Nejrespektovanější moderátor Top Gearu zareagoval na výsměch nové formě pořadu

Po odchodu Jeremyho Clarksona míří sledovanost Top Gearu dolů a pokusy BBC o kříšení nenacházejí u lidí zastání. Poslední změna na moderátorských postech zatím nedopadá jinak, Chris Harris ji ale hájí.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Nejrespektovanější moderátor Top Gearu zareagoval na výsměch nové formě pořadu

19.4.2019 | Petr Prokopec

Nejrespektovanější moderátor Top Gearu zareagoval na výsměch nové formě pořadu

/

Po odchodu Jeremyho Clarksona míří sledovanost Top Gearu dolů a pokusy BBC o kříšení nenacházejí u lidí zastání. Poslední změna na moderátorských postech zatím nedopadá jinak, Chris Harris ji ale hájí.

Letos v létě se dočkáme nové, v pořadí již sedmadvacáté série Top Gearu. Tu samozřejmě nebudou uvádět Jeremy Clarkson, Richard Hammond a James May, jejich spolupráce s televizní stanicí BBC skončila již před lety. Bohužel však u toho již nebude ani Matt LeBlanc či Rory Reid, neboť první se rozhodl věnovat daleko více své rodině a americkým závazkům, zatímco druhý byl odejit. Z novodobé trojice tak zůstal pouze Chris Harris, nepochybně nejrespektovanější současný moderátor pořadu, kterého před kamerou doplní Freddie Flintoff a Paddy McGuinness.

Právě volba těchto dvou kolegů ovšem vzbudila značnou nevoli, ani v jednom případě totiž nejde o vyložené autaře. I když pravdou zůstává, že každý z nich má se světem čtyř kol nějaké zkušenosti. McGuinness totiž kupříkladu v roce 2016 uváděl show Stars in Their Cars, zatímco Flintoff si během kariéry profesionálního hráče kriketu přišel na nemalé jmění, jenž zčásti utratil za luxusní a sportovní vozy. Spíše než rekordními časy z okruhů ale proslul pravidelným překračováním zákona.

Zkušeným automobilovým novinářem a moderátorem ovšem bude v Top Gearu pouze Harris, pro spoustu lidí tak Top Gear přestal s LeBlancovým odchodem definitivně existovat. Mínění těchto diváků a fanoušků, a vůbec všech, kdo novou dvojici odsuzují, by však Chris zvaný Opičák velmi rád změnil. V reakci na dosavadní výsměch tak na svém účtu na Instagramu zveřejnil snímek, kterým chtěl demonstrovat, kterak se celá trojice již navzájem propojila a naladila na stejnou notu.

Jakkoliv ale Harris nejspíše doufal pouze v pozitivní reakce, poněkud se přepočítal. Místo palců nahoru se dočkal další vlny kritiky na své kolegy, která jej logicky nepotěšila. Na některé reakce proto i odpovídal, načež víme, že v nadcházející sezóně se dočkáme „lepšího servisu než kdy předtím“. Kromě toho dodal, že jeden automobilový pošahanec v sestavě je až dost. Pokud by jich bylo více, mohli by být nudní.

Na jedné straně lze s Harrisem souhlasit, navíc nováčkům bychom měli dát alespoň šanci. Na straně druhé si ale představte svou oblíbenou restauraci, ve které vás léta obsluhoval špičkový číšník. Ten však musel odejít, což logicky ovlivnilo vaše mínění o podniku. A když ten náhle začal střídat obsluhu častěji než ponožky, chuť vás jednoduše přešla. Něco podobného hrozí i Top Gearu, byť jeho první nový chod jistě ochutnáme. Pokud ale nebude zajímavý, může to jít BBC s pořadem po letech znovu zabalit.


Nejrespektovanější moderátor Top Gearu zareagoval na výsměch nové formě pořadu - 1 - Chris Harris brani kolegy 01Nejrespektovanější moderátor Top Gearu zareagoval na výsměch nové formě pořadu - 2 - Chris Harris brani kolegy 02Nejrespektovanější moderátor Top Gearu zareagoval na výsměch nové formě pořadu - 3 - Chris Harris brani kolegy 03
Chris Harris začal na Instagramu bojovat za své kolegy, nejspíše však zbytečně. Řada lidí je totiž již rozhodnuta, že novému Top Gearu šanci nedá

Zdroj: Chris Harris@Instagram

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše