Home > Rubriky a sekce > Zajímavosti > Článek
Nejprodávanější auta v ČR, červen 2016: další měsíc, další rekord a body pro BMW
7.7.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Mnichovská značka drtí soupeře ve sportovním i luxusním segmentu. Celkově je opět nejlepší Škoda, Yeti a Rapid však své pozice začínají ztrácet.
Za sebou máme první polovinu letošního roku a zároveň začátek nového měsíce. Již tradičně se tedy budeme věnovat prodejům nových aut na českém trhu, přičemž vše, čeho jsme se dočkali v květnu, se odehrálo taktéž v červnu. Znovu zde tak máme absolutní historický rekord, kdy prodáno bylo 25 714 nových aut. Ve srovnání s loňským rokem zde tak máme 20,64procentní navýšení.
Za celé první pololetí pak bylo registrováno 132 778 nových vozů, tedy o 17,23 % více než loni ve stejném období. Asi přitom nepřekvapí, že dominantní je na tuzemském trhu Škoda, která má od ledna do června na svém kontě 43 658 prodaných vozů. Mladoboleslavská značka si tak meziročně polepšila o 19,54 procenta neboli 7 137 kusů.
Očekávané jsou také výsledky týkající se dalších příček, neboť druhý je Volkswagen, třetí Hyundai, čtvrtý Ford a pátá Dacia. Všechny tyto automobilky zopakovaly svá loňská umístění a zároveň navýšily své registrace, což se týká i Němců a Korejců, přestože ti na počátku roku strádali. Extra vyzdvihnout je třeba ještě šestý Renault, který byl loni osmý.



Renault si v prvním letošním pololetí polepšil vůči loňsku o dvě příčky
Od souhrnných výsledků se vraťme zpět k červnovým, kdy pořadí je stejné jako u pololetních registrací. Musíme ovšem dodat, že modrý ovál musí čelit propadu prodejů, a to o nemalých 180 kusů. Kromě toho klesají i registrace Volva (-17,11 %) či Subaru (-14,95 %), tzv. Skokanem měsíce je DS (+1 000 %) díky separaci od Citroënu.
Mezi jednotlivými modely se obsazení pódia nemění, opětovně totiž na prvních třech místech najdeme vozy Škody. První je přitom Octavia, druhá pak Fabia. Třetí místo vybojoval Superb, za jeho zády ovšem nenajdeme Rapid. Před tento model se totiž překvapivě posunulo Hyundai i30, stejně jako Fiesta předčila nyní sedmé Yeti.
Nahoru pak, nejspíše i díky faceliftu, stoupá Kia Cee'd, která si pro změnu poradila s Fordem Focus, povšimnout si můžeme rovněž vytrvalého zájmu o Volkswagen Passat. Mezi SUV se pak do žebříčku podívalo vůbec první Maserati Levante, takového Jaguaru F-Pace pak bylo letos prodáno již 36 kusů (z toho 16 v červnu).



BMW konečně s novou řadou 7 drtivě ovládlo luxusní segment
Zajímavé jsou výsledky BMW, které konečně s velkou převahou ovládlo segment luxusních vozů před Mercedesem třídy S (58 versus 16 kusů). Kromě toho mnichovští s řadou 4 opětovně vládnou sportovním vozům, s řadou 5 se navíc dostali na druhé místo ve vyšší střední třídě. Celkově tak v červnu značka skončila desátá.
Je přitom otázkou, co za tímto nenadálým úspěchem stojí. Může jít o skutečný zájem zákazníků, náhlou dostupnost některých modelů či reexporty. A nebo všechno z toho najednou - minimálně u řady 7, kde zjevně konečně dorazily dříve objednané vozy, budea pravdivou variantu číslo jedna...
76 nejprodávanějších značek aut v ČR, červen 2016
(kompletní pořadí značek s alespoň jednou registrací)
100 nejprodávanějších modelů aut v ČR, červen 2016
(prvních 100 nejprodávanějších modelů)
Celkové registrace aut v ČR, 2004 - 2016
Celkové registrace aut v ČR, leden až červen 2016
Celkové registrace dle jednotlivých tříd, červen 2016
Registrace mini vozů, červen 2016
Registrace malých vozů, červen 2016
Registrace v nižší střední třídě, červen 2016
Registrace ve střední třídě, červen 2016
Registrace ve vyšší střední třídě, červen 2016
Registrace luxusních vozů, červen 2016
Registrace sportovních vozů, červen 2016
Registrace terénních vozů, červen 2016
Registrace MPV, červen 2016
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Zákazník nechal u dealera za moderní marnost protiúčtem legendární model. Od lidí schytal takovou bídu, že už se tím Honda radši nechlubí
včera
Nejlegračnější na novém integrovaném WC v autě je nakonec značka, která si ho patentovala
21.4.2026
Ferrari ukázalo, jak skutečně funguje přelomový interiér jeho poslední novinky. V Golfu by to byla moc fajnová věcička
20.4.2026
Nejčtenější články
Firma staví legendární Audi Quattro v novém, dostalo techniku, o jaké se ani původnímu Quattru nesnilo
24.3.2026
Stellantis se k elektřině otáčí zády opravdu důkladně. Opouští i šampionát Formuli E, ač ho čtyřikrát vyhrál
24.3.2026
Levný japonský soupeř Škody Fabia v bazarech okouzlí i kvalitou i výdrží, jen pozor na klasický japonský nešvar
24.3.2026
Dealeři rozprodávají nové elektrické propadáky Audi se slevami až 1,1 milionu Kč, ani tak se jich nedokážou zbavit
25.3.2026
Mercedes faceliftoval vrcholnou třídu S Maybach a loga na ní září, plavou i sledují váš pohyb. Ten největší šok je ale pod kapotou
25.3.2026
Tiskové zprávy
- Liftago Limousine je nově dostupné přímo v aplikaci
tisková zpráva - Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva
