Nejdražší neojetá Škoda může být stále Superb, jeho výjimečnost prozradí už kufr

Není to Laurin a Klement a nejde ani o bláznivě naspecifikovaný vůz nižšího výbavového stupně. Na pohled byste to do ní zkrátka nehádali, tedy pokud byste třeba neotevřeli víku kufru nebo okna dveří.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Nejdražší neojetá Škoda může být stále Superb, jeho výjimečnost prozradí už kufr

4.9.2020 | Petr Prokopec

Nejdražší neojetá Škoda může být stále Superb, jeho výjimečnost prozradí už kufr

/

Foto: Inter Auto D.O.O, Mobile.de

Není to Laurin a Klement a nejde ani o bláznivě naspecifikovaný vůz nižšího výbavového stupně. Na pohled byste to do ní zkrátka nehádali, tedy pokud byste třeba neotevřeli víku kufru nebo okna dveří.

Tento týden se světu představila nová Škoda Enyaq. Zajímavá je v mnoha ohledech, obočí ale jistě leckomu zvedla i svými prvními cenami. Ty v zatím nevrcholné technické specifikaci, ovšem limitované sérii Founders Edition začínají až na 1 379 900 Kč, což je cifra překonávající všechny ostatní modely automobilky, nevyjímaje někdejší vlajkovou loď jménem Superb. Přesto to stále může být tento model, který vyjde ještě dráž.

Srbská firma Interauto Belgrade, která se specializuje na pancéřování aut, totiž nabízí obrněnou verzi Superbu ještě v provedení před facelitem. Auto má pod kapotou tu nejlepší techniku, tedy benzinový dvoulitr, jehož 280 koní míří skrze automatickou převodovku na všechna kola. Výbava je na možnosti Superbu relativně skromná, žádné holátko to ale také není, jen nesmíte čekat ventilovaná kožená sedadla, infotainment se satelitními mapami nebo palubní Wi-Fi. Cokoli od xenonových světel přes automatickou klimatizaci až po vyhřívaná sedadla ale v autě najdete.

V této konfiguraci vůz vychází na 76 800 Eur, tedy asi 1,69 milionu Kč, což zatím překonává i nový cenový vrcholy nabídky Škody. A jde vážně o docela nenápadnou „drahotu”. Dokud neotevřete víko kufru, kam přibyla neprůstřelná přepážka, či nestáhnete „tučnější” boční okénka, netrénované oko nemá šanci poznat, že sedíte v takovém malém-velkém soukromém tanku.

Vůz nabízí ochranu na úrovni BR5, což není nejlepší, ale ani nejhorší možnost. V bezpečí s tímto autem před ručními střelnými zbraněmi i AK-47. Americkým útočným puškám M-16 či M-80 ale již vůz neodolá, stejně jako není imunní proti explozím. Informace o tom, jaké úpravy Srbové přesně použili, nejsou z bezpečnostních důvodů k dispozici. Jisté je, že použili jak standardní ocelové pláty, tak i kompozity a neprůstřelná skla. Superb tak jistě bude značně těžší, ani hmotnost se ale u pancéřovaných aut obvykle neudává.

Vůz je k dispozici ihned s nájezdem 0 km a přes neskromnou cenu jeho nabídka vůči té britské nevypadá vůbec špatně. A pokud byste měli zájem o pancéřovaný Superb v jiné konfiguraci, připravte si k jeho ceně 40 tisíc Eur (1 058 000 Kč) za konverzi. Za tuto cenu samozřejmě nemůžete počítat i s dvouletou zárukou na veškerou techniku, jak je obvyklé.


Nejdražší neojetá Škoda může být stále Superb, jeho výjimečnost prozradí už kufr - 1 - Skoda Superb Interauto Belgrade prodej 2020 01Nejdražší neojetá Škoda může být stále Superb, jeho výjimečnost prozradí už kufr - 2 - Skoda Superb Interauto Belgrade prodej 2020 02Nejdražší neojetá Škoda může být stále Superb, jeho výjimečnost prozradí už kufr - 3 - Skoda Superb Interauto Belgrade prodej 2020 03Nejdražší neojetá Škoda může být stále Superb, jeho výjimečnost prozradí už kufr - 4 - Skoda Superb Interauto Belgrade prodej 2020 04Nejdražší neojetá Škoda může být stále Superb, jeho výjimečnost prozradí už kufr - 5 - Skoda Superb Interauto Belgrade prodej 2020 05Nejdražší neojetá Škoda může být stále Superb, jeho výjimečnost prozradí už kufr - 6 - Skoda Superb Interauto Belgrade prodej 2020 06Nejdražší neojetá Škoda může být stále Superb, jeho výjimečnost prozradí už kufr - 7 - Skoda Superb Interauto Belgrade prodej 2020 07Nejdražší neojetá Škoda může být stále Superb, jeho výjimečnost prozradí už kufr - 8 - Skoda Superb Interauto Belgrade prodej 2020 08Nejdražší neojetá Škoda může být stále Superb, jeho výjimečnost prozradí už kufr - 9 - Skoda Superb Interauto Belgrade prodej 2020 09Nejdražší neojetá Škoda může být stále Superb, jeho výjimečnost prozradí už kufr - 10 - Skoda Superb Interauto Belgrade prodej 2020 10Nejdražší neojetá Škoda může být stále Superb, jeho výjimečnost prozradí už kufr - 11 - Skoda Superb Interauto Belgrade prodej 2020 11Nejdražší neojetá Škoda může být stále Superb, jeho výjimečnost prozradí už kufr - 12 - Skoda Superb Interauto Belgrade prodej 2020 12Nejdražší neojetá Škoda může být stále Superb, jeho výjimečnost prozradí už kufr - 13 - Skoda Superb Interauto Belgrade prodej 2020 13Nejdražší neojetá Škoda může být stále Superb, jeho výjimečnost prozradí už kufr - 14 - Skoda Superb Interauto Belgrade prodej 2020 14
Srbská firma Interauto Belgrade nabízí pancéřování Škody Superb. Tento konkrétní vůz přijde na skoro 1,7 milionu korun. Foto: Inter Auto D.O.O, Mobile.de

Zdroj: Mobile.de

Petr Prokopec

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše