerka Sabine Kehm. Jak je na tom ovšem Schumacher po zdravotní stránce, to ani náznakem nezmínila.
My tak jen můžeme přihodit do placu dojmy Victorie EZ, která se zúčastnila slavnostního otevření kolekce a jenž zdokumentovala i přilehlé parkoviště. To se během minulého víkendu proměnilo na sraz výjimečných vozů, neboť novou výstavu si nenechala ujít řada automobilových nadšenců. Spatřit jste tak mohli třeba legendární Jaguar E-Type, repliku Porsche 550 Spyder nebo třeba unikátní kupé Bitter CD.
Nechyběly samozřejmě ani nejmodernější supersporty, mezi nimiž vynikal hlavně Aston Martin V8 Vantage. Šlo totiž o zcela novou generaci, přičemž britská automobilka teprve před několika málo týdny rozjela dodávky. Jak je vidno, jméno Michaela Schumachera stále přitahuje pozornost automobilových nadšenců všeho druhu a vlastně se ani nedivíme - podobných ikon poznal automobilový svět jen pár...











Soukromou sbírku Michaela Schumachera si můžete prohlédnout alespoň částečně na fotografiích...












...snad ještě zajímavější ale bylo minulý týden při slavnostním otevřením parkoviště před kolínským Motorworldem
Zdroj: Drive Tribe
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Britové proti sobě postavili dvě z mála sériových aut s obřími motory V10 bez turba. A děly se věci
včera
Nové Audi RS5 utrpělo kruté fiasko zrovna ve chvíli, kdy se mělo předvést před fanoušky z celého světa
21.8.2026
Amazon poprvé ukázal novou The Grand Tour bez Clarksona a spol., zatím láká spíš jen ze zvědavosti
20.8.2026
Nové na MotoForum.cz
- Johnny Stewart vyhrál závody Sportbike a Supersport na Manx GP včera 18:45
- Startovní místa Moto2 od Marc VDS získá zřejmě Tech3 Racing včera 12:00
- Zemětřesení v mistrovství světa SBK: Konec dvou kariér – může přijít Jack Miller 21.8.2026
- Aleix Espargaro bude testovat v Rakousku 21.8.2026
- Sam Naughton (37) se stal druhou smrtelnou obětí Manx Grand Prix 2026 20.8.2026
Nejčtenější články
Rusové vyvinuli revoluční olej s pětinásobnou životností, může vydržet déle než celý motor. Možná ho budou potřebovat
23.7.2026
Nadšenec strávil 24 hodin v největší soukromé sbírce Bugatti na světě. Majitel si už potichu převzal i nový Tourbillon
23.7.2026
Ikonická Toyota se skutečně vrátí, lidový sporťák s motorem uprostřed zničehonic natočili při testech
24.7.2026
Majitel prvního kusu znovuzrozené italské legendy za 40 milionů se s tím nemaže, jejích 710 koní hned poslal na pastvu
24.7.2026
Porsche se dál potápí a propustí dalších nejmíň 5 tisíc lidí. Skončí tak 22 procent veškerého personálu a my ptáme, kde to skončí
24.7.2026
Živá témata na fóru
- Pneu koutek 08.23. 07:05 - pavproch
- Toyota obecně 08.22. 18:42 - abgx1
- Lyžárna 08.22. 17:23 - pavproch
- IT poradna 08.22. 15:50 - pavproch
- S větrem ve vlasech.... 08.22. 14:11 - pavproch
- Za kolik jezdíte s benzínem? 08.22. 07:36 - abgx1
- Banky, peníze, finance, investice... 08.22. 06:51 - pavproch
- Elektromobily a vse kolem nich 08.22. 06:39 - pavproch
