Home > Rubriky a sekce > Zajímavosti > Článek
Němci se chlubí likvidací prominentního pozéra. Podívejte se, co skrýval jeho vůz
24.7.2018 | Mirek Mazal | Přidat příspěvek
Speciální jednotky německé policie se pochlubily výsledkem dalšího zátahu proti příliš upraveným autům. Lapily člena známé hip-hopové skupiny.
Němci čistí své ulice od upravených automobilů, které jakýmkoli způsobem překračují meze stanovené zákonem. Do boje proti nelegálním úpravám se pustily speciální jednotky, které mají jako hlavní pracovní náplň osobně vyhledávat tzv. automobilové pozéry s automobily upravenými v rozporu s pravidly. Strážci zákona v doprovodu pracovníků stanic technické kontroly pravidelně nacházejí všemožné modifikace vynucující si pozornost okolí.
Policisté se zajímavými zásahy chlubí prostřednictvím tiskových zpráv po víkendové akci pustili do světa další. Do jejich hledáčku se tentokrát dostal osmadvacetiletý Javed Beatz, člen německé hip-hopové skupiny 187 Strassenbande. Hlídka zastavila bílý Mercedes-Benz E220d na ulici Jungfernstieg v Hamburku, nezdál se jí totiž hlasitý zvuk, který vůz vyluzoval.
A nemířila vedle, však moderní diesely bývají sotva slyšet. Kontrola odhalila zařízení generující umělý zvuk pro okolí, v podstatě zvláštní tlumič výfuku s reproduktorem. Něco takového není nelegální, používají to i některá sériová auta, umělý zvuk ale překračoval stanovené hlukové limity. Proto byl automobil zabaven a odtahová služba ho převezla na záchytné parkoviště.
Javed tvrdil, že je na cestě k lékaři a pak jej čeká vystoupení, policisty to ale neobměkčilo. Bílé kupé s černými koly a upravenými dveřmi po vzoru Lamborghini nyní čeká na důkladnou kontrolu soudního znalce. Hudebník prý tímto postupem jen reagoval na utlumený zvuk Mercedesu, který v sérii nedokáže uspokojit uši hip-hopového umělce. James May by tomu rozuměl, německá „Soko Autoposer” má jiné priority.
Raper se navíc provinil nejen nedovolenou úpravou, ale policisty popudil i svým boxerem, kterého se snažil před dotěrnou kontrolou schovat. Zkušení příslušníci se nenechali obelhat a za primitivní nástroj s ocelovými prsteny si Javed vyslechl obvinění z porušení zákona o zbraních. V Německu se dnes opravdu nevyplatí dráždit příliš upravenými auty, jednotky podobné té hamburské „řádí” na mnoha místech země...



Němečtí policisté zastavili a posléze zabavili dieselový Mercedes třídy E. Ten byl navzdory svému pohonu příliš hlučný, kvůli dodatečnému zvukovému generátoru




Majitelem auta je Javed Beatz...


...člen německé hip-hopové skupiny 187 Strassenbande
Zdroj: Soko Autoposer, Polizei Hamburg
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Dražba cenných aut slavné aukční firmy se proměnila v demoliční derby poté, co jednomu z jejích řidičů „ujela noha”
před hodinou
Nástupce tragicky zesnulého Kena Blocka se pochlubil novou brutalitou točící 9 500 otáček i s turbem, natočil s ním další Gymkhanu
včera
Srovnání hned tří moderních Porsche bez turba vám zapěje fascinující „vosí árii”, chybu neuděláte ani s jedním z nich
4.11.2025
Nové na MotoForum.cz
- GP Portugalska: Všechno je připraveno pro Pedra Acostu včera 17:04
- V Moto2 je rozdíl mezi lídrem a druhým pouhých 9 bodů včera 16:00
- Grand Prix se vrací do Evropy 4.11.2025
- Joe Roberts mimo hru v Portimãu a Valencii, Xabi Zurutuza jako náhrada 4.11.2025
- Miguel Oliveira: Poslední domácí závod v MotoGP? 3.11.2025
Nejnovější články
Dražba cenných aut slavné aukční firmy se proměnila v demoliční derby poté, co jednomu z jejích řidičů „ujela noha”
před hodinou
Mercedes se zpožděním začal prodávat nové CLA i se spalovacími motory. Tristní techniku z Číny doprovází ještě tristnější ceny
před 2 hodinami
A tak se to prostě stane: Automobilka odpískala příchod hned dvou hotových elektrických modelů pro nezájem
před 4 hodinami
Nechvalně proslulý německý tuner se vyřádil na novém BMW M5, ale asi to vzal za špatný konec. Teď vypadá jako Honda Civic
včera
Vážně to není „my proti nim”? Opravdu jsou lidé vyvíjející elektrická a spalovací auta stejní nadšenci, jen pracují s „jiným materiálem”?
včera
Živá témata na fóru
- Rychlodotazy 11.06. 10:02 - řidičBOB
- Policejní kontroly a měření 11.06. 09:48 - mafel
- Má někdo zkušenost s nákupem ojetého auta z Německa přes malého dovozce? 11.06. 09:48 - lylybrown
- Řidiči, co to mají v ruce... 11.05. 20:57 - abgx1
- Lampárna (stěžovatelna) 11.05. 20:41 - řidičBOB
- BMW Divize 11.05. 10:19 - pavproch
- Zimní/letní? Už máte přezuto? 11.04. 18:24 - Stepan
- Dříve M135i, nyní ///M2 11.04. 14:02 - Snowman000
