Někdo si koupil špičkový VW Passat kombi v křiklavě zelené, po roce ho prodává

Passat ve výrazné barvě je v podstatě neexistující věc, natož pak v takovéto. Tohle auto si koupil někdo v ČR a teď ho nabízí k prodeji.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Někdo si koupil špičkový VW Passat kombi v křiklavě zelené, po roce ho prodává

25.6.2017 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Někdo si koupil špičkový VW Passat kombi v křiklavě zelené, po roce ho prodává

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Passat ve výrazné barvě je v podstatě neexistující věc, natož pak v takovéto. Tohle auto si koupil někdo v ČR a teď ho nabízí k prodeji.

Volkswagen Passat je přinejmenším u nás zvláštní druh auta. Ne snad, že by uměl vysunout ze zádi vrtulku a plout po Vltavě, o to tu nejde, na mysli máme spíše jeho statut. Je to v podstatě obyčejný model střední třídy masové značky, přesto platí za „něco extra”. Je často prodáván ve vysokých specifikacích s cenou přesahující 1 milion Kč, což může znít jako hloupost - však za takové peníze už se dá koupit auto zajímavější značky. Jenže jeho kupci nejsou hloupí.

Ti, kteří si jej takto pořizují, oceňují jeho „anonymitu” a přitom pořád solidní image. Alternativy od BMW nebo Mercedes mohou být příliš křiklavé, cokoli „od Škody níže” pak příliš obyčejné. Passat je prostě „tak akorát” - neurazí, neohromí a přitom je to velmi dobré auto. V tomto směru se mu na trhu může, někdy i dílem Volkswagenem nijak neovlivněných okolností, rovnat máloco.

K tomu, aby Passat „takto fungoval”, ale potřebuje jedno - nenápadnou barvu, jinak je anonymita pryč. Podle toho také vypadá standardní nabídka laků, které si můžete prohlédnout níže - za trochu barevnou byste možná označili ten vínový, který je ale tak tmavý, že pod určitým světlem vypadá skoro jako černý. A lidé tyto odstíny rádi volí, narazit na Passat v jiném barevném provedení - byť by to měla být docela tuctová červená - je velmi výjimečné.

Byli jsme tedy docela překvapeni, když jsme v nabídce pražského Auto Jarov narazili na ojetý VW Passat poslední generace, navíc kombík, v křiklavě zelené. Něco takového jsme mezi ojetými auty ještě neviděli a krátký průzkum v agregátorech evropských bazarových nabídek rychle prozradil, že nic takového dnes není na prodej na celém Starém kontinentu. Nenašli jsme v prodeji dokonce ani žádný jinak zelený Passat B8, pokud tedy prodejce slovem „Zelená” neoznačil třeba onu vínovou...

Toto auto podle všeho není předváděcí, alespoň tak není vedeno, a do provozu bylo uvedeno až v srpnu roku 2016. Od té doby najelo 14 518 km a mělo by tedy být v perfektním stavu. Ale o to tu nejde, pozoruhodná je ona barva z nabídky Volkswagen Individual, která korunuje špičkovou specifikaci. Je to verze 2,0 TSI 4x4 s 280 koňmi a provedením R-Line se spoustou příplatků - původní cenu neznáme, podle té současné (1 249 000 Kč) ale muselo jít o pořádnou „ránu”.

Proč majitel auto prodává, netušíme, možná zjistil, že s takovou barvou už se kouzlo Passatu kamsi vytrácí. A možná je to prezentační kousek dovozce, který měl zářit. Na každý pád dal za vznik unikátu, který jen tak nepotkáte. Kdybyste měli zájem, stojí v Praze, za výjimečnost si tady ale vážně připlatíte...


Někdo si koupil špičkový VW Passat kombi v křiklavě zelené, po roce ho prodává - 1 - VW Passat Variant 2016 20 TSI kriklave zelena prodej 01Někdo si koupil špičkový VW Passat kombi v křiklavě zelené, po roce ho prodává - 2 - VW Passat Variant 2016 20 TSI kriklave zelena prodej 02Někdo si koupil špičkový VW Passat kombi v křiklavě zelené, po roce ho prodává - 3 - VW Passat Variant 2016 20 TSI kriklave zelena prodej 03Někdo si koupil špičkový VW Passat kombi v křiklavě zelené, po roce ho prodává - 4 - VW Passat Variant 2016 20 TSI kriklave zelena prodej 04Někdo si koupil špičkový VW Passat kombi v křiklavě zelené, po roce ho prodává - 5 - VW Passat Variant 2016 20 TSI kriklave zelena prodej 05Někdo si koupil špičkový VW Passat kombi v křiklavě zelené, po roce ho prodává - 6 - VW Passat Variant 2016 20 TSI kriklave zelena prodej 06Někdo si koupil špičkový VW Passat kombi v křiklavě zelené, po roce ho prodává - 7 - VW Passat Variant 2016 20 TSI kriklave zelena prodej 07Někdo si koupil špičkový VW Passat kombi v křiklavě zelené, po roce ho prodává - 8 - VW Passat Variant 2016 20 TSI kriklave zelena prodej 08Někdo si koupil špičkový VW Passat kombi v křiklavě zelené, po roce ho prodává - 9 - VW Passat Variant 2016 20 TSI kriklave zelena prodej 09
Křiklavě zelený Passat Variant, zvlášť v takové specifikaci, je nevídaný zjev

Někdo si koupil špičkový VW Passat kombi v křiklavě zelené, po roce ho prodává - 10 - VW Passat Variant 2016 20 TSI kriklave zelena prodej 10
Standardní nabídka barev pro tento model má k jakékoli divokosti obravdu daleko...

Zdroj: Tipcar

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.