Někdo si nechal postavit garáž jako z filmu, ohromí i bez rudého Ferrari 250GT

Blíže neupřesněný, ale jistě velmi bohatý člověk si nechal postavit garáž inspirovanou domem ze slavného filmu Volný den Ferrise Buellera. Výsledek vypadá opravdu fantasticky.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Někdo si nechal postavit garáž jako z filmu, ohromí i bez rudého Ferrari 250GT

23.2.2020 | Mirek Mazal

Někdo si nechal postavit garáž jako z filmu, ohromí i bez rudého Ferrari 250GT

/

Blíže neupřesněný, ale jistě velmi bohatý člověk si nechal postavit garáž inspirovanou domem ze slavného filmu Volný den Ferrise Buellera. Výsledek vypadá opravdu fantasticky.

V roce 1986 režisér John Hughes během necelého týdne napsal scénář filmu Ferris Bueller's Day Off (u nás Volný den Ferrise Buellera), který skvěle vystihl starosti i radosti dospívajících Američanů té doby. Dramatická komedie vydělala desetinásobek vložených peněz do natáčení, kdy vznikla jedna z nejznámějších scén s Ferrari v historii Hollywoodu.

Ferrisův nejlepší kamarád Cameron neunesl otcovu posedlost auty a v návalu vzteku tak dlouho kopal do vystaveného Ferrari 250GT California Spyder, až rudý veterán spadl z podstavce, projel prosklenou stěnou a zapadl do lesa u velkého rodinného domu. Naštěstí se jednalo o repliku postavenou právě pro tento účel. Na záběrech bylo ale také vidět uspořádání filmové garáže, tak trochu automobilového muzea.

Hughesův snímek se stal hitem především v USA, jeden z jeho věrných fanoušků z Texasu si nechal dokonce postavit garáž po vzoru filmové předlohy. Spolupracující stavitelské firmy Mark Ashby Design, Dalgleish Construction Company a Shiflet Group Architects během 24 měsíců vybudovaly kopii prostorů z filmu jen se dvěma výjimkami. Zakázkový interiér nezahrnuje červený roadster a je ještě luxusnější.

Projektanti navrhli parkování ve třech podlažích, aby majiteli umožnili řádně vystavovat působivou sbírku aut složenou z nových i klasických exemplářů BMW nebo Porsche a zároveň v ní v případě potřeby i přebývat. Včetně jednoho motocyklu se odhadovaná hodnota kolekce pohybuje v řádu milionů dolarů.

Architekturu 80. let dotváří geometrické tvarování, stylové plakáty Andyho Warhola, dobové koberce, a také červenou kůží čalouněná sedací souprava, dřevěný nábytek nebo umění a povrchové úpravy s retro designem. Vzhled staré školy je jen iluzí, v pozadí prvního dojmu fungují nejmodernější technologie včetně působivého zvukového systému či výtahu pro nablýskané automobilové exponáty, které jsou pro nás jasným středobodem soukromé vily filmového gurmeta.


Někdo si nechal postavit garáž jako z filmu, ohromí i bez rudého Ferrari 250GT - 1 - Dum z filmu Volny den Ferrise Buellera 01Někdo si nechal postavit garáž jako z filmu, ohromí i bez rudého Ferrari 250GT - 2 - Dum z filmu Volny den Ferrise Buellera 02Někdo si nechal postavit garáž jako z filmu, ohromí i bez rudého Ferrari 250GT - 3 - Dum z filmu Volny den Ferrise Buellera 03Někdo si nechal postavit garáž jako z filmu, ohromí i bez rudého Ferrari 250GT - 4 - Dum z filmu Volny den Ferrise Buellera 04Někdo si nechal postavit garáž jako z filmu, ohromí i bez rudého Ferrari 250GT - 5 - Dum z filmu Volny den Ferrise Buellera 05Někdo si nechal postavit garáž jako z filmu, ohromí i bez rudého Ferrari 250GT - 6 - Dum z filmu Volny den Ferrise Buellera 06Někdo si nechal postavit garáž jako z filmu, ohromí i bez rudého Ferrari 250GT - 7 - Dum z filmu Volny den Ferrise Buellera 07Někdo si nechal postavit garáž jako z filmu, ohromí i bez rudého Ferrari 250GT - 8 - Dum z filmu Volny den Ferrise Buellera 08
Dům s výtahem pro auta byl postaven ve stejném stylu, jako prostory z filmu Volný den Ferrise Buellera

Zdroj: Shiflet Group Architects

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše